Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Wzór umowy ślubnej - czy dobrze to wygląda?

    Witam, przede mną pierwsze zlecenie ślubne - z racji tego przogotowałem taką oto umowę.
    Z góry będę wdzięczny za wytknięcie błędów.


    Umowa o dzieło
    dotycząca
    wykonania zdjęć ślubnych


    Umowa zawarta w dniu ………………… pomiędzy:

    Zamawiającymi - Para młoda:

    ………………………………………… ………………………………………… ………………
    Imiona, nazwiska, adres, telefony, nr dowodu osobistego


    ………………………………………… ………………………………………… ………………

    i

    Wykonawcą - Fotografem:

    ………………................................ .................................................. .................................................. ...
    Imię, nazwisko, adres, telefony, nr dowodu osobistego

    .......................................……… ………………………………………… ………………………


    §1

    Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dzieła dla Zamawiających polegającego na fotograficznym udokumentowaniu przebiegu uroczystości ślubnej, która odbędzie się w dniu: …………………….. oraz pleneru który odbędzie się w dniu ……………………….. . Miejscem wykonania usługi (dzieła) są :

    Określenie dokładne miejsca, momentu w uroczystości Dokładne określenie godzin, ew. dnia.






    §2
    Wykonawca zrealizuje dzieło Zleceniodawcom przy użyciu własnych narzędzi (sprzętu fotograficznego, oświetlenia, blend, środki transportu, tła) i na własnych materiałach.


    §3
    Zamawiający oświadczają, że nie będą w żaden sposób ingerować w otrzymany materiał zdjęciowy (obróbka czy retusz na własną rękę).

    §4

    Przekazanie dzieła nastąpi w terminie ……. dni od daty uroczystości.
    Na płycie DVD zostaną przygotowane 2 wersje zdjęć :
    - do publikacji w internecie (wraz z naniesionym logo fotografa)
    - do użytku własnego ( wyższa rozdzielczość, bez logo fotografa)
    Zamawiający oświadczają, że publikując zdjęcia w internecie użyją wersji z logiem fotografa.

    §5

    Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy wynagrodzenia w wysokości ........................... zł brutto. Zapłata wynagrodzenia nastąpi w formie:

     ……..(ilość rat) rat płatnych w kwocie ………….. zł każda
     pełnej kwoty w wysokości …………………. zł. w dniu wykonywania dzieła (o których mowa w §1).

    W obu przypadkach Zamawiający zobowiązuje się do wpłacenia zaliczki/zadatku w wysokości …………. zł
    Każdorazowo w przypadku płatności gotówką, Wykonawca potwierdzi otrzymanie środków w formie pisemnej jako adnotację do niniejszej umowy.

    §6
    Wykonawca zastrzega sobie w stosunku do wykonanego przedmiotu umowy wszelkie prawa, wynikające z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykonawca zastrzega sobie prawo wykorzystania przedmiotu umowy w związku z prowadzoną działalnością, w szczególności zamieszczania na stronie internetowej, przesyłania przedmiotu umowy na konkursy fotograficzne itp.


    §7

    Podczas uroczystości weselnych Zamawiający zapewniają Wykonawcy posiłki.

    §8

    Wykonawca nie wyraża zgody na obecność podczas uroczystości innych fotografów, jak i kamerzysty. Wykonawca zachowa na swój użytek, w szczególności dla celów swojej reklamy i promocji, fotografie wykonane jednocześnie z oryginałami dla zamawiających. Zamawiający wyrażają zgodę na późniejsze wykorzystanie dzieła w materiałach reklamujących działalność wykonawcy (np. na autorskiej stronie internetowej lub na innych portalach/forach) i z tego tytułu w przyszłości nie będą przedstawiali żadnych roszczeń finansowych.

    §9

    Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zgodnego oświadczenia woli stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Ewentualne spory między stronami rozstrzygane przez sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania zamawiającego. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy, mają zastosowanie odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego oraz Prawa Autorskiego. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.




    Zamawiający Wykonawca

    ……………………………………… ……………………………………

    ………………………………………
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-09-2012 o 14:33 Powód: pis. (nr.---->nr)

  2. #2

    Domyślnie

    paragrafem 8 możesz sobie skasowac kilka zleceń. można pewne rozwiązania sugerowac młodym, ale zapis w umowie ze nie wyrażasz zgody na kamerzyste to jakiś absurd.
    Tak samo mógłbyś napisac w paragrafie 10 że panna młoda musi byc 90-60-90, pięknie pozująca i roniąca łezki w kościele podczas obrączkowania. Wywaliłbym ten zapis o kamerzystach.
    W par 5 na pewno chcesz udzielac rat ? Zadatek, potem całośc i po sprawie. Nie spotkałem się by ktoś miał w umowie zapis o opcji ratalnej

  3. #3

    Domyślnie

    Trafne uwagi, jednak co dwie głowy to nie jedna A tak poza tym większość ważnych kwestii została ujęta? O niczym nie zapomniałem?

  4. #4

    Domyślnie

    Z posiłkami też przesada. Bez żądania na 99% imprez dostaniesz koryto, zaś jeśli żądasz, wychodzisz na roszczeniowego misia.
    I nie z "logiem", lecz z logo - logo jest wyrazem nieodmiennym.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    Paragraf 8 to jakaś kpina

    "Wykonawca nie wyraża zgody na obecność podczas uroczystości innych fotografów, jak i kamerzysty." Nie zachowuj się jak pies ogrodnika
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  6. #6

    Domyślnie

    Wyżej przyznałem rację, że paragraf 8 jest do zmiany.
    Logiem --> Logo - dziękuję za zwrócenie uwagi
    Co do posiłku - również możesz mieć rację

  7. #7

    Domyślnie

    Zamiast martwić się rosołem pomysl co będzie jak pijany wujek na aparat ci usiądzie a w szaleńczym tancu ktos rozpędzony zmiecie obiektyw z powierzchni ziemi. Ta kwestia powinna się pojawić w umowie.

  8. #8

    Domyślnie

    §2
    Wykonawca zrealizuje dzieło Zleceniodawcom przy użyciu własnych narzędzi (sprzętu fotograficznego, oświetlenia, blend, środki transportu, tła) i na własnych materiałach.

    Tu też strzał w kolano. Jak Ci się auto pod domem zepsuje a trafisz na równie roszczeniowego Pana Młodego to Ci powie. "Leć chłopie do salonu po nóweczkę furę i lecimy dalej! Tylko nie spóźnij się do kościoła, bo to też masz w umowie".
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    paragrafem 8 możesz sobie skasowac kilka zleceń. można pewne rozwiązania sugerowac młodym, ale zapis w umowie ze nie wyrażasz zgody na kamerzyste to jakiś absurd.
    )
    dokładnie kamerzysta musi być sam mam taki zapis ale chodzi o fotografów rodzinnych którzy przeszkadzają i tłumaczę PM ,że jesli ktoś mi w kościele nagle wyskoczy to nie będą tylko oni mieć zdjęcia a ja zrobie zdjęcie jak ktoś mi zaslania na dowód , zazwyczaj PM wiedzą o co chodzi rozmawiają z rodziną i mam spokój w kościele

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Zamiast martwić się rosołem pomysl co będzie jak pijany wujek na aparat ci usiądzie a w szaleńczym tancu ktos rozpędzony zmiecie obiektyw z powierzchni ziemi. Ta kwestia powinna się pojawić w umowie.
    święta prawda ujmij w umowie ,że za szkody (zniszczenia sprzetu) nie z Twojej winy oni odpowiadaja jakoś sobie to ujmij

    i nie bądz nachalny z tym obiadem jeszcze się nie spotkałem aby nie dali
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 10-09-2012 o 17:19 Powód: Łączenie postów
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    święta prawda ujmij w umowie ,że za szkody (zniszczenia sprzetu) nie z Twojej winy oni odpowiadaja jakoś sobie to ujmij
    Poważnie takie coś wpisujecie? Nie robię "ślubów", a "sport" i nigdy się z tym nie spotkałem. Podpisując umowę zdaję sobie sprawę, że mogę dostać piłką i tak samo pogodziłbym się, gdyby ktoś pijany wlecial mi na sprzet. To sie chyba nazywa ryzyko zawode i dlatego nie daje dupy za darmo. Mam to wliczone w koszta.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •