Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co wybrać ?

  1. #1

    Question Co wybrać ?

    Obecnie fotografuje na Nikonie D5000 ze względu że nie spełnia już niestety moich preferencji jest krótko mówiąc za amatorskim aparatem. Zastanawiam się nad kupnem 2 body. W moim wypadku wchodzi w grę tylko Nikon, ponieważ do Canona nie mam przekonania. Myślałem o następujących modelach : Nikon D3x lub D4 + D300s/D700/D800 lub F6
    Zamierzam fotografować głównie reporterkę(śluby itp.) Jak sądzicie który body kupić jako 1 + zapas
    Czy lepiej kupić 2 body czy 1 tylko lepsze np D3x lub D4?

  2. #2

    Domyślnie

    Takiś pro, a puszki do pracy nie umiesz sam wybrać? Znasz specyfikacje, wiesz ( tak mniemam ) czego potrzebujesz, po co te pytania? Jakiej odpowiedzi oczekujesz, "my" mamy Ciebie przekonywać do jakiejś opcji?

    przystawiasz cyfrę z analogiem, masz body DX, szkła jakie posiadasz, ile masz kasy? ile z tego na szkła?...

    mnie osobiście śmieszy taki post.. podpowiem że lepiej mieć 2 puszki

    ....ale co ja amator pstrykacz tam wiem więc nie bierz do siebie...

  3. #3
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adrickt Zobacz posta
    Obecnie fotografuje na Nikonie D5000 ze względu że nie spełnia już niestety moich preferencji jest krótko mówiąc za amatorskim aparatem. Zastanawiam się nad kupnem 2 body. W moim wypadku wchodzi w grę tylko Nikon, ponieważ do Canona nie mam przekonania. Myślałem o następujących modelach : Nikon D3x lub D4 + D300s/D700/D800 lub F6
    Zamierzam fotografować głównie reporterkę(śluby itp.) Jak sądzicie który body kupić jako 1 + zapas
    Czy lepiej kupić 2 body czy 1 tylko lepsze np D3x lub D4?
    Nie jestem pewien czy nie wybierasz złej drogi. Trudno rozmawiać nie widząc Twoich zdjęć. Może sprecyzuj dokładnie jakich zdjęć nie możesz zrobić tym co posiadasz. Wspominasz o aparacie nie mówiąc nic o optyce która jest tak samo ważna albo nawet ważniejsza.

    Moja przygoda z fotografią zaczęła się równo 3 lata temu. Przez ponad dwa i pół roku używałem aparatu z matrycą o gorszych osiągach niż D5000. Zrobiłem tym sprzętem sporo dobrych zdjęć, część materiałów było publikowanych w prasie w różnych krajach. Do zmiany sprzętu skłoniła mnie sytuacja gdzie ISO 3200 i obiektyw F2 było za mało aby zrobić zdjęcie, lampy nie wolno było użyć.

    Kupiłem używane D700, oraz szklarnie (zoomy i stałki). Jestem zadowolony, pomimo iż posiadany aparat to dziadek (patrząc wg. dzisiejszego postępu oraz rocznika wypuszczenia tego modelu) to mam świadomość że na ładnych kilka lat mam spokój.

    Wielu uznanych fotografów wciąż robi doskonałe i nagradzane materiały Canonem 5D (również reporterkę ślubną).

    Jeżeli Ty uważasz że komfort pracy da Ci tylko D4... tym bardziej zjada mnie ciekawość aby zobaczyć Twoje zdjęcia.

    PS.
    Jeżeli miałbym cokolwiek doradzić. Bardziej skłaniam się do następującego wyboru, tańszy aparat, reszta funduszy przeznaczona powinna być na edukacje fotograficzną (forma dowolna).

    PPS.
    Jako profesjonalny fotograf masz świadomość że 1 body może się zepsuć w każdej chwili. Odpowiedź powinna być oczywista wybierasz dwa tańsze aparaty zamiast jednego droższego.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ja bym wziął na twoim miejscu D700. Ale pamiętaj pro puszka nie zrobi z ciebie pro fotografa - chyba ze w oczach innych. Powiedz w jakich względach D5000 Cię ogranicza, a będzie łatwiej Ci pomóc.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puszosław Zobacz posta
    Ja bym wziął na twoim miejscu D700. Ale pamiętaj pro puszka nie zrobi z ciebie pro fotografa - chyba ze w oczach innych. Powiedz w jakich względach D5000 Cię ogranicza, a będzie łatwiej Ci pomóc.
    Zapewne w ISO, sprawności i szybkości AF, klawiszologii .
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  6. #6

    Domyślnie

    Nikon D5000 przynajmniej moim zdaniem ma za wolny AF + jakość zdjęć słaba. Wszystko ma w menu co utrudnia pracę.Częste ziarno przy fotografowaniu w trudnych warunkach co Pełna klatka daje z minimalnym ziarnem ale tego aż tak nie widać.
    "Wspominasz o aparacie nie mówiąc nic o optyce która jest tak samo ważna albo nawet ważniejsza." obiektywy mam już upatrzone więc dlatego nie poruszałem tej kwestii.
    Oczywiście jasne stałki + zoomy.
    "Ale pamiętaj pro puszka nie zrobi z ciebie pro fotografa" Ja nigdy starałem się nie fotografować dla lansu np. Aparat za 50000 zł a i tak zdjęcia złe itp. To odpada od razu ja wole fotografować z serca niż tylko np. wykonywać zlecenie dla kasy.
    "Jako profesjonalny fotograf masz świadomość że 1 body może się zepsuć w każdej chwili. " właśnie mam tą świadomość niestety i dlatego wolałem się zapytać kogoś niż po prostu później żałować wyboru.
    Tak czy tak Wielkie Dzięki za rady i podpowiedzi. Jeśli mi się uda to postaram się zamieścić kilka moich przykładowych fotek na forum, jeśli tylko znajdę chwilkę czasu wolnego.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, no ale Ty tak na powaznie?

  8. #8
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adrickt Zobacz posta
    Jeśli mi się uda to postaram się zamieścić kilka moich przykładowych fotek na forum, jeśli tylko znajdę chwilkę czasu wolnego.
    Trzymam kciuki żeby się udało.

    jeszcze w kwestii D5000...

    http://www.kenrockwell.com/nikon/d5000.htm

    "Once you have the skill to elicit great photos from one camera, you can get them from any camera." Ken Rockwell
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 10-05-2013 o 22:48

  9. #9

    Domyślnie

    Jack - akurat Kena nie ma co cytowac, bo to oblakaniec. Natomiast pan zalozyciel watku powiedzial, ze woli fotografowac z serca. Serce + jasna stalka, to jest to. Fotografuj z serca - matryca wieksza niz full frame, nie potrzeba baterii, moze dystorsja bedzie, ale za to ladnie powinny wychodzic czerwienie.

  10. #10
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Jack - akurat Kena nie ma co cytowac, bo to oblakaniec. Natomiast pan zalozyciel watku powiedzial, ze woli fotografowac z serca. Serce + jasna stalka, to jest to. Fotografuj z serca - matryca wieksza niz full frame, nie potrzeba baterii, moze dystorsja bedzie, ale za to ladnie powinny wychodzic czerwienie.
    Nie traktuje Kena jako wyrocznie. Traktuje jego wypowiedzi pół serio.

    Jednak akurat to zdanie mi się spodobało, pasuje do kontekstu.

    Naszła mnie refleksja, muszę przemyśleć sprawę. Może popełniłem błąd kupując stare D700, wszak to model na rok 2008. Myślałem że jeżeli aparat wygląda jak nowy i ma przebiegu 2700 zdjęć to warto kupić. Może faktycznie trzeba pomyśleć o D4.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •