Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie [IR] harbor br. Sydney

    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  2. #2

    Domyślnie

    ujęcia super bajka !!!
    szczególnie nr 2

    pzdr
    ------
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Łooo - jedno wielkie Achhh
    Ja się zachwycam. Patrzę i nie mogę sie napatrzeć - świetne
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  4. #4

    Domyślnie

    Super, świetnie na 1 gra ta para zapatrzona w dal i zapie... statek

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Jedynka rzeczywiście niezwykle interesująca, i to nie ze względu na sam IR który w 99.99% mi zupełnie nie imponuje, ale na bardzo kreatywne ujęcie, czyli połączenia pary, mijającego ich statku uchwyconego w efektownym ruchu oraz bardzo ujmującego landszaftu. Niezwykle inspirująca kreatywność. W tym przypadku podoba mi się zastosowanie IR w celu wydobycia poetyckości i malarstwa całej sceny.
    W drugim widzę tylko IR, dlatego nie komentuję z powodu jak powyżej - IR jako IR mi nie imponuje i już. Takie trochę efekciarstwo...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Jedynka rzeczywiście niezwykle interesująca, i to nie ze względu na sam IR który w 99.99% mi zupełnie nie imponuje, ale na bardzo kreatywne ujęcie, czyli połączenia pary, mijającego ich statku uchwyconego w efektownym ruchu oraz bardzo ujmującego landszaftu. Niezwykle inspirująca kreatywność. W tym przypadku podoba mi się zastosowanie IR w celu wydobycia poetyckości i malarstwa całej sceny.
    W drugim widzę tylko IR, dlatego nie komentuję z powodu jak powyżej - IR jako IR mi nie imponuje i już. Takie trochę efekciarstwo...

    sam mam podobne odczucia co do tych zdjęć, ale pokazywałem kilku osobom i zdania miały podzielone stąd wrzucam oba kadry
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KJO Zobacz posta
    sam mam podobne odczucia co do tych zdjęć, ale pokazywałem kilku osobom i zdania miały podzielone stąd wrzucam oba kadry
    Tak swoją drogą zastanawiam się nad całą logistyką wykonania zdjęcia #1. Musiała ona być niezwykle skomplikowana. Masz parę, zakładam że ci świadomie pozują, masz landszaft, masz IR. Czyli wszystko na razie proste - spokojnie wykonujesz starannie przygotowany plan. Ale co z tym statkiem? Czekasz aż jakiś statek będzie przepływał? No musisz świadomie czekać, ten statek musiał być częścią całego planu, bo jeśli nagle ci się pojawił na scenie, to gdzie miałeś czas i refleks aby nagle podjąć kreatywną decyzję o długim czasie naświetlania?
    Bardzo mi ta aranżacja imponuje. Czy możesz trochę więcej na ten temat powiedzieć?

    No ale jeśli mi powiesz że para przypadkowa i statek też przypadkowy, to to zdjęcie jest ręką Boga!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Tak swoją drogą zastanawiam się nad całą logistyką wykonania zdjęcia #1. Musiała ona być niezwykle skomplikowana. Masz parę, zakładam że ci świadomie pozują, masz landszaft, masz IR. Czyli wszystko na razie proste - spokojnie wykonujesz starannie przygotowany plan. Ale co z tym statkiem? Czekasz aż jakiś statek będzie przepływał? No musisz świadomie czekać, ten statek musiał być częścią całego planu, bo jeśli nagle ci się pojawił na scenie, to gdzie miałeś czas i refleks aby nagle podjąć kreatywną decyzję o długim czasie naświetlania?
    Bardzo mi ta aranżacja imponuje. Czy możesz trochę więcej na ten temat powiedzieć?

    No ale jeśli mi powiesz że para przypadkowa i statek też przypadkowy, to to zdjęcie jest ręką Boga!

    Po kolei to było tak, że najpierw zainteresował mnie sam widok mostu przez gałęzie, jak sobie wszystko poustawiałem, to akurat przyszła ta parka japońskich turystów si się rozsiedli w planie, po chwili potrzebnej na przekadrowanie (wiadomo, z założonym IR nic nie widać więc trzeba robić zdjęcia na zasadzie na oko, a potem na wyczucie przestawiać aparat bez patrzenia w wizjer,

    No ale jak sie ustawili to doszła jeszcze jedna, i w zasadzie kadr był gotowy, zrobiłem zdjęcie i już miałem się zwijać i iść dalej kiedy zobaczyłem że płynie ten statek. Ustawień nie musiałem zmieniać bo i tak było długi czas ustawiony.

    Co ciekawe oni się nie patrzą na statek tylko na helokopter australijskich sił zbrojnych który latał nad mostem wtedy.

    Jak już się tak rozpisałem to dopisze że gdybym poczekał jeden dzień dłużej to zamiast tego stateczku byłaby Quenn Elizabeth II która następnego dnia zawitała do Sydney

    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  9. #9

    Domyślnie

    KJO Ty puntomaniaku lepiej mi powiedz, jaki filterek IR masz? Bo to cos duzego musi byc, że na sigmie nie winetuje
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  10. #10

    Domyślnie

    oł meeen bajka !!! PIekne kadry genialnie obrobione
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •