Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Równomierne zużycie aku w body i gripie D7100

    Witam, czy zaobserwował ktoś u siebie taką sytuację aparat D7100, 2 aku - oryginały jeden w body, 2- gi w gripie Newell, ustawione na zużywanie pierwszy w gripie, przy podglądzie procentowe zużycie jednego i drugiego identyczne. Czy tak ma być ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam tak samo, ale z gripem Pixela. Co gorsza, menu pokazuje już zużycie akumulatorów na 1, chociaż zdecydowanie na to za wcześnie. Niepokoi mnie to bardzo, ale na razie nie zająłem się tym głębiej.
    I jeszcze jedno - oba aku się rozładowują nawet gdy aparat leży nieużywany (niedługo, po kilku dniach spadło o 25%).
    D7500, Z50, kiedyś wiele innych, analogi, aż do Zorkij S i Start 66. Zabawki Nikon 1 J5, V3. Obiektywy: N10-24, N16-80, N80-400G, Sam8,5. Dawniej dużo szkieł do różnych systemów. Wyliczam, żeby żadna cholera mi nie mówiła, że nie wiem o czym piszę. No!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbb Zobacz posta
    Ja mam tak samo, ale z gripem Pixela. Co gorsza, menu pokazuje już zużycie akumulatorów na 1, chociaż zdecydowanie na to za wcześnie. Niepokoi mnie to bardzo, ale na razie nie zająłem się tym głębiej.
    I jeszcze jedno - oba aku się rozładowują nawet gdy aparat leży nieużywany (niedługo, po kilku dniach spadło o 25%).
    Niestety,gripy-zamienniki wyżerają prąd nawet w czasie nieużywania sprzętu.Przetestowane w kilku modelach.
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie brzmi, czy można temu zaradzić i jak. W końcu to dosyć dziwna wada. Ja nie mam, niestety, żadnego elektrycznego przygotowania.
    D7500, Z50, kiedyś wiele innych, analogi, aż do Zorkij S i Start 66. Zabawki Nikon 1 J5, V3. Obiektywy: N10-24, N16-80, N80-400G, Sam8,5. Dawniej dużo szkieł do różnych systemów. Wyliczam, żeby żadna cholera mi nie mówiła, że nie wiem o czym piszę. No!

  5. #5

    Domyślnie

    Problem istnieje w d7000, d7100, i d800 (tylko te sprawdzałem) w przypadkach:
    * nieoryginalnego gripu
    * nieoryginalnych akumulatorów
    * niskiej jakości akumulatorów AA (co chyba jasne )

    Objawy: szybko rozładowane ogniwa w gripie i aparacie, nieprawidłowe wskazania poziomu naładowania ogniw w gripie i aparacie.

    W innym wątku ktoś opisywał, że Meike do d7k działają OK.
    Mam oryginalne do d7k i d800 i problem występuje jedynie przy nieoryginalnych akumulatorach.
    Miałem Pixela do d7100 i pokazuje np. rozładowujący się aku, gdy przed chwilą wyjąłem go z ładowarki.
    W d800 wsadzenie nieoryginalnego aku do oryginalnego gripa skutkuje szybkim rozładowaniem obu aku (aparat nieuzywany 2 dni i puste oba ogniwa).

    Intensywnie używam d7000 więc kupiłem też oryginalny nie tani grip.
    Ten, kto spróbuje nieść kota za ogon nauczy się czegoś, czego nie nauczy się w żaden inny sposób.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbb Zobacz posta
    Pytanie brzmi, czy można temu zaradzić i jak. W końcu to dosyć dziwna wada. Ja nie mam, niestety, żadnego elektrycznego przygotowania.
    W/g mnie to elektronika gripa-zamiennika jest niedoskonała.Ćwiczyłem to z d5100 do którego nie ma oryginalnego gripa.
    Zamienniki różnych firm bez względu czym zasilane(oryginalna bateria,nieoryginalna,6xAA) były rozładowywane w czasie nieużywania sprzętu!!!
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  7. #7

    Domyślnie

    Mam D7100 i grip Pixel. W body aku Hahnel w gripie oryginał. Przy wyłączonym aparacie brak najmniejszego rozładowywania obu akumulatorków, nawet przez kilka tygodni.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Mam D7100 i grip Pixel. W body aku Hahnel w gripie oryginał. Przy wyłączonym aparacie brak najmniejszego rozładowywania obu akumulatorków, nawet przez kilka tygodni.
    Podziwiam i jednocześnie gratuluję takiego egzemplarza. Czyżby coś poprawili w elektronice gripa.Dawno go zakupiłeś?
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem. Oba aku oryginalne.
    Używam 1 aku w body + grip.
    Inne kombinacje rozładowują mi aku.
    Grip meike.
    Nie marudze za 200 zł (grip) nowy ori grip 1200
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ja mam podobny problem. Oba aku oryginalne.
    Używam 1 aku w body + grip.
    Inne kombinacje rozładowują mi aku.
    Grip meike.
    Nie marudze za 200 zł (grip) nowy ori grip 1200
    troche nie rozumiem, grip masz pusty?, mam pixela do D7100 i D610, zero problemow z D610 uzywam oryginalnych aku a z D7100 zamienniki firmy Travor
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •