Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 98

Wątek: Zeiss ikon

  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Chyba trochę naginasz rzeczywistość. 600 eur stoi na alle zeiss. A za 1000 to m6, niekoniecznie ttl,
    tak po prawdzie to jakieś 650 ten z allegro
    i wygląda na dość sterany życiem.
    a M6 tak bez TTla za ca 1000 EUR, ale ten TTL to tylko tyle daje, ze pokrętło do czasów większe; lepsze bo powiedzmy sobie szczerze TTL do błysku w lejce potrzebne jak w dupie koszula
    ja za swoje M6 w stanie MINT fabrycznym, dałem 999EUR.
    jak mówie, nie dyskredytuje wcale ikona, to na pewno dobry aparat, ale zdecydowanie wole lejke, chociaż wiem, że ma swoje ograniczenia.

  2. #72

    Domyślnie

    A ja wole Ikona, bo ani M6, ani M7 nie są lepsze, a są sporo droższe. Nie oferują niczego, za co gotów bym był dopłacić. A takie śliczne nie są żebym się ekscytował.
    Pomijam kwestię, że nowy Ikon kosztował ok. 1000 Euro (teraz chyba ciut więcej, bo w okolicach 1200), a nowa M7 kosztuje 4200. Jeśli ktoś aż tak lubi czerwone kropki, to nie widzę problemu, ale ja uwazam, że krzyżaków z tą ceną to kosmicznie pogięło.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #73

    Domyślnie

    Konrad, ja porównuje cały czas do M6, a Ty mi z M7 wyjeżdzasz.
    tu różnica cenowa jest kosmiczna.
    a śliczne są.

  4. #74

    Domyślnie

    Tylko, że ikon jest porównywalny z M7 (tryb A). Pomijam czas powstania M6 i M7. Porównywanie cen ma sens do M7, bo można nabyć nowe. OK, M6 nie przestała robić zdjęć, ale nadal uważam, że nie jest warta tych pieniędzy, zwłaszcza w kontekście Zeissa w stanie MINT. Uważam, że zestawy ramek są chybione. W Ikonie mam 28/90(85) i osobne 35 i 50. I to jest zestaw z sensem i najmniej kolidujący ze sobą. Nie potrzebuję*ani 75 ani 135. I generalnie cajsowy wizjer z ramkami załatwia to, czego nie ma lejka, a czego ja potrzebuję. Reszta to didaskalia. Tryb A jest przydatny, za klasycznie ładowaną komorę filmu dostali duży plus. Dobry i pewny pomiar światła i 1/2000. Reszta jest nieistotna.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #75
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Ikon nie jest kawałkiem mosiądzu ze szmatką w dziurze - to jest chyba dobrze aaaa i serwis nie zabija u Ikona i są frendli

  6. #76

    Domyślnie

    Kurcze jaka dyskusja

    A ja Wam powiem że przerobiłem dziesiątki wężyków spustowych i po kilku razach do kosza Ostatnio zakupiłem nowego - starego Nikona AR3 i wymiata koszt 3 $
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams Zobacz posta
    Kurcze jaka dyskusja
    każdy doktór swój skalpel chwali.
    teraz idę pobiegać, ale jak przylecę z powrotem, nie omieszkam się odszczeknąć.

  8. #78

    Domyślnie

    każdy doktór swój skalpel chwali.
    Każdy doktór swój skalpel oszczy. Wróć, wróć, cuś ci wytnę.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams Zobacz posta
    Kurcze jaka dyskusja

    A ja Wam powiem że przerobiłem dziesiątki wężyków spustowych i po kilku razach do kosza Ostatnio zakupiłem nowego - starego Nikona AR3 i wymiata koszt 3 $
    ja mam dwa wężyki z GEBR. SCHRECK SPEZIALFABRIK FÜR DRAHTAUSLÖSER
    FEINMECHANIK
    i są bardzo porządne. tak porządne, że ostatnio kupiłem adapter ukształtny, co by mi w końcu przestał w bronice wąż wpełzać do zenzanona 50mm.


    a najładniejszy jest fed-5. i w dodatku cały czerwony.

  10. #80

    Domyślnie

    ja mam tylko węża w kieszeni, więc za bardzo nie ma się czym chwalić.

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •