Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Błąd FSC

  1. #1

    Domyślnie Błąd FSC

    Może ktoś miał z tym styczność, niestety nigdzie nic nie znalazłam.

    Mam zrobione zdjęcia w NEFach, przez pewien czas było je widać, ale nastąpiło kilka błędów karty (CHR), zdjęcia zmieniają nazwy na FSC_0000, gdzie 0000 to różne liczby(takie jakie byłyby licząc normalnie), lub FSC_37:4 (gdzie 37 się nie zmienia, a tam gdzie 4 są liczby od 0 do 9, teraz mam dwa rzędy takich zdjęć), do tego powstaje folder o nazwie .." " " którego nie da się otworzyć.
    Przy FSC_0000 program (photoshop cs5.1) próbuje otworzyć, ale wyskakuje błąd, przy drugim formacie próbuje otworzyć, ale nie otwiera i nie pokazuje błędu.
    "psuje się" tak tylko część zdjęć, z resztą jest wszystko w porządku. Już drugi raz aparat zrobił mi coś takiego, jednak wcześniej zdjęcia były jakby zdublowane, tzn. działające i niedziałające o tych samych numerach.

    mam d70, wersja oprogramowania 2.0, karta CF Kingston 2gb (w danej sytuacji zapełniona do mniej-więcej połowy)

    Mam jeszcze nikłą nadzieję na odzyskanie zdjęć, więc bardzo liczę na pomoc.
    d70, t55-200, n35/1.8 i parę utrudniających życie gratów, za to jak ułatwiających focenie

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Niech Kolega wrzuci kilka plików z nazwą FSC.
    Może to być kłopot z kartą.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rstr575 Zobacz posta
    Niech Kolega wrzuci kilka plików z nazwą FSC.
    Może to być kłopot z kartą.
    To koleżanka, kolego
    A swoja droga, to niech koleżanka wrzuci jakieś zdjęcie.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    W takim razie proszę o wybaczenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Weź drugą kartę i sprawdź czy sytuacja się powtarza. Na moje "oko" to karta nadaje się w śmietnik. Kiedyś podobna przypadłość trafiła moją kartę SD. Zdjęcia dało się otworzyć lecz były w połowie szare lub ponakładane na siebie, pojawiały się pliki które nie chciały się usunąć a sama karta nie dawała się sformatować. Karta poszła w kosz, zastąpiła ją inna i problem zniknął.
    D300/0 + N18-55 + N55-200 + N35/1.8G + N50/1.8G + Tokina 135/2.8 + SB-700 + SB-26 i kilka innych manualnych szkiełek.
    Porst reflex C-TL + Porst 55/2.8 + Pentacon 200/4

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety nie wyślę nic, pliki nie chcą się zrzucać na komputer, nie ma żadnej reakcji na żadne operacje (przeciąganie, wycinanie, kopiowanie). Mogę zrobić jedynie screena z tego jak to wygląda.

    też mi się wydaje że to może być problem z kartą i zastanawiam się, czy te pliki się nadpisują, czy np. robią się duplikaty i może da się jednak odzyskać działające zdjęcia
    d70, t55-200, n35/1.8 i parę utrudniających życie gratów, za to jak ułatwiających focenie

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Znalazłem na jakimś forum informację że u pewnego gościa pliki z nazwą zaczynająca się na FSC zapisywały się naprzemiennie z plikami zaczynającymi się od DSC, z czego kolejność numeracji została zachowana - czy u Koleżanki też tak jest?
    A skoro nie daje się cut/copy, to chyba karta w śmietnik. Ostatecznie można spróbować ją sformatować i zobaczyć czy wszystko wróci do normy.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja ją bardzo często formatuję, praktycznie przy każdym zrzuceniu zdjęć.

    U mnie teraz zapisały się najpierw normalnie (tzn. na podglądzie w aparacie było je widać), później po błędzie karty przestały się pokazywać- jest to kilkadziesiąt początkowych zdjęć, późniejsze z tej samej sesji działają.
    d70, t55-200, n35/1.8 i parę utrudniających życie gratów, za to jak ułatwiających focenie

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unbelievable Zobacz posta
    Ja ją bardzo często formatuję, praktycznie przy każdym zrzuceniu zdjęć.
    U mnie teraz zapisały się najpierw normalnie (tzn. na podglądzie w aparacie było je widać), później po błędzie karty przestały się pokazywać- jest to kilkadziesiąt początkowych zdjęć, późniejsze z tej samej sesji działają.
    Karty najczęściej ulegają awarii wtedy gdy np: wyciągamy kartę z aparatu w trakcie zapisu, kiedy w trakcie zapisu zabraknie zasilania, kiedy w czasie zapisu zabraknie miejsca na karcie. Czy coś takiego miało u Ciebie miejsce?
    Pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limal Zobacz posta
    Karty najczęściej ulegają awarii wtedy gdy np: wyciągamy kartę z aparatu w trakcie zapisu, kiedy w trakcie zapisu zabraknie zasilania, kiedy w czasie zapisu zabraknie miejsca na karcie. Czy coś takiego miało u Ciebie miejsce?
    Pozdrawiam!
    raczej nie miało, ale możliwe, że podczas zapisywania próbowałam zrobić następne zdjęcie (chociaż przy czymś takim myślę, że nie powinny pojawiać się błędy, no ale to aparat, i karta, używane intensywnie od jakichś 4 lat)

    Bateria mi zaczęła siadać przy drugiej, niewadliwej, partii zdjęć, podczas, gdy tamte powinny być już zapisane.
    d70, t55-200, n35/1.8 i parę utrudniających życie gratów, za to jak ułatwiających focenie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •