Close

Strona 51 z 110 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1097

Wątek: Lightroom 5

  1. #501

    Domyślnie

    Niestety LR 5 bardzo lubi się przywieszać, szczególnie że bez znaczenia ile będziesz miał RAMu, to i tak w końcu będzie za mało. Wtedy system zaczyna przerzucać dużą część zbędnych rzeczy z RAMu na dysk i ogólnie system zamula, a LR przestaje reagować.

    Ten "bezel" to dokładnie jest ciemny pasek na górze okna programu z informacjami o zdjęciu (nazwa pliku, i co się tam sobie ustawi) - jest on za ładowany za każdą zmianą czegokolwiek w zdjęciu, a następnie przechwytuje to główne okno programu. W momencie, gdy LR jest zajęty renderowaniem obrazu, to sobie to okienko wisi.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #502

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam pytanie widziałem filmik jak z kilku zdjęć można zrobić panoramę tyle że edytowanie odbywało się w Ps. Interesuje mnie zakup Lr w wersji box czy w tym pakiecie będę mógł tworzyć panoramy czy niezbędne będzie dokupienie Ps?

  3. #503

    Domyślnie

    Sam LR nie zrobi Ci panoramy - do tego potrzebne by były layery i maski, których LR nie ma, ale przygotuje pliki do połączenia w jakimś innym programie, niekoniecznie PSie.

    Zacząłbym się interesować, jaki darmowy, sharewareowy lub niedrogi program skleja panoramy z przygotowanych plików i jak to robi - są podobno dziesiątki takich programów, ale akurat samym LRem tego się nie da zrobić.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #504

    Domyślnie

    tak przepuszczałem że nie można mieć wszystkiego przy jednym zakupie

  5. #505

    Domyślnie

    Nie zaobserwowałem jakichkolwiek problemów ze stabilnością LR 5.5. Działa tak samo jak 5.4. Win 8.1 64 bit.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Nie zaobserwowałem jakichkolwiek problemów ze stabilnością LR 5.5. Działa tak samo jak 5.4. Win 8.1 64 bit.
    Po kilku dniach używania Lr 5.5 na W8.1 64bit mogę napisać to samo. U mnie też bez problemów
    Nikon

  7. #507

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam: czy któryś z Kolegów korzysta z tabletów Wacom (zwłaszcza Bamboo) i przesiadł się z W7 na W8?
    Mam problem z moim tabletem pod LR 5.5 (wcześniejszych wersjach też) pod W7/64; Otóż już po chwili malowania masek, bardzo, ale to bardzo widocznie zwalnia mi efektywność pracy piórkiem. Myszką mogę "myszkować" bez problemu, malować, stawiać Q etc. a Wacomem trochę "popiórkuję" i wydajność siada. Co ciekawe, ten sam sprzęt i soft pod Mac OS X (na moim Hackintoshu) działa sprawnie. Ciekawy jestem, czy ktoś ma podobny problem z LR pod W7 i czy po przesiadce na W8 problem ustąpił.
    Trochę bloguję.

  8. #508

    Domyślnie

    Wydaje mi się że ktoś zgłaszał juz ten problem wcześniej. Sprawdzę później na moim bamboo i win 8.1.

    ... z telefonu ...
    D90 szkiełka i błyskotki

  9. #509

    Domyślnie Focus point

    To mój pierwszy post, więc chciałem przywitać i pozdrowić Nikoniarzy. Dotychczas używałem Aperture i ViewNX, ale Apple zamierza iść inną drogą i zakończyło wsparcie dla Aperture. Stanąłem przed wyborem wywoływarki. Ściągnąłem LR trial. Trochę inna filozofia pracy, ale pewnie można przyzwyczaić się. Natomiast nigdzie nie znalazłem opcji wyświetlania punktów focusa. Przeszukałem www i nic, ba nawet ludziska piszą, że nie da się. Czy to możliwe żeby LR nie miał takiej użytecznej i oczywistej funkcji?

  10. #510

    Domyślnie

    Tak, tylko soft Nikona daje takie możliwości
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 51 z 110 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •