Close

Strona 61 z 582 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161561 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 5814
  1. #601

    Domyślnie

    Jeszcze raz wrócę do podglądu zdjęć na ekranie ipada. Jak kupię przejściówkę lightning-hdmi i w ten sposób podłączę d700 (zamiast przez usb) to jak to będzie działało? Rozumiem, że jakość będzie dużo gorsza niż przy użyciu eye-fi, bo max przejdzie 1080p więc obraz będzie skalowany. Dobrze myślę? Czy to jest tylko wyjście hdmi, a nie wejście i z takiego podłączenia nici? Zalazłem info, że tak było na docku w iPadzie 2, ale nie wiem jak w nowszych.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 04-02-2013 o 01:06

  2. #602

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz użyć iPada jako monitora, to raczej nie jest to możliwe - sygnał HDMI idzie w odwrotnym kierunku. Przynajmniej ja nie kojarzę by była taka możliwość. Choć byłaby dość pożądana.

  3. #603

    Domyślnie

    A do wyświetlania obrazu z aparatu na macu czego używacie? Ja zawsze używałem Soforbilda, ale on się wywalał często. Nie wiem jak teraz bo dawno z monitorem nie jeździłem na zdjęcia (może obecna wersja jest poprawiona). I tak myślę, czy nie lepiej byłoby bezpośrednio do monitora wpiąć się przez hdmi, zamiast za pośrednictwem komputera. Można by wtedy z body sterować podglądem (chyba).
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 04-02-2013 o 01:39

  4. #604

    Domyślnie

    Ja jedynie podpinałem aparat pod TV (i rzutnik) po HDMI. Do miniacza nie podepnę, bo po HDMI mam monitor podłączony, zatem brak wolnych portów. A po USB jakoś mnie nie rajcowało by szukać oprogramowania - nie miałem takiej potrzeby.

  5. #605

    Domyślnie

    Do miniacza żeby podpiąć to musisz przez USB. HDMI nic nie da w tym przypadku, to tylko wyjście jak w przypadku iPada. Żeby po HDMI to po prostu odpinasz wtedy monitor od miniacza i idzie bezpośrednio do monitora. No to jakby ktoś inny miał doświadczenia z podpinaniem do kompa to chętnie posłucham, chociaż coraz bardziej się zastanawiam jaki w tym sens, jeśli nie zależy mi na zrzucaniu zdjęć bezpośrednio na dysk.

  6. #606

    Domyślnie

    To może z czymś innym ktoś doradzi. Jest jakieś mocowanie żeby spiąć ipada z klawiaturą apple wireless tak żeby się to trzymało wygodnie na kolanach jak laptopa? Jakbym to miał, to chyba jedyną rzeczą dla której bym siadał na kompie byłby retusz zdjęć. Najlepiej żeby ożna było regulować pochylenie ekranu. Nie musi być piękne, ma być praktyczne, idealnie jakby można było korzystać w pionie i poziomie.

    A do aparatu dokupiłem długi kabel hdmi i potestuję jak się sprawdza podłączanie w ten sposób do monitora, z pominięciem maca. W środę testy.

  7. #607

    Domyślnie

    Jak ktoś chętny jest już dostępny iPad 128GB za 3399 i 3899 4G (1-3 dni robocze).

  8. #608

    Domyślnie

    Zauważyłem osatnio problem z photoshopem 5.5 pod osx. Przy retuszowanym trzecim lub czwartym tiffie, którego otwieram z lightrooma robi się potwornie wolny. Niewiele wtedy pomaga. Próbuję zamykać inne aplikacje, pozostałe zdjęcia otwarte w zakładkach. Pomaga przeładowanie komputera. Tak jakby szop nie zwalniał zasobów ? Spotkał ktoś taki problem ? Sprzęt to macbook pro, 8GB ram, core2duo.
    Nikon

  9. #609

    Domyślnie

    Z cyklu tzw. pytań za 10 pkt.:
    Czy warto zainwestować 1777 pln-ów w ipad2 64 GB czy jednak dołożyć do wyświetlacza Retiny?

  10. #610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmo Zobacz posta
    Z cyklu tzw. pytań za 10 pkt.:
    Czy warto zainwestować 1777 pln-ów w ipad2 64 GB czy jednak dołożyć do wyświetlacza Retiny?
    Warto kupić Retine.

Strona 61 z 582 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161561 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •