Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    3

    Domyślnie Stary nowy fotoamator

    Przepraszam, że przemagluje już wiele razy opisywany watek. Mam swoje latka przeszedłem przez Zenity B,TTL.XL....własną ciemnie. Potem przerwa i Power shot Canona Teraz czasu jakby więcej i maglowany dylemat d5100 czy d90? Forum poczytałem i wywnioskowałem, że trzeba się wybrać do miasta i do ręki przyłożyć.... Obecnie ceny obu z obiektywem 35-105 (a taki planuje) jakby się zrównały. Nie zależy mi na filmach. Czy ta lepsza matryca w d5100 ma duże znaczenie? Bo w przyszłości kupiłbym dłuższy obiektyw a w d90 pewnie taniej to się uda. Przydługo napisałem sorki a głownie chodzi o matryce.

  2. #2

    Domyślnie

    Powtórzę swoją wypowiedź z przed iluś miesięcy - po "zenicie" możesz mieć ciągotki do kontrolowania wszystkiego, przynajmniej ja tak miałem ot takie "zboczenie". Po zenicie miałem małpkę canona i hybrydę panasonica a "zboczenie" zostało. Kupiłem D3100 i po miesiącu zamieniłem na D90, w D3100 "czegoś" brakowało. Przy dłuższym obiektywie nie tylko śrubokręt może mieć jakieś znaczenie ale też i rozmiar puszki, przy 105/2.8VR D90 zaczyna sią jakaś mała i nieporęczna robić w trzymaniu.
    Różnice znasz, masz tasiemca o tym samym pytaniu, jeśli żadna z puszek nie ma cech które eliminują ją z wyboru to idź do sklepu i kup to co się do łapy przyklei.

    ps
    odnoszę do D3100 bo ten miałem, puszka z grubsza podobna do D5100, o różnicach w matrycach nie wypowiem się, to co daje mi D90 (w kwestii matrycy) po hybrydzie na razie mi starcza, do iso1600-2000 można pstrykać
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

  3. #3

    Domyślnie

    Co do różnic w matrycy między D90 a D5100 - zobaczysz tylko w RAW, albo na bardzo wysokim ISO JPEG, bo D5100 ma lepszy algorytm odszumiania.

    Co do śrubokręta - potrzebny tylko do starszych (kilka ładnych latek) jasnych telezoomów (f/2.8 ) bo wszystkie (te które warto nabyć) standardowe (f/4-5.6) mają silnik.
    Jedyny tele 70-200/2.8 bez silnika właśnie kończy swój żywot na półkach sklepowych, bo jest zastępowany nowym modelem (Tamron 70-200/2.8 ).

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli jesteś weteranem starych zenitów i przeszedłeś przez małpkę również, to sądzę że wiesz czego chcesz !
    Matryca lepsza w nowszym korpusie to nie wszystko, na tym zalety się kończą. Jak weźmiesz D90 do łapy i zobaczysz jego ergonomię i dostęp do wielu funkcji z możliwości kontroli większej ilości parametrów to myślę że podejmiesz właściwą decyzję. Najlepiej idź i organoleptycznie sprawdź co zyskasz a co tracisz...
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    d5100 i szklo fajne. Bedziesz focil tam, gdzie d90 nawet z torby nie oplaca sie wyjmowac.

    Ps
    tez mam jeszcze zenitha, zywot wlasnie konczy. Mam tez analogi, sredni, d700, i wspommiane d5100. D90 mialem tez. Foce na wszystkim caly czas.
    Nie dam slowa zlego powiedziec na aparat, ktory chowam do kieszeni i foce co i jak chce. Jedyne to zla praca af z jasnymi f1.4 szklami. Ale tez mozna jakos to przezyc.
    Analogi wcale nie byly wygodniejsze, nie mialy wyswietlaczy i bajerow. I robily zdjecia.
    To tak z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 08-11-2012 o 23:31
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    d5100 i szklo fajne. Bedziesz focil tam, gdzie d90 nawet z torby nie oplaca sie wyjmowac.
    no tak bo D90 z fajnym szkłem to zdjęć nie zrobi. Wychodzą całe czarne z okropnymi kropkami od szumu

    jeśli D5100 jest taki dobry to po dlaczego ludzie kupują D300s, D600/700/800 nie mówiąc o D3/4 ???

    D5100 ok jest dobrym aparatem, może i daje lepszy obrazek od D90, spoko niech tak będzie, ale nie wychwalałbym go tak pod niebiosa jak to robią niektórzy. Nie przesadzajmy. I wcale nie chce wywołać kolejnej wojny/burzy tylko to przypomina gadanie że D90 już zdjęć nie robi. Najlepiej jakby każdy kupował D700 a przynajmniej D5100, była by gwarancja że opłaca się go z torby wyjmować.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 09-11-2012 o 00:13
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #7

    Domyślnie

    Brałbym D90. Teraz chyba nawet jest na niego promo z 18-105 VR w sklepie na ab...
    Nikon system...

  8. #8

    Domyślnie

    cena 2 745
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    d5100 i szklo fajne. Bedziesz focil tam, gdzie d90 nawet z torby nie oplaca sie wyjmowac.
    Różnica w szumie między D90 a D5100 jest kosmetyczna. Na JPEG jest widoczna, ale nie jest aż taka wielka - ok 1/3 EV, a to za sprawą lepszego algorytmu odszumiania JPEG. Na RAW różnic większych nie zobaczysz.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, wyszło właściwie, że jedynym kryterium ( tak jak myślałem) jest to - który lepiej mi się będzie trzymało.
    A promocja w sklepie na ab... to raczej dla idiotów wystarczy sprawdzić ceny dodatków.
    Potrzymam..pomacam...i wybiore jeszcze raz dzięki za odpowiedzi

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •