Close

Strona 580 z 582 PierwszyPierwszy ... 80480530570578579580581582 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 791 do 5 800 z 5814
  1. #5791

  2. #5792

    Domyślnie

    Dzięki, obadam.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  3. #5793

    Domyślnie

    Czas poprosić o pomoc kogoś doświadczonego

    Obecnie lecę na Matebook 14 z ryzen 4800h, czyli 8 rdzeni, 16GB ale grafika zintegrowana i to jest mocno odczuwalne. Do czasu ostatnich aktualizacji Adobe dało się jakoś pracować ale obecne funkcje odszumiania itp to jakaś porażka na obecnym sprzęcie - jedno zdjęcie nawet 20 min

    Stacjonarny komp odpada - zostajemy w kręgu przenośnych zabawek. Tutaj gwiazdka - mam monitor, który wyciągam na czas obróbki więc od biedy mogę przeżyć mini maca m1.
    Ogólnie preferuję windowsa, jednak do multimedii mogę mieć osobny komp z jabłkiem.

    Pytanie do Was: jakie minimum obecnie warto kupić aby spokojnie obrabiać zdjęcia oraz zmontować kilka filmów w skali roku? Foto to hobby.
    Mam ciągle biegunkę pomysłów: od taniego zakupu używki mini mac m1 do kupna pro 14 m1.

    Cel jest jeden - aby w miarę płynnie obrabiać foty, odszumanie nie trwało 20 min tylko np 2-3 min itp.

  4. #5794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Coś polecacie z softu do edycji zdjęć? Typowo do Apple szukać czy raczej to co na Windows jest dobrym wyborem? Programy darmowe raczej bo w Photoshopa/Lightrooma nie będę na niego inwestował.
    Z darmowym softem nie pomogę ale kupując Apple musisz pamiętać że "stare" wersje np. Adobe Creative Suite 6 nie będą działać na nowych MacOS (od wersji Mojave).
    Można to oczywiście załatwić dwoma systemami na jednym Mac-u ale arto pamiętać że tak jest z Adobe.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Mam ciągle biegunkę pomysłów: od taniego zakupu używki mini mac m1 do kupna pro 14 m1.
    Cel jest jeden - aby w miarę płynnie obrabiać foty, odszumanie nie trwało 20 min tylko np 2-3 min itp.
    Jeśli masz budżet na Pro 14 M1 to kupuj najmocniejszego Maca na jakiego Cię stać.
    20 min na odszumianie to sporo... Odezwij się na prv. Łatwiej będzie coś poradzić jak prześlesz mi konkretny plik.
    I napiszesz co dokładnie chcesz z nim zrobić a ja mogę to sprawdzić na 2 japkach w Adobe PS. Powiem Ci ile czasu to zajęło.
    Co do montażu filmów to nie pomogę. Zupełnie nie znam się na tym.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #5795

    Domyślnie

    Zaszalałem i wziąłem sobie abonament na Lightrooma (turecki Działa na moim sprzęcie więc temat grafiki załatwiłem. Problem mam jednak z Openofficem (Apache). Wyrzuca mi, że jest to program z niezaufanego żródła i niby mogę go odpalić i używać ale później gdzieś znika Nie umiem go wynaleźć w systemie. Coś robię źle czy są jakieś odpowiedniki bardziej odpowiednie na Maca?
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  6. #5796

    Domyślnie

    Dobra ogarnąłem tego Open Officea. No to pozostaje już się bawić nową maszyną
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  7. #5797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Dobra ogarnąłem tego Open Officea. No to pozostaje już się bawić nową maszyną
    Alternatywą M$ Office jest też darmowy Free Office. Jest dużo bardziej zgodny z MS Word niż Open Office.

    Zaletą jest możliwość przełączania widoku menu (klasyczne/wstążka).

    https://www.freeoffice.com/pl/

  8. #5798

    Domyślnie

    Panowie. Wrócił temat zakupu laptopa, który obsłuży Abletone i Logic. Używany, ale taki, żeby dało się na nim normalnie pracować.
    Nie znam się na komputerach zupełnie i nie chciał bym się władować a z drugiej strony budżet mizerny.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #5799

    Domyślnie

    Chłopaki pomóżcie ba ja już zgłupiałem zupełnie...
    Zainstalowany najnowszy LrC plus reszta z pakietu na nowym miniaczu M2 8Gb 256Gb (wiem wiem, mogłem 16gb, ale mam 8gb i tak zostanie).Wrzuciłem wczoraj w LR ok 100 RAWów z C6DmII i rozpoczęły się schody. Może nawet nie schody, co pojawiła się kupa wolnego czasu. Nie idzie to tak szybko jakby się mogło wydawać, na zdjęciach nie ma masek, klasyczna podstawowa korekcja i następne. Gdy już wyrzeźbiłem 33 zdjęcia rozpoczął się wyjątkowo powolny export tychże do jpg 1920px. Ponad 5 minut czekałem.
    mam też leciwego i niezawodnego MBPro retina 15" i7 na 4 jajkach z 8gb i 256Gb - tam LR jest starszy o zapchany ponad 3k zdjęć i idzie to zdecydowanie szybciej, a na pewno export.
    ja już nie wiem co jest grane - czy ten najnowszy subskrybowany LR jest tak obciążający i komp nie wyrabia czy ja może coś źle poustawiałem. instalowałem to jakoś po nocy ze dwa miechy temu i jakoś specjalnie się nie przykładałem do instalki - poszło to poszło i git. Natomiast jak teraz pomyślę, ze miałbym tu wrzucić kilkaset fot, dopracowywać je na maskach to finalnego exportu chyba wypadałoby się spodziewać już na emeryturze...

    Wrzucam zrzuty ekranu - może będą pomocne. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to dawajcie znać to będe wrzucał kolejne info. Sugestię dokup RAM już znam, idźmy dalej podziękował

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.51.39.png
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	173,1 KB
ID:	77231
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.52.38.png
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	77232
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.53.30.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	251,5 KB
ID:	77233
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.54.32.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	218,6 KB
ID:	77234

  10. #5800

    Domyślnie

    Nie oczekuj cudów jak zdecydowałeś się na 8 GB. Raczej nic specjalnie Ci nie pomoże. Będzie kuleć.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

Strona 580 z 582 PierwszyPierwszy ... 80480530570578579580581582 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •