Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie pomocy... jaki telekonwerter?

    Witam

    posiadam Nikon D5300 + Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR, ale chcę "czegoś więcej" ? Nie mam jeszcze zbytnio wiedzy na ten temat, zatem proszę o Wasze porady.
    Czy dobiorę do tego zestawu jakiś sensowny telekonwerter?

    Z góry serdeczne dzięki!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Co będziesz fotografować powyżej tych 300mm na cropie?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    dziką zwierzynę...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    Możesz próbować z TC Kenko 1.4 - jest tańszy niż firmowy Nikona i przenosi wszystkie sygnały, ale obawiam się, że będzie zbyt ciemno (5.6+utrata 1 działki daje 8.0) i nie wiem, jak będzie działać AF, jakość obrazka też może być słaba (sam 55 300 nie powala z nóg, choć jest całkiem poprawny jak na swoją cenę). Mam jeden i drugi, ale nie próbowałem do tej pory jak działają razem ( TC używam w połączeniu z N 300/4.0)
    pozdrowienia!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam!
    Możesz próbować z TC Kenko 1.4 - jest tańszy niż firmowy Nikona i przenosi wszystkie sygnały, ale obawiam się, że będzie zbyt ciemno (5.6+utrata 1 działki daje 8.0) i nie wiem, jak będzie działać AF, jakość obrazka też może być słaba (sam 55 300 nie powala z nóg, choć jest całkiem poprawny jak na swoją cenę). Mam jeden i drugi, ale nie próbowałem do tej pory jak działają razem ( TC używam w połączeniu z N 300/4.0)
    pozdrowienia!


    Dziękuję.
    Czyli jedynym wyjściem jest odkładanie do skarbonki na lepsze szkło ?

  6. #6

    Domyślnie

    To może ktoś mi rozjaśni ( bardzo proszę) zasadę działania telekonwertera? To, że przedłuża ogniskową obiektywu to już wiem, ale jakie jeszcze "skutki" za sobą niesie zastosowanie telekonwertera?

  7. #7

    Domyślnie

    Skutek uboczny to przyciemnienie optyki a dzieje się to w takim samym stopniu w jakim zmienia ogniskowa. Wypada przypomnieć, że autofocus w większości lustrzanek działa tylko do przysłony 5.6. Co do degradacji obrazu, konwerter uwydatnia wszystkie optyczne wady obiektywu. Tak, w telegraficznym skrócie.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy 55-300 bedzie wogole dzialal z TK?

  9. #9

    Domyślnie

    Pomijając AF, dlaczego ma nie działać?
    ['O]

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Pomijając AF, dlaczego ma nie działać?
    Nikonowski nie będzie działał z tej prostej przyczyny, że nie da się podłączyć. Co do firm "trzecich" to nie wiem, ale podobno można.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •