Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie jak uzyskać taką kolorystykę?

    Witam,

    chciałbym porobić mojemu synkowi zdjęcia w takich klimatach
    http://foto-mama.pl/

    Jestem w trakcie kupowania dwóch teł ale obawiam się, że nie poradzę sobie obróbkowo z uzyskaniem takiej kolorystyki... i dotyczy to również zdjęć na dworze. Sa takie miękkie ale z drugiej strony w większości przypadków ostre

    Czy amatorsko wystarczy mi do zdjęć z takim tłem lampa reporterska? Czy będę potrzebował koniecznie softboxu, czy może jakoś to będzie wyglądać z samą lampą z dyfuzorem?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Tej strony nie mozna przeczytac bez autoryzacji.


    Uploaded with ImageShack.us

    Nie da sie tego usunac.

  3. #3

    Domyślnie

    Może chwilowy błąd. U mnie działa bez problemów.
    D90, N18-105, Metz 52-AF1

  4. #4

    Domyślnie

    Przede wszystkim niezbędna jest włóczkowa czapeczka. Bez niej się nie da.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B.K. Zobacz posta
    Przede wszystkim niezbędna jest włóczkowa czapeczka. Bez niej się nie da.
    B.K. dziękuję za cenną radę choć nie zadawala mnie ona w pełni ponieważ nie napisałeś specyfikacji materiału z jakiego powinna być zrobiona.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    No dobra, wystarczy nieostre światło zastane, blenda z drugiej strony + przysłona 2.0 + obróbka w PS/LR.

    A włóczka może być nawet wiskozowa, przecież model nie zaprotestuje. Najlepsza jest fioletowa.

  7. #7

    Domyślnie

    To jest conajmniej blenda a może i strobing. Poza tym, ten cross-processing to powoli zaczyna wiać wiochą:

    http://2.bp.blogspot.com/-zQxOOZg_E_...2o/s1600/2.jpg
    tu np oboje mają dzięki niemu niebieskie włosy.

    Jeśli chodzi o zdjęcia dziecka - poprawny balans bieli, poświecenie lampą w studio, poprawnie skonfigurowany profil ICC body i softu. Zdjęcie dziecka w żółtej czapce - tło półcienie i cienie na niebiesko, światła na zółto, maska na wszystko oprócz dziecka i voila

  8. #8

    Domyślnie

    dziękuję za rady a może ktoś z Was ma linka do jakiegoś materiału/tutoriala z takową obróbką?
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    byle czym możesz zrobić takie kolory, nawet na ipadzie mam jakąś darmową aplikację która mi zdjęcia przerabia. Najlepszy jest tandem Nik Color Efex + Photoshop, ale równie dobrze można to zrobić suwakami w lightroomie czy nawet Picassie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •