Close

Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 542
  1. #521

    Domyślnie

    http://www.optyczne.pl/8949-news-Sony_RX1R_II.html

    Dobre wieści, może wersja pierwsza stanieje.

    Jest możliwość włączania / wyłączania filtra AA - rewelacja.
    Wysuwany wizjer OLED - rewelacja (wg mnie jego brak był największą bolączką pierwszej wersji). "Obraz jest wyświetlany w powiększeniu 0,74x" - wow, to lepiej niż w D4.

    Matryca 42.4mpix - pewnie ta sama co w A7R2. Akurat do podróżnego kompakta wolałbym 24mpix z wersji I. Chociaż...

    "Aby umożliwić pełne wykorzystanie szerokiego zakresu dynamicznego matrycy, nowy model RX1R II został wyposażony w tryb zapisu 14-bitowego obrazu RAW bez kompresji. "

    RX1 niestety cierpiał na pewne ograniczenia w RAWie, teraz ma się to zmienić.

    Uchylny ekran, Wi-Fi, NFC - wypas. Acz znając wydajność baterii w aparatach Sony to na długo raczej nie starczy... ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

    "Nowy, pełnoklatkowy aparat kompaktowy Sony RX1R II trafi do sprzedaży w grudniu 2015 r., a jego cena będzie wynosiła około 3500 euro."

    Aparat marzenie, ale najpierw poczekam na wysyp tanich RX1
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  2. #522
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Ponieważ muszę się o coś przyczepić (inaczej nie wypada), to mam kilka uwag.
    Szkoda, że ekran jest uchylany, a nie obracany jak np w Canonach. Jeśli ktoś często go używa, to pewnie tak jest wygodniej, jednak ja wolałbym móc go obrócić tak żeby był chroniony. Ciekawi mnie też trwałość wyjmowanego wizjera. Jeśli jest to trwałe rozwiązanie, to nie ma problemu, ale zastanawiam się jak zniesie wieloletnie wyjmowanie i chowanie przy intensywnym użytkowaniu. Przy niechowanym obiektywie przydałoby się także uszczelnić korpus (a chyba tego nie zrobiono). Brak też stabilizacji obrazu, da się żyć ale to sprzęt za tyle kasy, że powinien mieć wszystko.
    Pewnie taki marketing - w następnym modelu będzie stabilizacja, a w kolejnym dojdą uszczelnienia. Nie można od razu za dobrze.
    Wygląda też na to, że jednak nie zastosowano wygiętej matrycy, która miała zmniejszać obiektyw, korygować niektóre wady i poprawiać ostrość na brzegu, szkoda.

    Generalnie to fajny aparat, ale wydaje mi się nieadekwatny do ceny. Oczywiście jak ktoś się uprze, to i za bardzo konkurencji nie ma, chyba że za jeszcze większe bańki.

  3. #523

    Domyślnie

    Konkurentem jest Leica Q.

  4. #524

    Domyślnie

    3500 euro - niezły kosmos, ale w sumie konkurencji żadnej.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #525

    Domyślnie

    Sony coraz smielej wkracza z cenami w terytorium Leici. Jedyny konkurent tego RX1 to Leica Q, ktora jest "tylko" kilkaset euro drozsza. To juz jest bardzo blisko.
    Co do aparatu to kupowalbym jakby to bylo 50mm, ze stabilizacja i uszczelnieniem.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  6. #526

    Domyślnie

    Aaaaa.... cały dzień bez komputera a tu się dowiaduję, że mój "stary" rx1 od dziś przestał robić zdjęcia
    Odnośnie rawów to jestem zdziwiony bo z tego co sprawdzałem to właśnie rx1 i a99 miały 14 bit, i w porównaniu z A7 było to widoczne (A7s dużo mniej).

    Odnośnie ceny to z początkowych około 12 tyś cena spadła do 9 za nowy aparat.
    To jest spadek o 25 % a czerwona kropka chyba takich "promocji" nie robi.


    Z soboty:





  7. #527

    Domyślnie

    Sony powinno się wziąć do roboty i wypuścić następcę A6000 a nie produkować aparaty, których prawie nikt nie kupuje.

  8. #528

    Domyślnie

    ...albo zejść z cenami.
    I rynek foto by zrobili na szaro.
    Kanikon by został w tyle stawki w tym segmencie rynku.
    Swoją drogą - super zabawka bedzie na wyjazdy. Nie kupie, ale kibicował bede
    Ps.
    Przeciez ten wymiar matrycy az tak ceny nie podbija mz.

  9. #529

    Domyślnie

    Mkei, jak już zdjęć nie robi, to może chcesz oddać w dobre ręce?
    A co do MK1 i MK2 to chyba nie ma na co narzekać poza ceną. Aparat malutki, z genialnym obrazkiem, a gdyby kosztował 3, a nie 13 tysięcy złotych, to pewnie zagościłby w wielu stopkach na forum, wliczając w to poniższą
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Mkei, jak już zdjęć nie robi, to może chcesz oddać w dobre ręce?
    A co do MK1 i MK2 to chyba nie ma na co narzekać poza ceną. Aparat malutki, z genialnym obrazkiem, a gdyby kosztował 3, a nie 13 tysięcy złotych, to pewnie zagościłby w wielu stopkach na forum, wliczając w to poniższą
    Będzie, tylko czasu nie mam zrobić ogłoszenia.

Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •