Close

Strona 41 z 51 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 509

Wątek: Sigma 150-600

  1. #401

    Domyślnie

    Czytania ze zrozumieniem to nauczono mnie juz w pierwszej klasie szkoly podstawowej czyli 30 lat temu... tylko ze, wchodzi sie na forum z nastawieniem że znajdziesz tam ludzi kolegów takich samych pasjonatów z którymi podzielisz sie tym i owym, zapytasz o to i tamto a czytasz posta w tonie "dupki jaki ja jestem k... mądry to się w pale nie mieści!"...

  2. #402

    Domyślnie

    Ja swoją uwagę napisałem jako posiadacz rzeczonej Sigmy "S". Oprócz swoich niewątpliwych zalet, ma też ona swoje wady, do których zaliczam właśnie mnogość jej ustawień pod konkretne zastosowania (co potrafi być upierdliwe). Spotkałem się w sieci już z jednym testem tego szkła, gdzie porównywano wersję "S" i "C". "C" podobno wypadła zauważalnie gorzej. Na pytanie, jak były ustawione oba szkła, tester odparł, że "S" była korygowana USB dockiem, a "C" prawdopodobnie na ustawieniach fabrycznych ("prawdopodobnie", bo była pożyczona i nikt nawet przed testem nie spojrzał na te ustawienia). Liczę na Was, że bardziej świadomie podejdziecie do tematu (posiadacze wszystkich testowanych szkieł używają już ich od pewnego czasu, więc potrafią zapewne wycisnąć z nich więcej niż autorzy poprzednich testów).
    W moich postach nigdy nie zawieram złośliwości - w tym wypadku po prostu uczulam na pewien problem. Zdaję sobie sprawę, że każdy test będzie w pewnym sensie subiektywny. Każdy sprawdza szkło pod kątem swoich zastosowań.

    PS. Jarek, jeśli będziecie mieli D500, sprawdźcie, czy Sigma u was też ma problem z bocznymi punktami AF na ogniskowych od około 450mm wzwyż. Bo to trochę dziwne. Na D810 Sigma działa u mnie lepiej, a boczne punkty na DX, nawet jeśli leżą na skraju kadru, są jednak bliżej centrum niż boczne na FF.
    Ostatnio edytowane przez Yanis ; 13-05-2016 o 08:59
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Czytania ze zrozumieniem to nauczono mnie juz w pierwszej klasie szkoly podstawowej czyli 30 lat temu... tylko ze, wchodzi sie na forum z nastawieniem że znajdziesz tam ludzi kolegów takich samych pasjonatów z którymi podzielisz sie tym i owym, zapytasz o to i tamto a czytasz posta w tonie "dupki jaki ja jestem k... mądry to się w pale nie mieści!"...
    Nie odpuszczasz napisałem przepraszam, a takich tekstów jakie cytujesz nie używałem, ot co. Temat dla mnie zamknięty.

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    APARATAMI I OBIEKTYWAMI NIKONA FOTOGRAFUJĘ OD 1990 roku
    moje fotografie na facebook-u, Jarosław Jeleński Fotografia Przyrody.

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Ja swoją uwagę napisałem jako posiadacz rzeczonej Sigmy "S". Oprócz swoich niewątpliwych zalet, ma też ona swoje wady, do których zaliczam właśnie mnogość jej ustawień pod konkretne zastosowania (co potrafi być upierdliwe). Spotkałem się w sieci już z jednym testem tego szkła, gdzie porównywano wersję "S" i "C". "C" podobno wypadła zauważalnie gorzej. Na pytanie, jak były ustawione oba szkła, tester odparł, że "S" była korygowana USB dockiem, a "C" prawdopodobnie na ustawieniach fabrycznych ("prawdopodobnie", bo była pożyczona i nikt nawet przed testem nie spojrzał na te ustawienia). Liczę na Was, że bardziej świadomie podejdziecie do tematu (posiadacze wszystkich testowanych szkieł używają już ich od pewnego czasu, więc potrafią zapewne wycisnąć z nich więcej niż autorzy poprzednich testów).
    W moich postach nigdy nie zawieram złośliwości - w tym wypadku po prostu uczulam na pewien problem. Zdaję sobie sprawę, że każdy test będzie w pewnym sensie subiektywny. Każdy sprawdza szkło pod kątem swoich zastosowań.
    Wszystkie testy wykonuję na ustawieniach fabrycznych opcja C1 I C2 wyłączona, testy dynamiczne, np.ptaki w locie Na ustawieniach C2 z tego co pamiętam AF dynamiczny i stabilizacja też, jadę busem i jutro wrzucę jak nam ustawienia C 1 i C 2, dla mnie ważne są praktyczne uwagi testy obiektywne na optyczne pl, i ja też je czytam, życzę miłego dnia

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    APARATAMI I OBIEKTYWAMI NIKONA FOTOGRAFUJĘ OD 1990 roku
    moje fotografie na facebook-u, Jarosław Jeleński Fotografia Przyrody.

  5. #405

    Domyślnie

    Mała uwaga dla chcących korzystać z wersji Sport i mocowania w standardzie Arca Swiss.

    Oryginalna stopka jest za krótka - 12cm, Sigma wymyśliła więc cudo o naziwe TS-81 tripod socket, niestety cena jest astronomiczna.
    Jakąś alternatywą może być zamiennik od Jobu Design - 18cm (połowa astromonicznej ceny).

    Pzdr.
    pss

  6. #406

    Domyślnie

    Miałem na testach wersję Sport 150-600.
    Na bocznych punktach AF nie potrafił złapać ostrości.
    Warunki to słoneczny dzień, kontrastowy obiekt, body d7100.
    Testowałem na 600mm.

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcepanek Zobacz posta
    Miałem na testach wersję Sport 150-600.
    Na bocznych punktach AF nie potrafił złapać ostrości.
    Warunki to słoneczny dzień, kontrastowy obiekt, body d7100.
    Testowałem na 600mm.
    Pisałem o tym zjawisku w kontekście D500. U mnie problem pojawiał się w zakresie ogniskowych od około 400-450mm do 600mm. I tylko na skrajnych punktach. Pewnie wynika to z "ciemności" szkła bo na N80-400 tego zjawiska nie stwierdziłem.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Mała uwaga dla chcących korzystać z wersji Sport i mocowania w standardzie Arca Swiss.

    Oryginalna stopka jest za krótka - 12cm, Sigma wymyśliła więc cudo o naziwe TS-81 tripod socket, niestety cena jest astronomiczna.
    Jakąś alternatywą może być zamiennik od Jobu Design - 18cm (połowa astromonicznej ceny).

    Pzdr.
    pss
    Najtańszą alternatywą jest dłuższa płytka mocująca. Ciężko mi uwiew,że potrzeba aż 19 cm. Mam płytkę 20cm kupiona kiedyś do nikkora afs 600vr i była z 2 cm za długa i przeszkadzało to gdy składałem osłony przeciwsłoneczne. Koszt takiej płytki to ok 100 zł. Jest to dodatkowy element ale i mniej kosztuje

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Pisałem o tym zjawisku w kontekście D500. U mnie problem pojawiał się w zakresie ogniskowych od około 400-450mm do 600mm. I tylko na skrajnych punktach. Pewnie wynika to z "ciemności" szkła bo na N80-400 tego zjawiska nie stwierdziłem.
    Na Tamronie takie zjawisko nie występuje chyba. Z ciekawości sprawdzę u kolegi.
    Kurka, szkoda, bądź co bądź to "semi pro" szkiełko.

  10. #410

    Domyślnie

    Upgrade firmware'u w obiektywie nie pomógł?
    Chyba w marcu była łatka, która miała to poprawić.

    Pzdr.
    pss

Strona 41 z 51 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •