Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D800 traci kontakt z obiektywem...

    Witam
    Pytanie do użytkowników D800. Zdarzyło mi się kilkakrotnie, średnio raz na ok 1000zdjęć, że body straciło kontakt z obiektywem ( Tamron 24-70) Na wyświetlaczu pojawiło się F0 i brak reakcji autofocusa. Zwykle po kilku sekundach obiektyw się ujawniał, lub , jeśli trwało to dłużej, wystarczyło wyłączyć i włączyć aparat. czy ktoś się z tym spotkał? czy to wina body czy obiektywu?
    Maciek Chudy
    --------------------------------------------------------------
    D700/D2x/D70

  2. #2

    Domyślnie

    Problem raczej w obiektywie. Ale trzeba by to stwierdzić podpinając go do innego body. Bardzo trudno jest zdiagnozować coś, co występuje czasami.
    W mocno używanych obiektywach, piny tracą styk z taśmą (nie są lutowane). Ale ton obiektyw raczej jest nowy.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    kurka, i body i obiektyw są z marca, mam na nich koło 40tyś klatek , rzecz dzieje się raz na jakiś czas, czasem 2-3 razy w ciągu całego dnia ( na na ślubie strzelam z 1500--2000fotek) więc trudno to stwierdzić nawet na innym obiektywie. Jeśli się błąd nie pojawi to nie znaczy że go nie ma Myślałem, że to może kolejny problem D800
    Maciek Chudy
    --------------------------------------------------------------
    D700/D2x/D70

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejchudy Zobacz posta
    kurka, i body i obiektyw są z marca, mam na nich koło 40tyś klatek , rzecz dzieje się raz na jakiś czas, czasem 2-3 razy w ciągu całego dnia ( na na ślubie strzelam z 1500--2000fotek) więc trudno to stwierdzić nawet na innym obiektywie. Jeśli się błąd nie pojawi to nie znaczy że go nie ma Myślałem, że to może kolejny problem D800
    Jakimi kartami dysponujesz aby zrobić aż tyle zdjeć d800?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hulk2012 Zobacz posta
    Jakimi kartami dysponujesz aby zrobić aż tyle zdjeć d800?
    4 x 32GB załatwiają problem .

    Co do tematu wątku to tak jak pisza koledzy, raczej obstawiał bym na sam obiektyw ale żeby to zweryfikować to praca przez jakiś czas na innym szkle. Jest szansa że po 2 zleceniach jak wszystko będzie ok to przyczyny szukac tylko w tamronie.

    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Rada banalna, być może już to robiłeś - wyczyść styki obiektywu oraz aparatu spirytusem. U mnie to pomogło na problem z komunikacją body i obiektywu.

  7. #7

    Domyślnie

    mam 2 x 16gb i reszta 8gb. Robię w jpg, w średnim formacie, wychodzi po ok 900 fotek na 16 giga
    www.maciejchudy.com do pooglądania
    Maciek Chudy
    --------------------------------------------------------------
    D700/D2x/D70

  8. #8

    Domyślnie

    miałem przypadek jeszcze ze starego body że obiektyw Tamron spowalniał reakcje zestawu. Po przeczyszczeniu styków obiektywu wszystko wróciło do normy. Jeśli chodzi o karty to ja robię w RAWach i na wesele starcza w zupełności 2x32GB w oba gniazda. Tak więc karty wkładam przed ślubem i wyciągam w domu. Robię sporo zdjęć ale cześć na bieżąco usuwam. Wielkość plików z D800 to naprawdę nie problem. Raz zrobiłem sesję w TIFFach tak żeby zobaczyć różnicę. Jedno zdjęcie ponad 100mb. Tu zaczynają się schody

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •