Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Zdjecia bizuterii - Nikon D60

    Witam,

    Posiadam Nikon D60. Chcialbym zalozyc sklep internetowy z bizuteria.

    Oto link to mojej strony na, ktorej znajduja sie przykladowe zdjecia:

    www.jkamber.com

    Mam problem z ustawieniem aparatu albo robie cos nie tak.

    Chialbym robic zdjecia bizuterii na bialym tle.

    Zrobilem LightBox (zamkniete pudelko z prostokatna lampa led na tylnej scianie, z przodu znajduje sie dziura na obiektyw). Wstawilem rowniez lampe blyskowa do srodka z nadajnikiem wifi. Probowalem na automacie z lampa blyskowa ale nie stety albo przeswietla albo jak zastlonie czesc lampy to nie stety zrobie zdjecie ale tlo nie jest czysto biale tylko jasno niebieskie lub jasno rozowe.

    Probowalem rowniez na recznych ustawieniach (M, S) i nic ciagle jasno niebieskie lub jasno rozowe tlo.

    Oto link to zdjec, ktore zrobilem:

    http://i57.tinypic.com/2gwrkmp.jpg

    http://i58.tinypic.com/2dkgthv.jpg


    Prosze o pomoc

    Z gory dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 03-03-2015 o 16:07 Powód: rozmiar zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    W ten sposób nigdy nie będziesz miał tego co chcesz.

    Tego typu zdjęcia nie wychodzą prosto z aparatu. Trzeba je odpowiednio obrobić.

    Zacznij od wyłączenia automatycznego balansu bieli - to przez to masz różne barwy tła.
    Zdjęcia rób w RAWach - niestety bez tego się nie obędzie. Znikome różnice w jasności tła i biżuterii na zdjęciach prosto z aparatu sprawiają, że bardzo dużo szczegółów ginie.
    Później obrób porządnie na komputerze.

    Fotografia biżuterii to bardzo skomplikowana "zabawa", przede wszystkim dlatego, że trzeba masę czasu poświęcić na poprawne oświetlenie. Żaden "lightbox" nie załatwi sprawy. Tu trzeba bawić się również z tym, aby z pewnych kierunków światło nie padało i nie odbijało się niepotrzebnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Jak kolega + :

    - wydaje mi się że powinieneś poczytać także o głębi i płaszczyźnie ostrości
    - zdjęcia są nieostre - jakby była ustawiona zbyt duża wartość przysłony (dyfrakcja)/było poruszone/obiektyw był zbyt blisko, statyw jest?
    - jeśli kombinujesz z zewnętrzną lampą warto ustawić sobie manual na aparacie I na lampie


    btw: ja bym się nie zniechęcał, wydaje mi się że jak na początek to i tak dużo sam ogarnąłeś
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  4. #4

    Domyślnie

    Robiąc takie zdjęcia można pokusić się o statyw i korzystanie z wyższych wartości przysłony, np. f/8 czy f/11, żeby poprawić ostrość. Te zdjęcia są chyba przy świetle zastanym? Mając do dyspozycji co najmniej jedną lampę błyskową można tak zamanipulować światłem, że na kamyczkach zaczną powstawać fajne odbicia. Myślę, że na tym etapie największym problemem jest brak ostrości, gdyż problemy z odcieniem tła dałoby jeszcze radę usunąć na etapie obróbki. I właśnie, żeby uzyskać najlepsze rezultaty, należałoby się nastawić na obrabianie każdego zdjęcia - nie tylko przycinanie, ale też lekkie zwiększenie np. kontrastu czy podbicie kolorów.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5

    Domyślnie

    Najprostszy sposób na kolor: RAW. W kilka sekund z różowego zrobisz biały.

  6. #6

    Domyślnie

    I "otwórz" trochę obiektyw, F/36 to znacząco za bardzo przymknięty.
    D750, S 35:1.4, T 24-70:2.8 G2, SB700

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz.

    Do owietlenia bizuterii uzywalem lampy led.

    Moim problemem jest to, ze majac ok 500 produktow potrzebuje bardzo duzo czasu do obrobki.

    Czy ktos moze mi doradzic, ktory program jest najlepszy do obrobki (najlepiej darmowy). Z gory dziekuje

  8. #8

    Domyślnie

    Prostą obróbkę najłatwiej wykonasz w nikonowskim Capture NX-D. Może on działać prawie jak zwykła przeglądarka zdjęć. Potrafi czytać ustawienia aparatu. Otwierasz nefa i masz od razu (prawie) to samo, co jpeg prosto z aparatu. Proste korekty balansu bieli zajmą kilka sekund.
    Jedyny minus stosowania tego programu: musisz mieć mocny komputer.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie Lightbox a konkretnie Flashbox.

    Znalazlem na Youtube osobe, ktora zrobila podelko z budowana lampa blyskowa. Oto link:

    https://www.youtube.com/watch?v=qOje7VgnZhM

    Osoba ta wykonuje zdjecia na automatycznym ustawieniu a zdjecie bez zadnych modyfikacji wyrzodzi w bialym tlem.

    Czy to mozliwe?

    Probowalem wykonac to samo ale niestety efekty widac na zalaczonych zdjeciach.

    Osoba ta sprzedaje te urzadzenia za min 1.5 tys dolarow amerykanskich + przesylka ;-(

  10. #10

    Domyślnie

    ALE CZAD!!!

    Że też ja nie wpadłem na to, żeby sprzedawać pudełko kartonowe za półtora tysiaka w dolarach! Choć w sumie może jeszcze nic straconego. Jak chcesz za tysiąc czterysta dziewięćdziesiąt (bez kosztów wysyłki, czyli i tak sporo oszczędzasz) sprzedam Ci magiczną daną liczbową w Kelwinach mówiącą jak ustawić White Balance, żeby zdjęcia nie wychodziły Ci na różowo. Może na stare lata się dorobię.

    A swoją drogą nie wierzyłem, że jest rynek na stare pudełka po butach wyłożone folią spożywczą, ale jak się okazuje ludzie są gotowi kupić wszystko, byle nie przeczytać instrukcji obsługi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •