Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D5100 - światłomierz w trybie LiveView

    Witam serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

    Moje pytanie jest takie - czy podczas fotografowania moim D5100 w trybie LiveView (oczywiście normalnie tego nie robię, tylko jak wychylam wyświetlacz) na manualu na się jakoś ustawić pokazywanie światłomierza? Załóżmy na przykład, że robię zdjęcia kwiatka pod jakimś dziwnym kątem, wychylam sobie wyświetlacz i... kicha. Muszę naciskać przycisk <i> żeby zobaczyć wskazania światłomierza, albo przestawić pokrętło na P pozwolić aparatowi dobrać parametry ekspozycji?
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  2. #2

    Domyślnie

    Masz na myśli czas i przysłonę czy drabinkę ekspozycji?
    Myślę że się nie da na stałe tego ustawić.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi mi o "drabinkę" (fajna nazwa ), czas i przysłona są pokazywane. No trudno, jakoś*przeżyję.
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  4. #4

    Domyślnie

    Szukając rozwiązania mojego problemu, znalazłem na YT taki film:

    http://www.youtube.com/watch?v=_ZjJKv1SiZg

    Zauważyłem, że u mnie dzieje się tak samo. Czyżby bug?
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie tez, ciekawostka...
    Pewnie bug.
    pozdrawiam, Wojtek

  6. #6

    Domyślnie

    Napisałem wczoraj do supportu Nikona w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą. Z chęcią przywitałbym wskaźnik ekspozycji w LiveView...
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  7. #7

    Domyślnie

    Oto odpowiedź*Nikona:

    Szanowny Panie Pawle,

    Dziękujemy za zadanie pytania odnośnie aparatu Nikon D5100


    Panie Pawle uprzejmie informuję, że wskaźnik pomiaru ekspozycji w przypadku wykonywania zdjęć z użyciem live view pojawiają się tylko i wyłącznie po wykonaniu zdjęcia. Ta funkcja była sprawdzana u nas osobiście i stwierdzamy, że nie jest to żadna wada aparatu gdyż jest to założone działanie aparatu Po prostu wyświeltlanie takiej skali nie było zaplanowane w trybie LV w tym modelu.
    Nikon dopiero w modelu Nikon D3200 wprowadził możliwość sprawdzenia wskaźnika pomiaru ekspozycji przy poglądzie na żywo.
    Chciałem jednak poinformować, że w przypadku włączenia przycisku INFO "i" który znajduje się po lewej stronie wizjera, kiedy aparat jest przełączony do funkcji live view jest wyświetlany w/w wskaźnik.

    Także jedynie co możemy zrobić na dzień dzisiejszy to zgłosić ten "defekt" do centarli w Japoni w celu wprowadzenia ewentualnie poprawki, aczkolwiek nie możemy jednak obiecać, że zostanie to wprowadzone.


    Jeżeli ta odpowiedź jest niewystarczająca lub są inne pytania, prosimy o ponowny kontakt z działem Wsparcie Techniczne.

    Z poważaniem

    Rafał Rafalski
    Europejskie Centrum Wsparcia Technicznego Nikon
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  8. #8

    Domyślnie

    Oto odpowiedź*Nikona:

    Szanowny Panie Pawle,

    Dziękujemy za zadanie pytania odnośnie aparatu Nikon D5100


    Panie Pawle uprzejmie informuję, że wskaźnik pomiaru ekspozycji w przypadku wykonywania zdjęć z użyciem live view pojawiają się tylko i wyłącznie po wykonaniu zdjęcia. Ta funkcja była sprawdzana u nas osobiście i stwierdzamy, że nie jest to żadna wada aparatu gdyż jest to założone działanie aparatu Po prostu wyświeltlanie takiej skali nie było zaplanowane w trybie LV w tym modelu.
    Nikon dopiero w modelu Nikon D3200 wprowadził możliwość sprawdzenia wskaźnika pomiaru ekspozycji przy poglądzie na żywo.
    Chciałem jednak poinformować, że w przypadku włączenia przycisku INFO "i" który znajduje się po lewej stronie wizjera, kiedy aparat jest przełączony do funkcji live view jest wyświetlany w/w wskaźnik.

    Także jedynie co możemy zrobić na dzień dzisiejszy to zgłosić ten "defekt" do centarli w Japoni w celu wprowadzenia ewentualnie poprawki, aczkolwiek nie możemy jednak obiecać, że zostanie to wprowadzone.


    Jeżeli ta odpowiedź jest niewystarczająca lub są inne pytania, prosimy o ponowny kontakt z działem Wsparcie Techniczne.

    Z poważaniem

    Rafał Rafalski
    Europejskie Centrum Wsparcia Technicznego Nikon
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  9. #9

    Domyślnie

    Dostali czkawki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •