Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Poszukiwany obiektyw .. tylko JAKI?

    Witam wszystkich forumowiczów... Po jakimś czasie przeglądania forum postanowiłem się zalogować by zapytać Was o praktyczną poradę.

    Używam nikona D90 z kitowym szkłem 18-105 i - co może niektórych zdziwi - jestem z niego zadowolony. Moja fotografia to głównie zdjęcia z różnych wyjazdów, podróży, wyjść w góry, itp. I wszystko było by ok gdyby nie jeden brak który odkryłem ostatnio. Po prostu za małe zbliżenie

    Założenia:
    - Ptaszków nie fotografuje, podobnie samolotów
    - szybki AF
    - praca w auto i manualu
    - jaki zakres? nie wiem, chodzi mi po glówie 70-300 lub coś podobnego, sigma kosztuje koło 800 zł ale cena wydaje mi sie podejrzana, o szkłach nikkora różnie piszecie.
    - zakres cenowy max 1800 zł - wiem wiem nie dużo

    Czy mogą Panowie i Panie coś doradzić?

    Pozdr
    RAVV
    Ostatnio edytowane przez ravv ; 28-12-2011 o 22:14

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 180/2.8 lub 70-300 VR. Stałka bo jasna. Zoom bo bardziej uniwersalny w pewnych wypadkach i zasięg jednak większy. Ja bym brał stałkę - rewelacja w portrecie, w reporterce koncertowo-wydarzeniowej itd. Osobiście wolę mieć mniej zdjęć, ale za to z szansą na rewelacyjne, niż wiele, ale nijakich. Ale to się sprawdzi wówczas, gdy pokryjesz nim 90% zastosowań tele. Według mnie 180mm to świetne uzupełnienie zakresu zooma.
    Zoom 70-300, jak zoom - przy tej jasności ma większy sens na D700, gdyż często wymagać będzie ISO ponad 1600. Ogniskowa 300mm to specjalistyczna ogniskowa. W tym - amatorskim - wydaniu sprawdzi się tylko w kilku zastosowaniach. Samolotach, piłce nożnej na świeżym powietrzu i w dobrym świetle, fotografii spacerowej: portrety ludzi i innych zwierząt. Czasem w turystyce może być bardzo przydatny. Może się jednak okazać, że 180-ką zrobisz lepsze zdjęcia i będą one nadal lepsze nawet po wykadrowaniu. A to dlatego, że uzyskasz lepsze ISO, przy tym samym czasie zamrożenia ruchu. To da mniejszy szum, lepszą dynamikę, kontrast, kolory i kadrowanie nie będzie tak boleć.

    Zapomnij o Sigmie lub Nikkorze bez VR - to są nędzne obiektywy i półśrodki.

  3. #3

    Domyślnie

    Popieram zdecydowanie radę mOSAd-a.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Dlatego właśnie nie upieram się przy zakresie 300 - myślę żę coś koło 200 mm było by wystarczające. Nikkor 180/2.8 - troszkę się obawiam stałki i dużej częstotliwości przepinania obiektywów, np robisz panoramy czy jakiś krajobraz, a potem nagle jakieś zabudowania, wnętrza, itp... trochę się tego obawiam ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ravv Zobacz posta
    .... Nikkor 180/2.8 - troszkę się obawiam stałki i dużej częstotliwości przepinania obiektywów, np robisz panoramy czy jakiś krajobraz, a potem nagle jakieś zabudowania, wnętrza, itp... trochę się tego obawiam ...

    No, to nie za 1800 (bo o klocu 80-200/2.8 chyba nie myślisz ?).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Ok. poszukałem ceny i raczej stałka 180 mm ze względu na cenę odpada...

    Co innego polecacie w rozsądnych pieniądząch....

    a coś takiego?
    NIKKOR AF-S DX 55-200mm F4-5.6G ED

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ravv Zobacz posta
    Ok. poszukałem ceny i raczej stałka 180 mm ze względu na cenę odpada...

    Co innego polecacie w rozsądnych pieniądząch....

    a coś takiego?
    NIKKOR AF-S DX 55-200mm F4-5.6G ED
    A co z szerokim ? Do krajobrazu będziesz przepinał ? (tak jak przy N180/2.8 ? )
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    A co z szerokim ? Do krajobrazu będziesz przepinał ? (tak jak przy N180/2.8 ? )
    szeroki mam przy obiektywie 18 - 105 mm i jak narazie mi wystarcza. chodzi o zooma dlatego myślałem o 70 - 300 bo teoretycznie mógłbym bazować na 1 obiektywie.

    Wyprowadź mnie z błędu jeśli źle myślę...
    Ostatnio edytowane przez ravv ; 28-12-2011 o 23:05

  9. #9

    Domyślnie

    Ogniskowa 70 to nie jest szeroki kąt, zatem i tak będziesz musiał się przepisać.

    Wysłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    co nie zmienia faktu że stałka jest poza moim zakresem kasowym.. a ten 55 - 200?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •