Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie 20 mm f/2,8D AF NIKKOR czy Sigma 20 F1.8 EX DG ASP RF

    Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem tej ogniskowej i proszę użytkowników tych marek o wypowiedzeniem się na temat ostrości i ogólnie mile widziane zdjęcia, może jakiś test
    a ...takie tam co nie co pod FX

  2. #2

    Domyślnie

    a co wyszukiwarka forumowa padła? http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=62581

    ja polazłem w sigmę

  3. #3

    Domyślnie

    a ...takie tam co nie co pod FX

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem i Nikkora mam też Sigmę. Nikkor jest poręczniejszy, lekki, mały, zmieści się w każdej torbie. Sigma to już kawałek szkła. Sigma na pełnej dziurze bardzo mocno winietuje.Jak miałbym wybierać to chyba poszedłbym w Sigmę aczkolwiek myślę czy nie sprzedać jej na rzecz 16-35/4
    Nikon FX

  5. #5

    Domyślnie

    a co do sigmy to do ilu ją przymykacie
    a ...takie tam co nie co pod FX

  6. #6

    Domyślnie

    ja przymykam do F2 Nie po to mam szkło 1,8 żeby bardziej przymykać W środku jest ostro - landszaftów nie robię więc dalej nie przymykam
    Nikon FX

  7. #7

    Domyślnie

    ostra sztuka powinna dawać ostry obrazek od f1.8, tak było u mnie, aczkolwiek problem był raczej ze skutecznością AF w dynamicznym reportażu

  8. #8

    Domyślnie

    Mam sigmę od niedawna.
    Na razie mało nią fociłem ale mogę powiedzieć że jest ostra.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  9. #9

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad kupnem i tylko mnie jedno nurtuje jak ona sie sprawdza w dynamicznym reportazu, ale tak naprawde jak jest a nie jak kazdy by chcial zeby było... czy ten AF to ten sławny Sigmowski AF czy moze choc ciutke lepszy?
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perek83 Zobacz posta
    zastanawiam sie nad kupnem i tylko mnie jedno nurtuje jak ona sie sprawdza w dynamicznym reportazu, ale tak naprawde jak jest a nie jak kazdy by chcial zeby było... czy ten AF to ten sławny Sigmowski AF czy moze choc ciutke lepszy?
    tak to ten sławny Sigmowski AF
    Nikon FX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •