Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Jaki aparat?...

  1. #11

    Domyślnie

    Dokladnie zgadzam sie z przedmówcami Trzeba isć do sklepu i na spokojnie popatrzec co Ci najlepiej w dłoni leży
    D 300, N 80, Nikon 50 1,8D, Nikon 70-300 VR ED IF G (4-5,6) Nikon 18-70 IF G (3,5-4,5), Nikon 105 VR IF ED (2, Macro, SaBinka 600
    http://www.boaedon.pl

  2. #12

    Domyślnie

    zaufaj intuicji i namacalnie przekonaj się co ci leży..idź do makro czy mediadurni i SAMA !! poczuj co cię kręci a co nie ...bo trza być w zgodzie ze sobą a nie z opiniami innych . Wybór sprzętu w granicach około 2000 za puszkę w lustrzankach ma w gruncie rzeczy problem wyłącznie emocjonalny wszystkie te bla bla za i przeciw g. są warte .Dotknij pstryknij a wtedy odpowiedź sama przyjdzie. A to że masz szkła stare nie sugeruj się bo przekonasz się że i tak kupisz nowy obiektyw by wykorzystać sprzęt. No chyba że masz obiektywy za powyżej 5000zł.

    Jedyne sugestie a nawet rady:
    Jeśli nie masz kumpla fotografa nie ufaj nikomu!
    jeśli jesteś w sklepie nie słuchaj nikogo a na pytanie
    w czym pomóc odpowiedź jest jedna"s....przaj dziadu..!"
    Sprzdawcy to świnie a szef sklepu to zwykły kłamca.
    Czytaj tylko specyfikacje sprzętowe a nie fora!
    Słuchaj mamy i myj zęby 3 razy na dobe.
    Ostatnio edytowane przez moderna ; 09-05-2007 o 13:29

  3. #13

    Domyślnie

    dzięki za wszystki rady... jeszcze dziś ewentualnie jutro pojadę "popróbować" sobie (zresztą na tej samej zasadzie wybrałam F55 - "dotykowo" )... Co do kumpli fotografów - mam i co do mycia zębów to słucham rad mojej przyjaciółki - dentystki ... Pozdrawiam, jak już się zdecyduję to dam znać, chyba, że macie jeszcze jakieś sugestie...
    D750 | N50/1.8 | N85/1.8 | N105/2.8

  4. #14
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moderna Zobacz posta
    zaufaj intuicji i namacalnie przekonaj się co ci leży..idź do makro czy mediadurni i ...............


    Jedyne sugestie a nawet rady:
    Jeśli nie masz kumpla fotografa nie ufaj nikomu!
    jeśli jesteś w sklepie nie słuchaj nikogo a na pytanie
    w czym pomóc odpowiedź jest jedna"s....przaj dziadu..!"
    Sprzdawcy to świnie a szef sklepu to zwykły kłamca.
    Czytaj tylko specyfikacje sprzętowe a nie fora!
    Słuchaj mamy i myj zęby 3 razy na dobe.
    Jestem zasmucony takimi radami.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #15

    Domyślnie

    koledzy radzą dobrze musisz sama chwycic w rączki aparaciki i wypróbowac ja miałem ten sam dylemat badałem rozne aparaty canona potem nikona ale gdy ujzalem nikona D70s szczęka mi opadła i stwierdziłem jedno miłośc od pierwszego spojrzenia i dotyku no i tak stałem sie jego posiadaczem i nie narzekam jestem bardzo zadowolony
    D70s nikkor 18-70 mm / Nikkor 50 mm 1.8 D / CF extreme III

  6. #16

    Domyślnie

    WAŻNE....
    NIE KUPUJ W 1 DZIEŃ OGLĄDANIA sprzętów.
    100 % błędów i rozczarowań to pochopne decyzje pod wpływem emocji.No chyba że to miłość i to sie wie że to ten.

    koniecznie opisz wrażenia pomoże to innym...
    Opisz co się podobało ale nie podejmuj decyzji kupna odrazu .
    Zakupy na chłodno....żar zostaw na pstrykanie...

  7. #17

    Domyślnie

    Zdjecia, jakie robisz, nie wymagaja szybkiej puszki, mozesz tez troche czasu spedzic ustawiajac wszystkie parametry - zatem nie musisz miec wszystkich opcji pod guzikami.

    A jakie obiektywy?

    Architektura, krajobraz to najczesciej (choc nie tylko, zwlaszcze w wypadku tego ostatniego) szerokie katy. Np Tokina 12-24, ktorej nie podepniesz do D40, ze wzgledu na brak wbudowanego silnika.
    Do portretow z kolei najlepsze beda takie obiektywy jak 50, 85, 35-70 itp... Tych rowniez nie podepniesz do D40, z tego samego powodu co powyzej.

    Moim zdaniem najlepszym wyborem bedzie D70s lub D50. Moga byc uzywane, wtedy bedzie wiecej funduszy na szklarnie. O D40 raczej zapomnij.
    forum.niekojarze.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Za Jakubasem!
    D300s,T17-50,SB-800

  9. #19
    seti
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję D80. Dlaczego?. Miałem podobne dylematy decydując się na aparat cyfrowy. Wybrałem D80.
    Po pierwsze: nowszy model, elektronika od D200, pryzmat, duża matryca i inne bajery których używam sporadycznie.
    Po drugie, z czystego ekonomicznego powodu. D70s jest modelem starszym technologicznie. Jeżeli będziesz chciała sprzedać D70 za 3 lata to dostaniesz za niego mniej niż za D80.

    Pozdrawiam
    Seti

  10. #20

    Domyślnie

    Za to za D80 zaplaci duzo wiecej na starcie... I w rezultacie bedzie przez 3 lata, tak jak mowisz, focic bedzie dobrym aparatem, z jakims kitem, niz np D50/D70 z np T12-24. Faktycznie, swietny pomysl...

    A jesli tych "bajerow" z D80 uzywasz sporadycznie, to znaczy, ze sporadycznie musisz robic zdjecia.
    forum.niekojarze.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •