Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 55-300, Sigma 70-300 a może...

    no właśnie a może coś jeszcze innego.

    Potrzebuję obiektywu takiego typowo spacerowego. Wiem, że najlepiej byłoby coś od 18, ale po pierwsze nie mam kasy, a po drugie mam już Samyanga 14, który w widoczkach sprawdza się rewelacyjnie

    Chciałbym przy tej okazji zaspokoić swoja potrzebę co do fotografii produktowej, którą zajmuje się najczęściej. Obecnie używam do tego celu nikkora 50 1.8, który sprawdza się dobrze, ale problem jest gdy robię na przykład jakąś sesję z wodą (chlapaniem, pryskaniem itp) cały sprzęt jest dość blisko scenki i obawiam się, że może się to kiedyś skończyć źle dla aparatu, chciałbym mieć coś co pozwoliłoby się odsunąć i jednocześnie wypełnić nadal cały kadr.

    Wybrałem kilku kandydatów:
    1. Sigma 70-300 bez APO
    2. Sigma 70-300 APO
    3. Nikkor 55-300 VR

    Pierwszy najtańszy (około 550zł), drugi trochę droższy (około 800zł), no i ostatni najdroższy (obecnie niewiele ponad 1000zł). Cena ma dla mnie duże znaczenie, bo inwestuję również pieniądze w wyposażenie studyjne (lampa, statyw, softbox ect). Nie chciałbym jednak władować np. tych 5 stów w coś czego nie będę używał, bo okaże się kiepskie. O Sigmie APO czytałem sporo i wydaje się to rozsądny wybór, opinie raczej wychodzą na plus, nie wiem natomiast jak się sprawdzi w fotografii studyjnej. O Sigmie bez APO nic prawie nie znalazłem. Nikkora ogólnie wszyscy zachwalają jeśli chodzi o jakość zdjęć.

    Wiem, że najlepszym rozwiązaniem do fot. produktowej byłby jakiś obiektyw typu tamron 100mm (lub coś koło tego - piszę z pamięci), ale jak pisałem wcześniej chciałbym pokryć tym jednym obiektywem oba zastosowania - spacerek plus studio.

    Mógłby to nawet być manual, w fot. produktowej i tak robię na manulu fotki, nie wiem jak na spacerze, ale pewnie też się da, samyanga ogarniam Niestety tutaj nie mogę sobie za bardzo sam poradzić. Z tego co patrzyłem na allegro zdarzają się jakieś starsze obiektywy o których nie mogę znaleźć informacji w necie.

    Z góry dzięki za rady.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Bierz nikkora - najlepsza jakość z tych trzech. Najdroższy ale wart swojej ceny - niby można by 70-300 VR ale ten niedość że droższy to też większy. Najlepiej by było jakbyś zajrzał do FJ (na pewno będą mieli) albo innego sklepu i po prostu go "obmacał", wpiął do puszki i przetestował.
    D90|D700|35|85|18-105|70-300|SB-700| |EM-5|12-50|45| |Manfrotto|MBPr 13"|

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze znalazłem coś takiego Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro
    Podobny ponoć do tej Sigmy APO, trochę gorszy, ale też sporo tańszy.

    Tak się zastanawiam, czy nie podejść do tematu w ten sposób: kupić najtańszą opcję czyli sigma bez APO lub ten tamron i zweryfikować co będzie mi potrzebne (bo nie wiem dokładnie, nie miałem nigdy żadnego tele), po jakimś czasie sprzedać i kupić coś lepszego może wtedy coś do 200mm, albo wręcz przeciwnie do 400mm, albo w ogóle jakąś stałke.

    Jednak ten nikkor jest dosyć drogi, tzn. może nie jest drogi ale obecnie dla mnie to dużo.

    Poczekam jeszcze na jakieś Wasze opinie odnośnie tych szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron i Sigma, to przy tym Nikkorze mydło. Może po przymknięciu da się używać do ogniskowej 200mm, ale powyżej nawet po przymknięciu będziesz miał mydło. A jak kupisz Nikkora, to nie będziesz na to narzekać. Poza tym przy sprzedaży niewiele stracisz. Możesz się jeszcze zastanowić nad nikkorem 55-200vr, który jest lepszy optycznie od tamrona i od sigmy i ma dodatkowo stabilizację, która przydaje sie na długim końcu przy strzelaniu fotek z ręki.

  5. #5

    Domyślnie

    Mówicie tak tylko o tym "mydleniu". Sam chciałbym wiedzieć, jak dokładnie wygląda ten efekt. Może ktoś go pokazać na zdj.? Sam przymierzam się do Sigmy lub Nikkora...
    Mój sprzęt: D3100 | N18-55VR | N35 1,8G |
    Pożyczane sprzęty: D5100 | N18-105VR | N50 1,8G ; D3000 ; SONY A390 | SIGMA 70-300 DG (moc. Sony)

  6. #6

    Domyślnie

    nie napisałeś do jakiego modelu nikona ? - nikkor to niestety też nic rewelacyjnego, optycznie gorszy od nikkora 18-200, którego używanego można "trafić" w okolicach ceny ok 1100zł, jeśli twój aparat posiada "śrubkę" to wersją ekonomiczną i bardzo przyzwoitą jest tamron 55-200
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Model D90.
    Testowałem ostatnio jakąś 200-tkę, na Sony co prawda ale zawsze. Doszedłem do wniosku, że jednak wolałbym coś do 300, zawsze to większy wybór ogniskowych. Więc raczej wybiorę coś z tego przedziału. Myślałem na początku o czymś 18-200, ale doszedłem do wniosku, że szeroki kąt mam przy samyangu 14, potem jest 50-tka nikkora i jakoś nigdy nie brakowało mi czegoś pomiędzy, więc to bez sensu. Cały czas myślę o tej sigmie z APO, bo na allegro można dorwać za 400 zł to duża różnica w stosunku do nikkora za ponad 1000zł.

  8. #8
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Co Wy tak uwzięliście się na tą SIGMĘ?! Czytacie tylko recenzje, a czy ktoś miał okazję bawić się dłużej? Ja miałem i wypadła dobrze, chociaż na Sony, ale to to samo szkło. Niestety nie wiem czy było z APO czy bez...
    Mój sprzęt: D3100 | N18-55VR | N35 1,8G |
    Pożyczane sprzęty: D5100 | N18-105VR | N50 1,8G ; D3000 ; SONY A390 | SIGMA 70-300 DG (moc. Sony)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urban97 Zobacz posta
    Co Wy tak uwzięliście się na tą SIGMĘ?! Czytacie tylko recenzje, a czy ktoś miał okazję bawić się dłużej? Ja miałem i wypadła dobrze, chociaż na Sony, ale to to samo szkło. Niestety nie wiem czy było z APO czy bez...
    Jam mam już drugą z kolei sigmę 70-300 APO, poprzednia z silnikiem do d40, teraz mam bez do d90, w sumie 3 lata, szkło optycznie jest dobre (biorąc pod uwagę cene) do około 240 mm, powyżej jest biednie i trzeba sporo przymykać, lecz poprawa jest znikoma, w zakresie 70-180mm jest bardzo dobre, a wątpie żebyś przy tej fotografii produktowej musiał używać większych ogniskowych, ja polecam.
    Co innego gdybyś potrzebował 200-300mm, wtedy tylko nikkor bo sigma jest po prostu w tym zakresie dużo słabsza.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •