Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2014
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Posty
    21

    Domyślnie Quantuum Move 300 plus Yongnuo 560III problem

    Witam, ostatnio nabyłem wymienioną lampę studyjną i zauważyłem różnicę w temperaturze barwowej. Dodatkowo po założeniu softboxa barwa również się ochładza. Jak wyrównać te różnice. Filtry korekcyjne ?

  2. #2

    Domyślnie

    nie napisales czy roznice sa miedzy kolejnymi strzalami? nie znam specyfikacji tej lampy.
    ja mam pulse pro 600 i 800 i u mnie nie zauwazam zadnych roznic, ktore by wplywaly na kolejne zdjecia (pewnie jakies minimalne sa, ale dla mnie zupelnie nieistotne).

    jesli masz roznice miedzy kolejnymi zdjeciami, ktore sa wyraznie zauwazalne to w zaden sposob tego nie zniwelujesz filtrami. jesli masz wszystkie strzalu odchylone w ktoras strone to po prostu zrob pomiar WB co jakis czas.
    musisz pamietac, ze temperatura barwowa lamp zmienia sie podczas sesji (im lampy lepsze tym mniej). Inaczej zaswieca zimne lampy a inaczej lampy po kilkudziesieciu minutach ciaglego blyskania.

    to, ze zmienia sie temp barwowa z softboxem jest zupelnie normalne. zmierz po prostu WB z zalozonym modyfikatorem.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że jest różnica między jedną lampą i drugą, jeśli tak, to faktycznie można spróbować dodać filtr na YN

  4. #4

    Domyślnie

    jesli tak jest rzeczywiscie to filterek powinien zalatwic sprawe.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •