Cytat Zamieszczone przez Jardin Zobacz posta
Witam wszystkich Nie chcąc zakładać nowego wątku, podpytam tutaj. Chcę w najbliższym czasie kupić obiektyw z tematu do pary z Tamronem 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2. Zastosowanie to głównie zdjęcia sportowe (biegi, rowery) bardzo często w lesie gdzie światła jest mało (imprezy górskie). Zmieniam body z wysłużonego 5100 (z 18-105) na D750.
Tak jak do Tamrona 70-210 G2 jestem już właściwie przekonany, tak tu jeszcze się waham, bo te dwa obiektywy mocno zjedzą oszczędności a chciałbym kupić jeszcze lampę ze zdalnym wyzwalaniem i jakąś sensowną torbę/plecak żeby latać z tym całym majdanem gdzieś po lasach. Tak więc pytanie, czy ten T15-30 ma jakąś alternatywę do dynamicznych ujęć? Nie ukrywam że szukam jakości i wytrzymałości, bo warunki w jakich będę ich używał też będą różne - zimno, mgły, czasem pewnie mżawka. No i jeszcze pytanie gdzie najkorzystniej kupić te Tamrony?
Nie wiem jak z biegami (nie miałem okazji jeszcze fotografować), ale przy kolarstwie w kwestii szerokiego kąta niezastąpiona jest "legendarna" 14-24/2.8 Nikkora. Jeśli masz możliwość wsiadania na motocykl, robienia z bliska, to często w użyciu jest też 24-70 (tu już firmy do wyboru, różnice w cenie, AF i ostrości).