Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie [D300] Piny w gnieździe kart pamięci

    Witam,
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w odpowiedzi na pytanie czy w gnieździe kart pamięci w Nikonie D300 2 piny w środkowej części są różnej wysokości niż pozostałe tzn. jeden niższy, drugi wyższy. Serwis twierdzi, że jeden pin (ten niższy) jest wgniecony i chce za naprawę 350 zł, a mi się wydaje, że trudno byłoby taki pin wgnieść samą kartą pamięci...

  2. #2

    Domyślnie

    Cięzko zobaczyć bez jakiejś lupy, ale wydaje mi się, że powinny być wszystkie tej samej wysokości. Czytnik kart cf ma piny równej długości, w body powinno być podobnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Od której karty SD czy CF? ,moim zdaniem wszystkie powinny być równe.
    W przypadku SD sprawdziłem w aparacie, CF w czytniku.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Karty CF. Bez lupy tez da rade, ale trzeba patrzeć pod kątem. Z tymi długościami, to na 100 % procent piny są wysunięte. Nawet dwa po przeciwległych rogach są, ale mnie głównie chodzi o te w środkowej części.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli aparat działa bez problemów, to nie zawracałbym sobie głowy. U mnie jak miałem D70s od nowości któreś piny były krótsze od innych. Aparat działa u kuzyna do dzisiaj. I pytanie, co to znaczy "wgnieciony"? Katrą CF tego nie zrobisz, bo czułbys opór. I w co on się miałby wgnieść? W gniazdo? Cosik tu nie halo.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6

    Domyślnie

    Można, można bardzo łatwo uszkodzić "wgnieść" kartą CF gniazdo body D300.
    Sam byłem światkiem jak kolega w pośpiechu tak zrobił i aparat przestał działać.
    Po wizycie w serwisie zapłacił tą samą kwotę trzy lata temu.
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

  7. #7

    Domyślnie

    Problem w tym, że aparat "psuje" karty. Po włożeniu karty do aparatu przestaje ona działać (CHA w D300), a nawet w innych aparatach, co przed chwilę włożeniem do mojego D300 jeszcze działały (co ciekawe w czytniku kart jest ok).
    Pytam o te piny, bo zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina nowej baterii (niby oryginalna, ale używana). Chciałbym sprawdzić po zmianie baterii, ale już 2 karty mi padły i jak to nie będzie wina baterii to padnie mi 3...

    miron1970 ja nie wgniotłem całego gniazda i aparat ogólnie mi działa, problem jest tylko z czytaniem kart. Chyba, że Twój znajomy miał podobną sytuację, to prośba o podpowiedź co mu naprawiali/wymieniali, jeśli wiesz.

  8. #8

    Domyślnie

    Serwis ma rację. W środku gniazda CF dwie igły są dłuższe (podobnie, jak skrajne). Ma to pozwolić na łatwiejsze pozycjonowanie, ale najczęściej jest źródłem problemów. Ponieważ są to masy, to często karta pracuje poprawnie. Gorzej, gdy pin się wykrzywi i zwiera z innym (uniemożliwia jednak wtedy włożenie karty).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Koledze wymienili całe gniazdo na nowe i działa do dziś tylko teraz uważnie wkłada karty bez pośpiechu.
    Tutaj nie ma nic wspólnego bateria tylko gniazdo a dokładnie pin(y). Ja bym nie ryzykował i wysłał do serwisu razem z kartami.
    Wiem, że trochę drogo to kosztuje ale jak będziesz eksperymentował to w efekcie końcowym poniesiesz większe koszty.
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Serwis ma rację. W środku gniazda CF dwie igły są dłuższe (podobnie, jak skrajne). Ma to pozwolić na łatwiejsze pozycjonowanie, ale najczęściej jest źródłem problemów. Ponieważ są to masy, to często karta pracuje poprawnie. Gorzej, gdy pin się wykrzywi i zwiera z innym (uniemożliwia jednak wtedy włożenie karty).
    To rozumiem, ale u mnie wszystkie piny są proste, tylko ten jeden środkowy jest "wciśnięty" do podłoża, ale o połowę bardziej niż pozostałe o stałej długości, więc trudno jest tu winić kartę CF, która nie posiada takich wybrzuszeń i nie mogłaby nawet dojść tak głęboko, ponieważ blokowały by ją pozostałe piny.

    Poza tym po wyjęciu z aparatu kolegi jego działającej karty i włożeniu do mojego D300 (u mnie oczywiście pojawił się błąd CHA), jego karta przestała działać również w jego aparacie, dlatego to skłania mnie poniekąd do obwiniania baterii, która być może podała za dużo napięcia (?).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •