Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki odbiornik do lampy Nissin??

    Przeglądałem forum i niestety nie znalazłem informacji w tym temacie

    Posiadam lampę Nissin Di622 i chciałbym kupić do niej wyzwalacz radiowy, problem w tym, że nie wiem jaki kupić. Miałem pożyczone od kolegi wyzwalacze Phottix Tetra, ale lampa z nimi nie współpracowała. A nie chciałbym kupić czegoś z czym moja lampa nie będę współpracować.

    I wybaczcie jeśli gdzieś jest ten temat, a ja go po prostu przeoczyłem.
    D300 + D7100, Nikkor 18-70, 50mm f1.8 + YN-560II + YN-560III

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz lampę z pierwszej serii produkcji to nie da się jej wyzwolić radiowo, oprócz kabla TTL i radio TTL. By sprawdzić, czy w ogóle jest taka możliwość musisz zewrzeć styk centralny z blaszką, z boku nad stopką. Jeśli wyzwoli znaczy, że na tanim radyjku pójdzie. Jeśli nie wyzwoli, jesteś w kropce

    Pomagało wgranie nowego firmware w serwisie, ale jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że nie świadczą już takiej usługi. Najlepiej dowiadywać się u źródła, czyli obecnego dystrybutora lamp Nissin.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda, że masz pierwszą wersję lampy (mk I) z pierwszym softem. Ta lampa nie będzie pracowała dobrze z żadnymi wyzwalaczami radiowymi.
    Te bez TTL w ogóle jej nie wyzwolą, bo lampa wyzwala się tylko przy komunikacji TTL.
    A z tymi z TTL raczej będą spore problemy (na 100% nie działa w TTL z Pixel King, tylko manualnie ustawiona moc na lampie).

    Natomiast można ją łatwo przerobić, aby działa na wyzwalaczach bez TTL - wystarczy dolutować kabelki od stopki do guzika pilota.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, postanowiłem ją sprzedać i kupić inne padło na lampy Yongnuo YN-460 , teraz tylko znaleźć odpowiedni zestawik (lampy+odbiorniki)
    Ostatnio edytowane przez oska0075 ; 07-12-2013 o 00:44
    D300 + D7100, Nikkor 18-70, 50mm f1.8 + YN-560II + YN-560III

  5. #5

    Domyślnie

    Zyskujesz pewność, że pracuje z odbiornikiem radiowym, ale tracisz TTL, na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze raz.
    YN460 nie są wybredne, zadziałają z każdym odbiornikiem, np. YN RF602 albo 603. Jak chcesz mieć w pełni manualną lampę, pomyśl o YN560 III - ma wbudowany odbiornik zgodny z RF602/603, odpada jedna rzecz do noszenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •