Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar HiPhoto
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    75

    Domyślnie Przejścówka bagnetu T2 Tamron Adaptall-2: jak założyć?

    Mam obiektyw Tamrona, z przejściówką T2 Adaptall-2 na bagnet F.
    http://allphotolenses.com/lenses/item/c_701.html
    Na F90 zestaw chodził bez zarzutu (tj. prawidłowo przenosił wartość przysłony do korpusu, autofokus to ten obiektyw ma własny i obdarzony znacznym stopniem dezynwoltury ). Założony na D800 w trybie Non-CPU też jakoś się z korpusem dogadywał.
    Niestety pożyczony wrócił do mnie z nieprawidłowo powtórnie zmontowaną przejściówką, a postępując zgodnie z instrukcją ściągniętą z netu: http://www.cameramanuals.org/booklets/adaptall_2.pdf (oryginalną instrukcję zakładania po 20-paru latach diabli wzięli ) mam lekki pokłon w prawo.
    I tak lepiej, bo początkowo metodą prób i błędów doszedłem tylko do tego, że zdejmowałem najpierw obiektyw z przejściówki, potem przejściówkę wyjmowałem z gniazda - ).
    Czy ktoś ma pojęcie i pamięta jeszcze, jak to cudactwo prawidłowo zakłada się na obiektyw?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.

    HiP
    ... bo ja - przepraszam Państwa - to nauki fotograficzne w Ciemniogrodzie pobierałem ...

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro ktoś na siłę nieprawidłowo zmontował adapter ze szkłem, to się mogło coś wygiąć, stąd pokłon.
    Zasadniczo łączy się jak na instrukcji (A i B). Znaczniki w jednej linii i kręcisz, aż zatrzask adaptera trafi w wycięcie na obiektywie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar HiPhoto
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    75

    Domyślnie

    Może rzeczywiście było "coś na siłę". Był sprawdzany na bagnecie FD (preEOS'owy, manualny Canon - bagnet, z którym obiektyw pierwotnie kupiłem).
    Sprawdzimy w praniu. Matryca 36 Mpx powie o nim wszystko , albo raczej obiektyw wygada wszystko, jak mumia poddana badaniom przez radzieckich naukowców

    Dzięki,
    HiP
    ... bo ja - przepraszam Państwa - to nauki fotograficzne w Ciemniogrodzie pobierałem ...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •