Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze lustro - D40x

    Witam, zbieram na moje pierwsze lustro, chciałem kupić 400D, ale kolega zwrócił moją uwagę w stronę Nikona. Od miesiąca biegam po forach, stronach z testami, i im dłużej biegam tym większy mętlik mam w głowie. Jedno wiem na pewno, Canon odpada, miałem go w łapkach i jakość wykonania woła o pomstę do nieba. Nie wiem co dokładnie, ale coś mi nie leży, chyba ten plastik taki dziwny, no nie ważne.

    Zainteresowałem się D40x, przeszedłem przez wszystkie testy na dpreview, na polskich stronach jakieś wstępne. Dla mnie największą zaletą jest jego wielkość, mam dość małe dłonie, więc z trzymaniem nie ma problemu, a im mniejszy tym dla mnie lepiej, wygodniej. Widziałem przykładowe fotki, szumi, wiem, ale te szumy są ładne.

    Właściwie jedyna rzecz która mnie martwi to brak silnika w body. Na pewno przez długi czas będę biegał z kitem, potem planuję dokupić coś do makro i może ten nowy słoik z VR co miał teraz premierę. Nie mam w torbie starych szkieł ani nie planuję kupować z drugiej ręki, wiec nie będzie chyba problemu. Ale. Co jak będę chciał przesiąść się na lepsze body?
    Czy te obiektywy z AF-S będą pasować do body ze śrubokrętem?

    Czy są jakieś inne wady d40x które mogą mnie, użytkownika kompaktu przybić do ziemi po przesiadce?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli będziesz używał tylko AF-S-ów to D40x będzie spoko. Ale jeśli masz wątpliwość czy przypadkiem nie było by fajnie jak by tak można podłączyć coś ze starszych szkieł i np. bdb stałek, to szukaj jakiegoś d50, d70s, a jak masz kasę to d80. Wszystkie szkła AF-S pasują do korpusów z napędem - śrubokrętem.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystkie obiektywy dzialajace na d40 spokojnie pracuja na innych korpusach Nikona.Co do obiektywow to wez pod uwage ze nie bedziesz mial AF w wielu fajnych i tanich Sigmach,Tamronach czy Tokinach ktore owego silnika nie posiadaja.
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  4. #4

    Domyślnie

    jak juz pisalem planuje kupic tylko AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200 mm f/4-5,6G IF-ED
    potem moze jakis jeden do makro, nawet jesli ten do makro bedzie bez AF-S to zadna strata, w makro i tak bede MF uzywal. chyba ze sie grubo myle?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saboteur81 Zobacz posta
    Canon odpada, miałem go w łapkach i jakość wykonania woła o pomstę do nieba. Nie wiem co dokładnie, ale coś mi nie leży
    Ja wybrałem Nikona (brałem pod uwagę Pentaxa i Canona) własnie ze względu na jakość body, ergonomię, przyjemność i komfor kiedy sie go trzyma w łapie. Pewnie do innych (marek) można sie przyzwyczaić ale pewnie również za każdym razem kiedy brałoby się N w łapę to czułoby sie żal że takiego body się nie ma.


    Cytat Zamieszczone przez saboteur81 Zobacz posta
    Czy są jakieś inne wady d40x które mogą mnie, użytkownika kompaktu przybić do ziemi po przesiadce?
    3- polowy autofokus, ale ja np i tak większość fotek robię z centralnym.
    A w ogóle to nie martw się, po przesiadce raczej dostaniesz skrzydeł a nic Cie nie przybije do ziemi!!
    Pozdrawiam, Piotr M

  6. #6

    Domyślnie

    Saboteur81, czy koniecznie potrzebujesz 10 mpix?? Ja na Twoim miejscu wziąłbym już D40, tańsze, na szkiełka coś zostanie. Z pierwszych mini testów na fotopolis, to D40x IMHO strasznie mydli z kitowym 18-55 II...

    Pozdrawiam
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  7. #7

    Domyślnie

    Ze szkiel do makro z AF-S masz jedynie AF-S 105/2.8 VR, ale ten swoje kosztuje...
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    oj przestan.
    chlopak potrzebuje mniejszy aparat to niech bierze d40x. Mozna zrobicwielkie odbitki i cieszyc oko ze ho ho!
    pozatym Ken Rockwell kitowe szklo w D40 zachwala bardzo bardzo.

    natomiast jezeli wielkosc nie stanowila by problemu to d70s/d50.

    jeszcze nie na tema tdodam, ost robilem zdjecia na koncercie charytatywnym, z zespolem za zu zi, byla osoba z canonem 400d.
    boze jakie to jest małe i smieszne :') uzytkownik nie chwalil, ale mowil ze jest ok.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    oj przestan.chlopak potrzebuje mniejszy aparat to niech bierze d40x. Mozna zrobicwielkie odbitki i cieszyc oko ze ho ho!
    Oczywiście! Też tak uważam!

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    natomiast jezeli wielkosc nie stanowila by problemu to d70s/d50.
    Czyli polecasz już wszystkie jakie są, też mi rada

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    byla osoba z canonem 400d.boze jakie to jest małe i smieszne :') uzytkownik nie chwalil, ale mowil ze jest ok.
    Wydaje się że można zamknąć w dłoni, zresztą samo body mozna zamknąć w dłoni! Ale wg mnie komfort w trzymaniu jest nieporównywalny, N zrobił mistrzostwo w tym temacie.
    Pozdrawiam, Piotr M

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli wybor pada na D40x juz bym go chciał mieć, kto pozyczy 3000PLN? ))

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •