Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie TAMRON SP MAKRO 2.5 90mm + adaptall

    Nie mam o tym żadnego pojęcia i proszę o pomoc - czy ten manualny Tamron z adaptallem będzie przenosił mi automatykę domykania przysłony w D300 ?
    Sprzedawca twierdzi że tak, ale ja mam jakieś wątpliwości, przecież obiektyw nie ma popychacza!
    Chyba czegoś nie rozumiem
    A tak przy okazji co sądzicie o tym obiektywie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    Nie mam o tym żadnego pojęcia i proszę o pomoc - czy ten manualny Tamron z adaptallem będzie przenosił mi automatykę domykania przysłony w D300 ?
    Sprzedawca twierdzi że tak, ale ja mam jakieś wątpliwości, przecież obiektyw nie ma popychacza!
    Chyba czegoś nie rozumiem
    A tak przy okazji co sądzicie o tym obiektywie?
    Super jest!. Ja go traktuję jako makro-portretowy. Aby uzyskać makro 1:1 trzeba mu dołożyć bo ma 1:2. Jak dokładam dedykowany konwerter x2, mam wtedy 180/5 1:1.
    Jasność 2.5 jak wierzę (nie mam oficjalnych porównań) ma pozytywny wpływ w portrecie.


    Obiektyw ma inny popychacz, swój a nie nikonowski. nie bardzo wiem, o czym piszesz, bo oryginalne przejściówki wpinasz w to, i one konwertują to, i tył mają już na sposób nikonowski. Domykają i przenoszą mechanicznie indeks na poziomie Ai. Nie jest jasne co z AiS.

    Zaraz .... zaraz ... czyżbyś kupił nową chińską przejściówkę pozbawioną mechaniki (prosty odlew metalowy)?
    Gdyby tak, wsadź ją sprzedającemu bardzo głęboko, żeby wyszła z drugiej strony.

    Trzeba kupować stare, tamrona. Bardzo fajny system, szkoda że jego czasy przeszły. Mam chyba 4 szkła: 24-48, 90/2.5, 135/2.5 i nie używam 70-250 (znalazł się, ja ujmuję, jako dodatek do taniej przejściówki).

    90-ka była w popularnej wersji starszej z wąskim ryjkiem filtr 49mm (i tą mam), oraz bardzo rzadka nowsza z filtrem chyba 52mm lub 55mm (znam z netu).
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 31-01-2012 o 15:20
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Jacku za pomoc, chyba się zdecyduję
    To będzie moje pierwsze szkiełko do makro, więc nie chcę wydawać zbyt wiele kasy na coś czego nie znam, a później, jak się przekonam, zawsze można sprzedać i zakupić coś droższego, chociaż o Tamronach 90 czytałem same pochlebne opinie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    o Tamronach 90 czytałem same pochlebne opinie.
    Znam tu i ówdzie T90/2.8 AF 1:1

    Z czasem firma zrezygnowała z jasności 2.5 na rzecz 2.8 (a dla mnie to ważne skoro wykorzystanie portretowe), i dała skale 1:1 od razu, aż takim makrowcem nie jestem.

    Oraz AF z pierścieniem przysłony już chyba nie kupi, a mam analogi, zostanę na długo przy mojej 90-ce.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Ten Tamron z zwykłym adaptallem (od Tamrona) będzie działał z Nikonami (podobnie można do niego dokupic adaptalle do innych lustrzanek), ale lepiej zaopatrzyć się w dedykowany do niego telekonwerter x 2, o czym pisał kolega JacekCz, bo wydłużasz obiektyw do 180 mm, a skala rośnie do 1:1.
    Zdjęcia z tego obiektywu można obejrzeć np tutaj: http://www.flickr.com/groups/eos-man...7625913063932/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ten Tamron z zwykłym adaptallem (od Tamrona) będzie działał z Nikonami (podobnie można do niego dokupic adaptalle do innych lustrzanek), ale lepiej zaopatrzyć się w dedykowany do niego telekonwerter x 2, o czym pisał kolega JacekCz, bo wydłużasz obiektyw do 180 mm, a skala rośnie do 1:1.
    a) Dość biednie będzie działał z Canonem EOS bo tam jest tylko elektrycznie.

    b) Jest pierścień pośredni Adaptall, rzadki i zaskakująco drogi. Oczywiście za dupką Adaptal nikonowską można wpinać pierścienie nikonowskie najlepiej z mechaniką.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 31-01-2012 o 17:35
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #7
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli jesteście tak mili, to podajcie mi jeszcze linka do jakiegoś telekonwertera w miarę dobrej jakości do niego...
    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    Jeśli jesteście tak mili, to podajcie mi jeszcze linka do jakiegoś telekonwertera w miarę dobrej jakości do niego...
    Dzięki
    Jest b.dobrej jakości, z tej samej linii produktowej.

    Opis tu:
    http://adaptall-2.org/lenses/01F.html

    A kupić to najlepiej na jebaju.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •