Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie lightroom grid i NEFy (jeszcze raz)

    Hej,

    czy jest jakis sposob, zeby powstrzymac lightrooma przed przetwarzaniem NEF'ow po swojemu?

    Konkretnie chodzi mi o to, zeby w module przegladania zdjec, lightroom wyswietlal ZAWSZE tylko zaszyte JPEGi, a do edycji NEF'a przechodzil wylacznie w trybie wywolywania zdjęć.

    Zwykle zdjęcia wywołuję w CaptureNX, a LR'a uzywam tylko jako narzedzia do katalogowania zdjęć, ewentualnie modyfikuje JPEGi, ktore wypluwa mi CNX.

    Przetważanie NEFów w LR tylko spowalnia mi działanie programu i utrudnia porównywanie zdjęć prosto z aparatu do tych wywołanych.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Ale czy to się nie mija z celem? Lightroom jest głównie do przetwarzania RAW'ów. Jaki jest sens w modyfikowaniu JPG?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zadawaj takich pytań, bo się rozpęta dyskusja ideologiczna. Oczywiście, że to działalność typu lewą nogą do prawej kieszeni poprzez tylne ucho - ale skoro facet na to wpadł i tak lubi, to kto mu zabroni?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    dla kogo jest dla tego jest. dla mnie też do niedawna bylo. teraz wole wywolywac w CNX. mimo to LR jest dobrą przeglądarką zdjęć i ma tez inne uzyteczne moduly (np PRINT).

    JPEGow tez prawie nie modyfikuje w LR, chyba ze chodzi o proste dodanie jakichs efektow ktorych nie umiem zaaplikowac w CNX typu ładna winietka etc
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie zadawaj takich pytań, bo się rozpęta dyskusja ideologiczna. Oczywiście, że to działalność typu lewą nogą do prawej kieszeni poprzez tylne ucho - ale skoro facet na to wpadł i tak lubi, to kto mu zabroni?
    Nie bede używał LR w celu wywolania zdjęć, bo w CNX uzyskuje porządany efekt o wiele wiele szybciej. po prostu wole ten program i już.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego powiedziałem, co powiedzialem. Skoro tak lubisz, to bez sensu jest dyskusja czemu tak, a nei inaczej...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    w odpowiedzi na zadane pytanie:

    nie da sie tak ustawic zeby wyswietlal zaszytego JPG

    PS jest duzo lepszych programow do zarzadzania zbiorami zdjec

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    w odpowiedzi na zadane pytanie:

    nie da sie tak ustawic zeby wyswietlal zaszytego JPG

    PS jest duzo lepszych programow do zarzadzania zbiorami zdjec
    Ale czy tańszych?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Ale czy tańszych?
    Nawet darmowych. Do zarządzania zbiorami.

  10. #10

    Domyślnie

    Żeby wątek był pouczający to możecie podać kilka sprawdzonych przykładów lepszych i darmowych programów do zarządzania zdjęciami. Fajnie jakby były w wersji na Windows i OSX.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •