Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Florencja, flaki i inne przysmaki.

    Wyjazd króciutki więc starczyło tylko na rzut oka na Florencję, Sienę, Lukkę, Pizę i Cinque Terre. Z tego wszystkiego najdłużej wpatrywałem się w menu tych wszystkich wspaniałych osterii, tawern, trattorii i innych ristorantów więc sami rozumiecie, że czasu na zdjęcia nie było za dużo. Poniżej małe preview w czarno-bieli. Zdaję sobie sprawę, że odarcie takich diamentów jak Siena czy Cinque Terre z kolorów to grzech śmiertelny, który powinien być z automatu karany banicją do czerwonego obozu także w kolorze też coś pewnie zapodam (później).

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Piknie.
    D7k, VR 18-105

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    (...)Zdaję sobie sprawę, że odarcie takich diamentów jak Siena czy Cinque Terre z kolorów to grzech śmiertelny(...)
    ... to w tej sytuacji popełniony już z pełną premedytacją

    W przypadku Manaroli (zdjęcie nr 1). mogłeś zachować przynajmniej mozaikę budynków, różnicując je tonalnie . Siena broni się często w cz i b. Dobre zdjęcia, które obejrzałem z przyjemnością (najbardziej podoba mi się nr 5 za kadr i "analogową" konwersję). Zapodawaj kolejne.

  4. #4

    Domyślnie

    Mym skromnym zdaniem za dużo szarości za mało białego i czarnego szczególnie na 3 i 7
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    wb zdjecia toskany (i troche ligurii) to moim zdaniem dziwny pomysl, ale zlym pomyslem jest brak kontrastu, np. na zdjeciu Florencji (z Piazzale Michelangelo)
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Foćki powyżej to tylko zaproszenie a czarno-białych zdjęć z okolic 5-terre nie wymyśliłem (a szkoda) a jedynie podpatrzyłem jak to robią mistrzowie. Obecnie wszystkie dworce i przejścia podziemne (od Levanto po La Spezia) są wyklejone czarno-białymi wielkoformatowymi wydrukami z tych pięknych okolic i wygląda to przecudnie (oraz subtelnie -także ze względu na obniżony kontrast). Ja tylko chciałem uzyskać podobny efekt. Nie obniżałem jednak kontrastu na żadnym z tych zdjęć. Część z nich jest po prostu wykonana pod światło a że nie zabrałem żadnej z osłon to kontrast musiałem na kompie dość mocno podciągać. Reasumując te kilka zdjęć można traktować jako zajawkę. Reszta raczej będzie w kolorze. Wracając do rzeczy bardziej przyjemnych niż rozkminianie parametrów naświetlania, z czystym sumieniem mogę każdemu polecić florenckie flaki (pod każdą postacią). Palce lizać.

    P.s Zapomniałem podziękować za komentarze. Miło poczytać, że coś się nawet spodobało, ale jeszcze fajniej jest skorzystać i wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-06-2015 o 21:55

  7. #7

    Domyślnie

    Drogi czarnuchu, trzeba bylo dla pewnosci wstawic zdjecie z dworca. Ja tez zzynam bez cienia wstydu, ale jak to pozniej wyglada to juz inna opowiesc jest. Nie bronie swoich zdjec a juz na pewno nie bronie ich piszac, ze ktos inny zrobil podobne a wiec i moje musi byc ladne. Najmniej kontrastu, jak juz raz napisalem jest na zdjeciu Florencji a nie Manaroli. pzdr.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też swoich zdjęć nie bronię, rzucam jedynie odrobinę światła na to czym się inspirowałem. Zdjęć zdjęć z zasady nie wrzucam, nie widziałem też takiej konieczności i w tym przypadku (dociekliwi mogą sami zobaczyć je na własne oczy - bilety do Pizy są w tej chwili prawie za darmo). Zupełnym nieporozumieniem jest za to co napisałeś później (fragment w jaki sposób niby bronię swoje zdjęcia). Nigdy bowiem nie uważałem, że zrobienie zdjęcia podobnego do innego to powód do dumy. Nigdy też tak nie napisałem. Jak widzę sam byłeś na liguryjskim wybrzeżu więc wiesz dobrze, że wszystkie zdjęcia stamtąd wyglądają tak samo. Nawet miejca w których się je robi są tak mocno wydeptane, że nie sposób je pominąć. Lubię BW. Często robię je nawet w przypadkach które przynajmniej wg większości są bez sensu (np moje wątki makro). Widząc na miejscu piękne monochromatyczne zdjęcia krajobrazowe postanowiłem pociągnąć temat i zaproponować coś trochę innego (ameryki przy tym nie odkryłem). Co do ostatniego zarzutu to odpisywałem wszystkim, nie tylko Tobie. Skąd wziął się brak kontrastu na panoramie Florencji także wyjaśniłem. I nie bronię tych zdjęć bo nie muszę. To jest tylko dział turystyczny i zdjęcia stanowią jedynie dodatek. Gdybym uznał, że stanowią one coś więcej niż tylko turystyczne pstryki umieściłbym je w odpowiednim dziale. Co oczywiście nie oznacza, że Ty i inni nie macie prawa ich krytykować. Mi to nawet pasuje. Tylko, że zarzucaj mi że na siłę czegoś bronię albo że walczę o poklask dla mojej "twórczości". Okres buntu i wojowania na forum już w zasadzie jest poza mną. Siedzę sobie w dziale turystycznym i jest mi tu dobrze. Reszta forum mnie już prawie nie interesuje. Może poza "innymi systemami" bo lubię też sobie czasem poczytać o sprzęcie ale bez wszechobecnej na tym forum spinki.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-06-2015 o 22:45

  9. #9

    Domyślnie

    W starym stylu. Mnie to się podoba.
    Nie wiem, co napisać.

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo fajne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •