Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    ciekawe czy nikon też postawi D600 i d800 na jednej półce ? Ja sądzę że nie, podobnie ja D300s to nie ta sama półka z d7000, ale zobaczymy...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 790

    Domyślnie

    Sądząc po obudowie i module AF to nie. Więc najlepszym bezdyskusyjnym przykładem są ceny D3 (D3s) vs D3X.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Z ulotki producenta dowiedziałem się, że różnica między tymi modelami jest tylko w rozdzielczości, więc nie doszukujmy się w D800E czegoś czego nie ma. Kupując model z "E" też myślałem, że dostanę coś wiele więcej. I dostałem... oprogramowanie Różnica w cenie między modelami nie jest aż taka wielka po odliczeniu wartości oprogramowania, oczywiście. Tym, którzy pstrykają widoczki jak ja tylko amatorsko - poleciłbym 8setkę bez "E".

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karrampuk Zobacz posta
    Kupując model z "E" też myślałem, że dostanę coś wiele więcej. I dostałem... oprogramowanie Różnica w cenie między modelami nie jest aż taka wielka po odliczeniu wartości oprogramowania, oczywiście.
    Jesteś pierwszą osobą która zwróciła na to uwagę.
    + dla Ciebie

  5. #25

    Domyślnie

    Jaka roznica w rozdzielczosci? oba maja taka sama:

    za nikonem:

    Jakie są różnice pomiędzy modelami D800 i D800E i czy mają one wpływ na wydajność pracy?
    Oba modele, D800E i D800, należą do lustrzanek cyfrowych o wysokiej rozdzielczości i wyposażone są w tę samą matrycę światłoczułą o rozdzielczości 36,3 mln pikseli. Jedyna różnica między tymi aparatami dotyczy zapobiegającego zniekształceniom filtra AAF (element struktury filtra dolnoprzepustowego w aparacie), który w modelu D800E został optycznie dezaktywowany.

    Filtry AAF instaluje się jako element filtra dolnoprzepustowego w celu zredukowania efektów zniekształceń („aliasingu”) i prążków mory, które mogą wystąpić w przypadku obrazów cyfrowych. Zjawiska aliasingu i prążków mory są bardziej zauważalne w przypadku zdjęć obiektów, które cechują drobne i złożone wzory. Efektem ubocznym zastosowania filtra AAF jest obniżenie rozdzielczości obrazu. Usunięcie filtra AAF prowadzi do zwiększenia rozdzielczości obrazu, ponieważ światło przechodzi bez przeszkód przez obiektyw i pada na fotodiodę. Wszystkie pozostałe funkcje i parametry wydajności modelu D800E odpowiadają parametrom modelu D800. Właściwości odwzorowania kolorów, powłoki IR i przeciwodblaskowe, a także funkcje czyszczenia matrycy światłoczułej są takie same w przypadku obu aparatów.

    Model D800E nie jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników, ale dla tych, którzy mają możliwość kontrolowania warunków, w jakich występują efekty aliasingu i mory. Jako przykład można wskazać fotografię krajobrazową i studyjną.

    Model D800 lepiej sprawdza się podczas wykonywania zdjęć o charakterze ogólnym, na przykład podczas ślubu, gdzie fotograf bezustannie dopasowuje się do warunków fotografowania i nie ma możliwości kontrolowania fotografowanego obiektu – często ubiór jest przyczyną efektu prążków z powodu drobnych i złożonych wzorów.
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    Jaka roznica w rozdzielczosci?
    Taka z wyników testów zestawu: aparat+obiektyw (przy tej samej optyce)
    Oczywiście nie jest to duża różnica...

  7. #27

    Domyślnie

    Przecież sam Nikon pisze w tym cytacie "Efektem ubocznym zastosowania filtra AAF jest obniżenie rozdzielczości obrazu. Usunięcie filtra AAF prowadzi do zwiększenia rozdzielczości obrazu, ponieważ światło przechodzi bez przeszkód przez obiektyw i pada na fotodiodę.".
    Oczywiście co innego rozdzielczość gdy mówimy x na y pikseli, a co innego rozdzielczość zarejestrowanego obrazka. Na przykład można sobie wyobrazić zdjęcie 100 MP, czyli 10000x10000 pikseli, które przestawia tylko cztery kwadraty o różnych kolorach obok siebie, więc de facto przedstawia obraz o rozdzielczości 2x2

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    Jaka roznica w rozdzielczosci? oba maja taka sama:

    za nikonem:

    Efektem ubocznym zastosowania filtra AAF jest obniżenie rozdzielczości obrazu. Usunięcie filtra AAF prowadzi do zwiększenia rozdzielczości obrazu,
    Jak widać nie mają. Różnica jest jednak niewielka, więc ie bardzo widzę sens współistnienie tych body. To tak jakby wypuścili dwa aparaty - jeden 35 MPx bez mory a drugi 36 Mpx z morą. Nie widzę tu sensu, poza wykorzystaniem nieco naiwności użytkownników.

    Model D800E nie jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników, ale dla tych, którzy mają możliwość kontrolowania warunków, w jakich występują efekty aliasingu i mory. Jako przykład można wskazać fotografię krajobrazową i studyjną.
    Bardzo chętnie bym porozmawiał z autorem tego zdania w jaki to niby sposób ma się możliwość kontrolowania warunków i co on przez to rozumie. Bo to idiotyzm i gadanie fizyka teoretyka, a nie praktyka fotografa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    jak ktoś ma możliwość porównania 800 i 800E to niech wrzuci podgląd przez HDMI na 42 cale bądź więcej. Dostałem oczopląsu w pozytywnym stowa tego znaczeniu (oczywiście nie porównywałem, ale Wy może się czegoś doszukacie ) Przy okazji tego podglądu dowiedziałem się, że mam uwalony AF

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    I uprzedzając kolejne komentarze: nie, firmy nie pracują "tylko dla kasy", a dla nas. Klientów. To od nas mają pieniądze - to jedyne źródło. Zatem nasze zadowolenie jest kluczem - bez tego nie będzie zarobku. Jeżeli by się bardziej opłacała inna strategia, to ktoś by ją wykorzystał już dawno. Skoro czegoś nie dają, to znaczy, że z jakichś powodów ktoś zdecydował, że tak będzie korzystniej. Tym razem nie dla nas - dla firmy. Ale dla nas pośrednio też. Jak firma zbankrutuje, to nie przyniesie nam to korzyści.
    Tyle, że firmy zarabiają na tanich kamerach. Drogie są robione tylko i wyłącznie w celach reklamy i podniesienia prestiżu firmy.

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •