Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D800 err - problem z migawką? Prosba o pomoc.

    Witam,

    zanim uderze do serwisu chcialem zapytac czy ktos spotkal sie z sytuacją w Nikon D800 kiedy po zrobieniu zdjęcia pojawia się na wyswietlaczu górnym migające "Err" natomiast zjęcie jest totalnie czarne tak jak by migawka się w ogóle nie otworzyła?
    Stało się to po prostu podczas strzelania najnormalniejszego w świecie. Kiedy już się stało probowalem doslownie wszystkiego (oprocz rozkrecania oczywiście) przekładałem obiektywy, probowałem jakiegokolwiek znanego sposobu zeby złapał choć troche światła ale nic nie pomagało.
    O tyle jest to dosyc dziwna sytuacja, że jedyne zdjęcie jakie moge zrobić jest na bulbie. Doszedłem do tego metodą prób i błędów.

    W instrukcji jest napisane "Problem z migawką, jak problem bedzie sie powtarzał to serwis".

    Jak ktoś by miał jakieś pomysły lub doświadczenie w takich sprawach to bede wdzieczny

    dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike_b Zobacz posta
    Witam,

    zanim uderze do serwisu chcialem zapytac czy ktos spotkal sie z sytuacją w Nikon D800 kiedy po zrobieniu zdjęcia pojawia się na wyswietlaczu górnym migające "Err" natomiast zjęcie jest totalnie czarne tak jak by migawka się w ogóle nie otworzyła?
    Stało się to po prostu podczas strzelania najnormalniejszego w świecie. Kiedy już się stało probowalem doslownie wszystkiego (oprocz rozkrecania oczywiście) przekładałem obiektywy, probowałem jakiegokolwiek znanego sposobu zeby złapał choć troche światła ale nic nie pomagało.
    O tyle jest to dosyc dziwna sytuacja, że jedyne zdjęcie jakie moge zrobić jest na bulbie. Doszedłem do tego metodą prób i błędów.

    W instrukcji jest napisane "Problem z migawką, jak problem bedzie sie powtarzał to serwis".

    Jak ktoś by miał jakieś pomysły lub doświadczenie w takich sprawach to bede wdzieczny

    dzieki
    Jeśli Ci się tak zachowuje "na stałe" to pewnie tylko serwis. W niektórych aparatach tak miałem, gdy zasilanie z gripa na akku AA się kończyło...Był error i czarna klatka, coś jakby zawiecha migawki. Jeśli jednak sprawdzałeś na innym zasilaniu ew. resetowanie body i nic się nie zmienia, to niestety serwis
    ps. Napisz jaki okres używania sprzętu, może się komuś przyda kiedyś...
    Marek

    Zakon Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    zakupiony w listopadzie 2012.

    Tez mi sie wydaje ze tylko serwis. Szkoda ze gwaracja mi sie skonczyla pewnie bedzie troche to kosztowało... :/

  4. #4

    Domyślnie

    Nie sięga Cię 2letnia gwarancja? Może jakoś humanitarnie potraktują... Może to tylko jakiś softowy bug, skoro na bulbie działa?
    Przy jakim przebiegu się zdarzyła awaria?
    Marek

    Zakon Fuji

  5. #5

    Domyślnie

    myśle, ze to padła migawka, miałem podobnie w d700 fixiaton pomógł ale było na gwarancji.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  6. #6

    Domyślnie

    Mam gwarancje 1 rok niestety. Oby potraktowali łagodnie. Przebieg 19 000 zdj.
    wlasnie wydawalo mi sie ze to software i miałem nadzieje powiem szczerze .. jeszcze sproboje firmware zaktualizowac moze to pomoze. jak nie to jade jutro do serwisu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike_b Zobacz posta
    Mam gwarancje 1 rok niestety. Oby potraktowali łagodnie. Przebieg 19 000 zdj.
    wlasnie wydawalo mi sie ze to software i miałem nadzieje powiem szczerze .. jeszcze sproboje firmware zaktualizowac moze to pomoze. jak nie to jade jutro do serwisu.
    Naprawdę mały przebieg, żeby migawka padła- może jakaś taśma tylko, "albocoś".
    Na pocieszenie, przynajmniej do serwisu masz blisko...
    Marek

    Zakon Fuji

  8. #8

    Domyślnie

    no wlasnie maly i tym wieksze moje zdziwienie ze sie sypnal. serwis bardzo blisko taki plus...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avatarr Zobacz posta
    myśle, ze to padła migawka, miałem podobnie w d700 fixiaton pomógł ale było na gwarancji.
    fixation jeszcze do polski nie doleciał a nie usmiecha mi sie wysylac nie na gwarancji do uk dzieki btw

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike_b Zobacz posta
    no wlasnie maly i tym wieksze moje zdziwienie ze sie sypnal. serwis bardzo blisko taki plus...
    Oddaj do sewrisu i poczekaj na ich ekspertyze, mi kiedys tez tak aparat w czasie zdjec padl, i pomogl tylko serwis.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •