Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Chrzest

  1. #1

    Domyślnie Chrzest

    Mam za tydzień fotografować chrzest kuzynce. Mam D300 i 35 1,8 oraz 18 -70 3,5 - 4,5. Jakie zdjęcia są najważniejsze oprócz polewania głowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Zapalenie świecy przez chrzestnego, zdjęcie rodziców i świadków oraz dodatkowo księdza.
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  3. #3

    Domyślnie

    A masz zezwolenie na fotografowanie w kościele? Czasami proboszcz może nawet i mszę przerwać bo stwierdzi, że mu się przeszkadza.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Robi tak, jak się sieje popłoch. Można iść przed mszą do księdza i oznajmić, że jest się z rodziny i będzie robiło zdjęcia.

    Oprócz samego chrztu możesz złapać rodziców z chrzestnymi w ławkach, w momencie zbierania na tacę jest dłuższa chwila, więc wtedy przykładowo robić portrety dziecka, jak trzyma matka lub ojciec. Po mszy na tle ołtarza można szybko zrobić ustawiane zdjęcia rodziców, chrzestnych, babć, itd. Albo przed kościołem całą rodzinę.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  6. #6

    Domyślnie

    Na początku ksiądz wykonuje znak krzyża na czole dziecka;
    potem wiadomo jakieś szersze i węższe kadry rodziców i znajomych/rodziny;
    polewanie główki, następnie namaszczenie krzyżmem świętym;
    zapalenie świecy przez chrzestnego i nałożenie szatki przez chrzestną;
    przekazywany znak pokoju, ew. przyjęcie komunii św. przez rodziców (lepiej z odległości..);
    grupówki;
    dom.. (w sensie powrót
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KamilM Zobacz posta
    Robi tak, jak się sieje popłoch. Można iść przed mszą do księdza i oznajmić, że jest się z rodziny i będzie robiło zdjęcia.
    Ojj wierz mi, że nie u wszystkich tak załatwisz. Np ten co jest u nas na parafii za nic by nie pozwolił. Sam nawet chciałem aby jedna osoba z rodziny robiła zdjęcia podczas chrztu czy tam komunii to się nie zgodził bo od tego jest parafialny fotograf który posiada kurs do robienia zdjęć w kościele - tak samo jak miał być mój chrzest to tata chciał aby wujek robiłzdjęcia no to się książe też nie zgodził. U wikarego np załatwi pozwolenie za nic

    Podejdź najlepiej dzień przed do proboszcza i się dopytaj aby nieprzyjemności nie było.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •