Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przechowywanie teł

    Urządza się powoli moje studio i zasadniczo nie mam wielu pytań

    Ale, jest jedno ale. Studia będę używał bardzo rzadko, może się zdarzyć, że ani razu przez miesiąc nie zajrzę do środka. Nie będzie wtedy ogrzewane, więc przy sporych mrozach jest szansa na grubo poniżej zera w środku. I teraz jak sobie przyjdę powiedzmy 10 godzin przed sesją, żeby uruchomić ogrzewanie to co się będzie działo z tłami papierowymi oraz tulejami kartonowymi, na które są domyślnie nawinięte. Podejrzewam, że może się to dziwnie zachować przy zmianach wilgotności.

    Martwię się na zapas?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Słusznie się martwisz. Jeśli tło masz zamiar używać przez dłuższy czas to zdąży się pofalować.
    Nie wiem czy przewinięcie na aluminiowe rury dużo poprawi w tej sytuacji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Przewinięcie na osie alu może Ci pomóc, zwłaszcza, jeśli tła będą ściśle zwinięte, nie będzie "luźnych zwojów" (pomaga obciążnik), ale nie gwarantuję 100% skuteczności.
    Nie zaszkodzi odwiedzanie studia co jakiś czas i lekkie "ruszenie" osi, aby nie były ciągle w jednej pozycji.
    Jeśli będą aż takie zmiany temperatury zacząłbym się martwić o resztę sprzętu, czasem dochodzą do kompletu zmiany wilgotności i to chyba może bardziej zaszkodzić Twojemu zestawowi.

  4. #4

    Domyślnie

    No i po problemie, będę musiał utrzymywać min. 8-10 stopni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •