Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z Photoshop CS5 - wyświetla jaśniejsze zdjęcia

    Borykam się z następującym problemem z wyświetlaniem zdjęć przez photoshop w wersji CS5. Zdjęcia w nim otwarte są wyraźnie jaśniejsze niż w innych wymienionych poniżej programach. Widać to najbardziej przy zdjęciach czarnobiałych gdzie coś co w pozostałych przeglądarkach jest zupełnie czarne w wersji CS5 ma wciąż widoczne szczegóły.
    Zdjęcia otwarte zarówno w windowsowskiej przeglądarce fotografii, Internet Explorerze, (po umieszczeniu ich w różnych serwisach internetowych) a także Photoshopie CS3, oraz Lightroomie są u mnie wyświetlane dokładnie tak samo(ciemniej). Problem tkwi wyłącznie w photoshopie CS5. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i ma jakieś sugestie jak można go rozwiązać? Resetowanie ustawień przez Shift+Ctrl+Alt nie rozwiązało problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź ustawienie profili w Color Settings.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Sprawdź ustawienie profili w Color Settings.
    Albo poprawność samego profilu. Historia zna takie przypadki.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Sprawdź ustawienie profili w Color Settings.
    Twoja podpowiedź niejako pomogła mi w rozwiązaniu (a raczej obejściu) problemu. Po wejściu w Color Setting co prawda profile były ustawione prawidłowo- sRGB. ale zauważyłem, że na liście dostepnych profili pojawił się nowy - mający w nawzie model mojego monitora. Po wybraniu tego profilu jasność wydawała się wracać do normy. Dziwne, że mimo iż profil nie był aktywny sterowniki monitora mieszały coś w PS CS5. Po odinstalowaniu sterowników monitora i zostawieniu standardowych sterowników Windows (Rodzajowy monitor PnP) problem zniknął. Nie rozumiem dlaczego tak się działo i to w dodatku tylko w PS CS5.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •