Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
  1. #1

    Domyślnie jaki aparat lepszy?

    Witam chciałbym się doradzić.
    Co było by lepsze do robienia zdjęć krajobrazu- np : lasy, jeziora itp
    Ktoś mi polecił nikona d3100 z obiektywem 18-105 mm vr.
    Jeszcze się zastanawiam nad kompaktem z wymienną optyką.
    I pytam się was co było by lepszym rozwiązaniem ??
    Mam do wydania gdzieś około 1900 złotych
    Podkreślam jestem amatorem ale lubię się uczyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter203 Zobacz posta
    Witam chciałbym się doradzić.
    Co było by lepsze do robienia zdjęć krajobrazu- np : lasy, jeziora itp
    Ktoś mi polecił nikona d3100 z obiektywem 18-105 mm vr.
    Jeszcze się zastanawiam nad kompaktem z wymienną optyką.
    I pytam się was co było by lepszym rozwiązaniem ??
    Mam do wydania gdzieś około 1900 złotych
    Podkreślam jestem amatorem ale lubię się uczyć.
    Nie ma kompaktów z wymienną optyką. Kompakt - czyli jak sama nazwa mówi - wszystko ściśnięte razem.
    Te małe z wymienną optyką to bezlusterkowce.

    A co lepsze - wszystko zależy jaki to ma być aparat z wymienną optyką, bo te się bardzo różnią i do czego ma służyć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Mój błąd pomyliłem się nazwach .To robienia zdjęć krajobrazu- przyrody : jeziora , lasy tego typu zdjęć mi jest potrzebny aparat.
    I tak zastanawiam sie co lepiej by wyszło dla mnie d3100 czy jakiś bezlusterkowec
    Ostatnio edytowane przez piter203 ; 18-04-2014 o 23:20

  4. #4
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Lepszy stosunek ceny do możliwości ma lustrzanka.

  5. #5

    Domyślnie

    Weź też pod uwagę gabaryty/wagę czasem poręczność ma znaczenie, lustrzanka zajmuje znacznie więcej miejsca
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Co potrzebujesz do krajobrazu? Dobrej, szczegółowej matrycy i szerokiego szkła. W dobie formatów 16:9 szerokie szkło z powodzeniem zastąpisz dobrym trybem "panoramy" w aparacie. Takie warunki spełnia np. Sony Nex3n/5r/5t etc. z obiektywem pz16-50 lub lepiej Sel18-55(lepszy optycznie). Ja do dzisiejszego dnia nie mogę się napatrzeć na moje panoramki zrobione Sony Nex5n+18-55.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma kompaktów z wymienną optyką. Kompakt - czyli jak sama nazwa mówi - wszystko ściśnięte razem.
    Te małe z wymienną optyką to bezlusterkowce.

    A co lepsze - wszystko zależy jaki to ma być aparat z wymienną optyką, bo te się bardzo różnią i do czego ma służyć.
    Bezlusterkowiec jest równie kulawą nazwą jak kompakt z wymienną optyką.

  8. #8

    Domyślnie

    piter203 w lustrzanki się nie pchaj, proponuje Tobie jakiegoś kompakta, mały, wygodny, sam potrzebowałem takiego na wycieczki rowerowe, piesze i właśnie użytkuje fuji x10, który się sprawdza znakomicie w tej roli, już nie chciałem targać żadnej lustrzanki, mam też bezlusterkowca samsunga nx (tu także w torbie musisz pamiętać o obiektywach i je nosić i wymieniać), ale wolę tego fujika, a z produkowanego obrazka jestem bardzo zadowolony, ponadto zawsze robiłem w raw i potem grzebałem w "wywoływarce", a tu jpg prosto z puszki nie wymaga większej obróbki. Nie musi być fuji, ale w tym wypadku kompaktowość i jakość obrazka to naprawdę zaleta, przed wyborem długo się wahałem, taszcząc obiektywy i klamoty w torbie, teraz to bajka.
    pozdro

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    piter203 mam też bezlusterkowca samsunga nx (tu także w torbie musisz pamiętać o obiektywach i je nosić i wymieniać),
    pozdro
    A kto każe chodzić z torbą obiektywów. Wybieramy jeden obiektyw i idziemy cieszyć się robieniem zdjęć. Lepiej pokombinować jak pstryknąć tym co mamy niż myśleć co podpiąć do danej sytuacji. Ja sam wrzuciłem do szuflady 18-55 i chodzę z 30tką i starcza mi do wszystkiego.
    RX100 | A6000 + SEL18-55/3.5-5.6 | SEL 20/2.8 Moja galeria Flickr http://www.flickr.com/photos/ukaszp/

  10. #10

    Domyślnie

    ShoRtie zapewne masz rację, ale zawsze zostaje ta świadomość, dlaczego nie wziąłem....,
    ja już to wszystko przerabiałem parę dobrych lat i jednak jak DLA MNIE !!, fujik był strzałem w 10, wreszcie mam radość z fotografowania, a i kręgosłup mniej boli

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •