Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do profesjonalistów ;)!! Help!

    WITAM!

    mam 2 pytania na które nie znam/nie mogę znaleźć odpowiedzi

    1. jak uzyskać identycznie naświetlone zdjęcie w trybie M i A?

    -robię zdjęcie w M , 1/200 , f4 lampa wbudowana wychodzi zdjęcie poprawne
    -robię zdjęcie w A, 1/60 , f4 korekta ekspozycji -1,7 działki (pomiar cw) ( -1,7 działki chyba odpowiada przejściu z 1/60 na 1/200?) ( korektą ekspozycji chce odciąć światło zastane)
    zdjęcie wychodzi całkowicie inaczej naświetlone,( jest ciemniejsze) czy korekta ekspozycji wpływa w trybie A na czas naświetlania? cały czas w d80 mam na wyświetlaczu 1/60? sadzę wiec ze czas zmienia się w mechanizmie i nie jest wyświetlany na wyświetlaczu? proszę poprawcie mnie jak się mylę jestem laikiem..


    2. -robię zdjęcie w M , 1/200 , f4 lampa wbudowana wychodzi zdjęcie poprawne - ładnie oddane kolory zielonego fotela
    --robię zdjęcie w M , 1/60 , f4 lampa wbudowana (1/60 chce wpuścić więcej światła zastanego) - zdjęcie wychodzi ciemniejsze, zielony fotel juz jest ciemniejszy? a nie powinno być tak że jest jaśniejsze?

    aparat to d80

    dziękuje i proszę o wyrozumiałość i wyczerpującą odpowiedz
    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez mlodykrk ; 17-02-2012 o 20:17

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlodykrk Zobacz posta
    r( korektą ekspozycji chce odciąć swiatło zastane)
    ???? Co masz na myśli?

    Cytat Zamieszczone przez mlodykrk Zobacz posta
    dziękuje i prosze o wyrozumiałość i wyczerpującą odpowiedz
    pozdrawiam!
    A my "profesjonaliści" prosimy o
    a) temat oddający treść pytania,
    b) używanie znaków interpunkcyjnych, wykazałem sporo wyrozumiałości czytając.

    Trochę systematyczności, zdjęcia z EXIF-ami byłyby pomocne. Masz Auto ISO?

    Najpierw helpnij sobie sam..
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 17-02-2012 o 20:14
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Korektą ekspozycji chce odciąć światło zastane, nie wiem czy dobrze to nazwałem

    chciałem z 1/60 zrobić 1/200 w trybie A, ale wiem że na wyświetlaczu mi się nie pokaże taki czas tylko ewentualna korekta np o -1 działkę..

    proszę o wytłumaczenie.

    iso jest sztywne 100
    Ostatnio edytowane przez mlodykrk ; 17-02-2012 o 20:19

  4. #4

    Domyślnie

    Jak robisz korekte ekspozycji to czas na wyswietlaczu bedzie sie zmienial.
    D5100 + N16-85 + N70-300VR + N35/1.8
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + N18-55 (AF-P) + N70-300 (AF-P) +SB400

  5. #5

    Domyślnie

    jak mam włączoną wbudowaną lampe widnieje cały czas 1/60

  6. #6

    Domyślnie

    Czas jaki ci pokazuje aparat, to czas z uwzględnioną juz korektą EV. Wiec to raczej normalne ze f4 i 1/200 bedzie inne niż f4 i 1/60.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    A może na początek: "Idealna ekspozycja" Michael Freeman

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Czas jaki ci pokazuje aparat, to czas z uwzględnioną juz korektą EV. Wiec to raczej normalne ze f4 i 1/200 bedzie inne niż f4 i 1/60.



    -robię zdjęcie w M , 1/200 , f4 lampa wbudowana wychodzi zdjęcie poprawne ( nie daje żadnych korekt)

    -robię zdjęcie w A, 1/60 , f4 korekta ekspozycji -1,7 działki (pomiar cw) ( -1,7 działki chyba odpowiada przejściu z 1/60 na 1/200?) ??????????


    zdjęcie wychodzi całkowicie inaczej naświetlone,( jest ciemniejsze) czy korekta ekspozycji wpływa w trybie A na czas naświetlania? cały czas w d80 mam na wyświetlaczu 1/60? sadzę wiec ze czas zmienia się w mechanizmie i nie jest wyświetlany na wyświetlaczu? proszę poprawcie mnie jak się mylę jestem laikiem..

  9. #9

    Domyślnie

    w A robisz z lampą ?- jeśli tak chyba dając korekcje wpływasz na siłę błysku...Jeśli nie to jak wyżej kolega napisał... 1/60 i do tego korekta daje całkiem inny efekt.. Szczeże to nie rozumiem.... o co Ci chodzi...
    Jeśli chcesz uzyskać odcięcie światła to ustaw 1/60 lub ciut mniej zależy od sceny i ogniskowej , i zwiększ iso. Wówczas światło zastane zostanie lepiej uchwycone... jesli bez lampy to musisz drastycznie iso podciągnąć... wszystko zależy co chcesz focić i gdzie. A i lampą doświetlaj a nie wal.. czyli ja ją lekko "osłabiam"
    Przy włączonej lampie <auto - TTL>z czasami 1/200 i 1/60 spróbuj bez korekcji... ... powinno być ok
    Ale ja amator...
    Ostatnio edytowane przez blackside ; 17-02-2012 o 21:12
    D5100//// 18-105VR

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Lampa w trybie TTL ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •