Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie Nikon 17-55 zawieszający się autofocus

    Witam

    Mam problem z obiektywem Nikon 17-55. Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas fotografowania „zawiesza się” autofocus. Włączam body i obiektyw ostrzy dobrze ale czasem potrzeba kilku sekund zanim zacznie działać. Innym razem po krótkiej chwili nieużywania znów przestaje działać. Tak jakby się zawieszał. Wygląda to tak jakby był przełączony na Manual. W sumie zastanawiam się czy to nie jest wina przełącznika AF/M.
    Czasem pomaga jeśli poruszę (przekręcę minimalnie) całym korpusem obejmując ręką obiektywu w miejscu przełącznika AF/M. Wtedy znów zaczyna działać na jakiś czas. Tak jakby styki nie łączyły. Na pewno to nie jest wina body bo sytuacja powtarza się na kilku różnych.
    Silnik nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków, autofocus jeśli już ostrzy to robi to bardzo dobrze.
    Czy może to być wina jakiejś taśmy? Ewidentnie coś nie styka.
    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze co, to przeczyć izopropanolem styki w aparacie i szkle.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Styki przeczyściłem za pomocą drobnego papieru ściernego, ale nie pomogło. Zauważyłem, że jak palcem lekko puknę w tubus przy szkiełku to AF zaczyna łapać.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Chociaż jestem już wstępnie umówiony z TOP67 na wysyłkę obiektywu w celu oględzin i naprawy, przedstawię moje ostatnie spostrzeżenia. Otóż obiektyw zaczyna szwankować kiedy podpinam go pod body D80 i D300s. Natomiast z Fujifilm S5 od kilku dni działa bez zastrzeżeń. Nawet się nie zająknie. W sumie z FUJI miałem może ze trzy krótkie "zwiechy" przez ostatnie kilka tygodni. Zgłupiałem już do reszty. A obiektyw z body Fuji s5 jak na złość działa idealnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •