Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Fort Myers, FL
    Posty
    7

    Domyślnie Nikon D80 problem

    Witam, jestem tu nowy i trafiłem tu ponieważ mam problem ze swoim D80.Żaden ze mnie fotograf od razu mówię, kupiłem D80, bo zawsze chciałem mieć lustrzankę i tyle Sprawa ma się tak, że aparat czasami nie zapisuje zdjęć.Zaczyna mrugać bateria wtedy i duży wyświetlacz przestaje działać.Aparat robi zdjęcie normalnie, ale go nie zapisze.Spotkał się z czymś takim?Nie mam blisko siebie żadnego serwisu nikona, jest jeden serwis co naprawiają cuda wianki, ale nie potrafili ogarnąć d80.Wysyłać nie chce do Nikona za bardzo, ale jak nie będzie wyjścia no to będę chyba musiał.

  2. #2

    Domyślnie

    Może po prostu wyczerpałeś baterię (skoro mruga)? Przeczytałeś instrukcję aparatu?

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Fort Myers, FL
    Posty
    7

    Domyślnie

    Próbowałem 2 różne baterie

  4. #4

    Domyślnie

    Próbowałem 2 różne baterie
    To nie znaczy, że obie sprawne.

    Przede wszystkim:
    - czy nie formatujesz czasem karty na PC,
    - czy nie używasz aby gripa,
    - czy nie było problemów ze stykami na obiektywie.

    Jest tu na formu jakaś 'złota rączka' - co potrafi to naprawić szybko i za normalne pieniądze. (RSTR375 czy coś takiego).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Fort Myers, FL
    Posty
    7

    Domyślnie

    A to nie można formatować karty na PC, czy jak?I o co chodzi z tym gripem?Ja zielony w tym temacie jestem.Styki na obiektywie czyściłem i nie widzę żeby z nimi było coś nie tak, chociaż za bardzo się na tym nie znam.A co do tego Pana 'złota rączka' to może być problem, bo ja w Polsce nie mieszkam ;/ Jutro jak nie zapomnę to zadzwonię do Nikona i spytam jak cała sprawa wygląda z wysłaniem aparatu do nich

    btw.A co do tych baterii to są jakieś sprawdzone, które warto zakupić?Bo przeglądałem teraz na ebay i jest tego jak mrówków
    Ostatnio edytowane przez kondzik ; 07-04-2012 o 08:43

  6. #6
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Po pierwsze - sformatuje kartę w aparacie.
    Po drugie - grip wygląda tak: http://www.ceneo.pl/343096. Jeśli posiadasz takie coś, to odłącz od aparatu, sprawdź styki, spróbuj uruchomić aparat tylko na baterii, bez gripa.
    Po trzecie - jak chcesz kupić baterię, to najlepiej oryginał nikona EN-EL3e

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Fort Myers, FL
    Posty
    7

    Domyślnie

    Gripa nie mam w takim razie, dzięki za info.Ogarnę nową baterie i zobaczę czy się coś zmieni.Tak teraz myślę, że może to być wina baterii, bo aparat leżał nie używany ponad rok

  8. #8

    Domyślnie

    A to nie można formatować karty na PC, czy jak?
    Można, ale potem trzeba i tak sformatować ją w aparacie.

    Poza tym:
    Niektóre karty sformatowane fabrycznie (wtedy w aparacie nie formatujemy a tylko pliki kasujemy) mają większą wydajność - są szybsze. Producent dostarcza program do formatowania na oddzielnej płytce CD. Kartę należy tym programem sformatować i potem, bez następnego formatowania, używać w aparacie.

    Jest jeszcze coś takiego: jeśli używaliśmy karty w aparacie i potem chcemy ją oczyścić ze zdjęć, to ja używam funkcji 'format' w aparacie - aparat wtedy dokonuje tzw, 'szybkiego formatowania'. Wówczas karta nie jest formatowana fizycznie a tylko kasowana jest zawartość tablicy alokacji plików --> co jest przez aparat czytane jako pusta karta. Natomiast formatowanie na PC dokonuje fizycznego formatowania karty (zapisuje poszczególne bity określoną zawartością) - niszcząc wszystko: nawet ten sposób zapisywania, który powodował szybszą pracę karty (jest to tajemnica producenta). Następnie: formatowanie karty w aparacie dostosowuje ją do wymogów aparatu (zakłada określone katalogi) - niestety szybkość pracy karty na tym cierpi.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondzik Zobacz posta
    Witam, jestem tu nowy i trafiłem tu ponieważ mam problem ze swoim D80.Żaden ze mnie fotograf od razu mówię, kupiłem D80, bo zawsze chciałem mieć lustrzankę i tyle Sprawa ma się tak, że aparat czasami nie zapisuje zdjęć.Zaczyna mrugać bateria wtedy i duży wyświetlacz przestaje działać.Aparat robi zdjęcie normalnie, ale go nie zapisze.Spotkał się z czymś takim?Nie mam blisko siebie żadnego serwisu nikona, jest jeden serwis co naprawiają cuda wianki, ale nie potrafili ogarnąć d80.Wysyłać nie chce do Nikona za bardzo, ale jak nie będzie wyjścia no to będę chyba musiał.
    A czy w momencie jak nie zapisuje zdjęcia nie pojawia się przypadkiem mrugający napis Err na górnym wyświetlaczu? Jeśli tak to jesteśmy w domu
    pozdrawiam
    Tomek

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Fort Myers, FL
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    A czy w momencie jak nie zapisuje zdjęcia nie pojawia się przypadkiem mrugający napis Err na górnym wyświetlaczu? Jeśli tak to jesteśmy w domu


    Chyba nie, teraz nie jestem pewny, bo aparatu nie używałem już trochę i teraz jak na złość działa hehe ale wydaje mi się że żadnego Erroru nie wyświetlał, tylko bateria mrugała.A jeśli wyświetlałby to co to będzie w takim razie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •