Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Aktualizacja softu Nikon d3200 typu C 1.03

    Otrzymałem powiadomienie o aktualizacji ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co ta aktualizacja wprowadza. Jedynie widzę taki opis:
    "Aparat obsługuje obecnie wyświetlanie komunikatów o błędach w przypadku stosowania obiektywów z mechanizmem chowania obiektywu, np. AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II. Po schowaniu tubusu obiektywu pojawia się komunikat o błędzie i nie można zwolnić migawki". Póki co posiadam właśnie taki obiektyw jak w cytacie tylko, że VR.
    Poradźcie czy warto aktualizować soft czy nie?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym nic nie ruszał obiektyw o którym mowa to zupełnie nowa konstrukcja, której jeszcze nawet nie ma w sprzedaży Relax
    FM2n/N35E/N50E/N100E/N135E/N75-150E/SB-18/D7100/D40/N18-105/N50/T70-300/Metz52AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Breitling Zobacz posta
    Otrzymałem powiadomienie o aktualizacji ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co ta aktualizacja wprowadza. Jedynie widzę taki opis:
    "Aparat obsługuje obecnie wyświetlanie komunikatów o błędach w przypadku stosowania obiektywów z mechanizmem chowania obiektywu, np. AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II. Po schowaniu tubusu obiektywu pojawia się komunikat o błędzie i nie można zwolnić migawki". Póki co posiadam właśnie taki obiektyw jak w cytacie tylko, że VR.
    Poradźcie czy warto aktualizować soft czy nie?
    A czytaj uważnie -
    (...) obiektywów z mechanizmem chowania obiektywu, (...)
    Masz taki obiektyw ??

    A opis aktualizacji wyraźnie opisuje co ona wprowadza - wprowadza wyświetlanie komunikatów o stanie obiektywu z mechanizmem chowania. Bez aktualizacji aparat pozwoli na zrobienie zdjęcia ze schowanym obiektywem.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 21-01-2014 o 17:10
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Breitling Zobacz posta
    Otrzymałem powiadomienie o aktualizacji ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co ta aktualizacja wprowadza. Jedynie widzę taki opis:
    "Aparat obsługuje obecnie wyświetlanie komunikatów o błędach w przypadku stosowania obiektywów z mechanizmem chowania obiektywu, np. AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II. Po schowaniu tubusu obiektywu pojawia się komunikat o błędzie i nie można zwolnić migawki". Póki co posiadam właśnie taki obiektyw jak w cytacie tylko, że VR.
    Poradźcie czy warto aktualizować soft czy nie?

    Chodzi o najnowszą wersję:
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Tak myślałem, że chodzi właśnie o ten nowy obiektyw, który już na jakiejś stronie widziałem, chyba w zapowiedziach nowości przy d3300. Tylko dziwi mnie, że aktualizacja wprowadza wyłącznie jedną jak dla mnie zupełnie nie znaczącą zmianę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Breitling Zobacz posta
    Tak myślałem, że chodzi właśnie o ten nowy obiektyw, który już na jakiejś stronie widziałem, chyba w zapowiedziach nowości przy d3300. Tylko dziwi mnie, że aktualizacja wprowadza wyłącznie jedną jak dla mnie zupełnie nie znaczącą zmianę.
    Więc jeśli nie ma więcej zmian, to Nikon ma zapomnieć o tej jednej, bez której np. można uszkodzić aparat lub obiektyw ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie. Nikomu tego nie życzę i taka aktualizacja jest uzasadniona aczkolwiek w moim subiektywnym odczuciu aktualizacja jest to działanie mające na celu ulepszenie, poprawienie czegoś co już istnieje. Chodzi mi o to, że na dzień dzisiejszy dla żadnego posiadacza d3200 ta aktualizacja nie ulepszy niczego a dopiero w momencie nabycia obiektywu tego typu jak wspomniany powyżej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Breitling Zobacz posta
    Oczywiście, że nie. Nikomu tego nie życzę i taka aktualizacja jest uzasadniona aczkolwiek w moim subiektywnym odczuciu aktualizacja jest to działanie mające na celu ulepszenie, poprawienie czegoś co już istnieje. Chodzi mi o to, że na dzień dzisiejszy dla żadnego posiadacza d3200 ta aktualizacja nie ulepszy niczego a dopiero w momencie nabycia obiektywu tego typu jak wspomniany powyżej.
    Czyli mają czekać z aktualizacją, aż Ty łaskawie zechcesz kupić ten obiektyw... ??? Tak ??

    Wybacz, ale najwyraźniej zupełnie nie rozumiesz znaczenia "aktualizacja"...
    Pojawia się problem w oprogramowaniu - wydaje się aktualizację, która ten problem usuwa. A to że ciebie to nie dotyczy - ciesz się, że nie musisz jej wgrywać.

    Nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma ten aparat i Nikon na totalnie w d*** ciebie i to jaki masz aparat.
    Masz taki zarejestrowany na stronie, to ci automat przysyła wszelkie informacje związane z tym aparatem. Nawet jeśli znajdą literówkę w menu, w języku niemieckim i zrobią na to aktualizację, to dostaniesz o tym maila.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem o co Ci chodzi z tą aktualizacją i zgodziłem się już z Tobą jakbyś nie zauważył. W Pełni Ciebie rozumiem. Ale Ty nie rozumiesz o co mnie chodzi. Uważam, że mogliby poprawić kilka rzeczy w obecnym sofcie ale tego nie robią. Nikon przynajmniej w tym przypadku nie pomyślał o tych, ktorzy już wydali pieniądze i nie zamierzają póki co inwestować tylko o tych, którzy chcą nadal kupować. Zatem nie mam zastrzeżeń co do tej aktualizacji tylko szkoda, że Nikon nie postanowił poprawić czegoś z myślą o "starych użytkownikach".
    Dajmy na to kiedy wychodzą aktualizacje programów na komputer lub telefon to nie wychodzą one po to żebyś musiał kupić nowy telefon lub koputer, czy drukarkę do niego tylko po to żeby coś usprawnić, polepszyć, dać więcej możliwości itp.

    'Nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma ten aparat i Nikon na totalnie w d*** ciebie i to jaki masz aparat'. No to skoro mają mnie w dupie to Ciebie również. Szkoda bo żadna szanująca się firma nie powinna mieć takiego podejścia do klienta.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak pisałem - nie jesteś jedyną osobą. To co Tobie nie pasuje, dla innym może być dobre.
    Skoro nie zostało to zmienione, to znaczy, że tak ma być.
    A teraz mieszasz update z upgradem - w aparatach jak chcesz upgrade'u - kup nowy model. Chcesz więcej funkcji - kup wyższy model.
    Aktualizacje istniejących modeli mają głównie poprawiać błędy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •