Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie ssd - czy to dobry pomysł na cache...

    Ponieważ na razie nie mogę zainstalować win7 na osobnym ssd - pomyślałem sobie wykorzystać taki mały ssd na cache systemu i lightrooma oraz na cache Ps-a. Na tym dysku zainstalowałym też te programy.
    Czy to dobry pomysł?
    Dysk taki :
    http://www.proline.pl/?p=OCZ+AGT-25SAT-30GB - tylko że szukając opinii o nim w sumie niewiele wartościowego się dowiedziałem - czy to dobrze pracujący kawałek elektroniki...

  2. #2

    Domyślnie

    jak dla mnie przerzucenie wszystkiego na SSD ma sens, pod jednym warunkiem - jeśli Cie stać na to.
    sam chętnie wyzbyłbym się wszystkich klasycznych dysków i wsadził same SSD, ale musiałbym nerkę sprzedać

    ja sobie zostawiłem wszystkie bazy i tempy z lightrooma i capture NX2 (bo tylko takich używam) na SSD i powiem ci, że śmiga to ładnie.
    jak w NX2 odpalę 5-10 zdjęć, to przerabia bez zająknięcia, jedynie procek skacze na 100%
    to samo w lightroomie.
    wcześniej miałem tempy i bazy tych programów w ogóle na innym HDD, żeby systemowy klasyczny HDD odciążyć, ale wiele to nie dawało.

    z drugiej strony, to takie moje gdybanie, bo u mnie i tempy i system na SSD.

    może się ktoś wypowie kto ma system na HDD a tempy na SSD.
    choć przeważnie jest odwrotnie
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  3. #3

    Domyślnie

    No ceny ssd pomimo tego że spadają , nadal są dość zabójcze.
    Lapka mam na ssd - to fajne doświadczenie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Lapka mam na ssd - to fajne doświadczenie
    Przymierzam sie do ssd pod laptopa, troche boje sie problemow z legalnoscia windowsa....
    Co do temp na ssd, mam system i tempy na ssd, rewelka, wczesniej jednak mialem system i temp CNX2 ktorego glownie uzywam na hdd, tez bylo dobrze a calosc dzialala szybciej....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Lapka mam na ssd - to fajne doświadczenie
    Ja się przymierzam do ssd na msata. Do tego talerzowiec na wszelkie "śmieci".
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #6

    Domyślnie

    A co ma legalność windowsa do instalacji na ssd ?

    A ktoś coś wie na temat tego dysku który podlinkowałem ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A co ma legalność windowsa do instalacji na ssd ?
    To, ze OEM trzeba od nowa aktywowac......zreszta jak po kazdej powazniejszej zmianie sprzetu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    To, ze OEM trzeba od nowa aktywowac......zreszta jak po kazdej powazniejszej zmianie sprzetu.
    U mnie z professional OEM nie bylo problemow po instalacji na SSD.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9

    Domyślnie

    ale zmiana dysku - nie jest poważną zmianą sprzętu - nie ma problemu - swoją drogą przy dyskach jest czasem program do kopiowania systemu

  10. #10

    Domyślnie

    Poważną zmianą jest wymiana mobo.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •