Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie d50 problem z czernią

    dopiero zaczynam robić zdjęcia aparatem d50 i wydaje mi się, że coś jest nie tak z kolorami, najwidoczniejsze jest to w przypadku czerni która jak widać na zdjęciu jest raczej brunatna.(tylko tkanina bo skóra butów jest ok - od razu mówię ze kurtka nie jest sprana na żywo wygląda ok). zdjęcie zostało zrobione przy ustawieniach: sharpening: +2, tone comp: 0, saturation: normal, hue: +6°, color mode II. problem znika kiedy przesunę color balance nieco bardziej w kierunku cyan, czyli tak jakby było za dużo czerwieni.
    z góry dziękuję za pomoc


  2. #2
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #3

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem problemów z czernią w swoim D50, w sumie nie mogę nic zarzucić reprezentacji kolorów w tej puszce dla jpg'a (ale i tak zawsze sam wołam z nef'a ).
    Może odkryłeś podobny problem z podczerwienią u siebie co ma Leica M8, tylko tam leci ku fioletowi
    Swoją drogą jakie szkło użyłeś, bo go masz, bez urazy, jak z małpki.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  4. #4

    Domyślnie

    Użył 18-55. Przysłona 18 (po co tak dużo?). Wg mnie zdjęcie jest po prostu niedoświetlone i potrzebuje nieco bardziej agresywnej obróbki.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    jak bardziej doswietlam zdjecie to wydaje mi się ze jest jeszcze gorzej... obróbką jestem w stanie wyjść całkowicie z problemu ale zalezy mi własnie żeby jak najmniej kombinować

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdz profile kolorow w kompie.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #7

    Domyślnie

    I po kiego nastawiłeś "hue +6"...?
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #8

    Domyślnie

    po to zeby kolory byly chlodniejsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •