Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Zestaw komputerowy do obróbki Nef i panoram sferycznych

    Witam!

    Większość swojej pracy wykonuje w Photoshop CS5/Lightroom oraz nikonowskim Capture NX2, ale zdarza mi się również tworzyć gigapikselowe panoramy sferyczne.

    Obecnie mam e7200@3.8ghz, 4gb ramu, 8800gts 512 i to wszystko na msi p35 neo2 fr. Zasiłka Chieftec 600W.

    Bardzo prosiłbym Was o propozycje zestawów bez zasilacza i karty graficznej (te sobie zostawie z obecnego zestawu, bo nie sadze zeby obecna karta graficzna mnie ograniczała w moich zastosowaniach w kwestii obróbki zdjęć?).

    Jaki dość mocny zestaw wystarczający na 2-4 lata byście mi polecili?

    Sprzęt musi obsłużyć monitor Eizo S2433WFS.

    Preferuje Intela. Spore możliwosci OC jak najbardziej mile widziany (na powietrzu)

    System to będzie Win7 64bit.

    Skleciłem sobie coś takiego, co o tym myślicie?
    Potrzebuję dysku SSd 256gb + HDD 2TB.
    http://www.morele.net/inventory/info/jMNmSX/

    Z góry dziękuję za zainteresowanie i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
    FX User

  2. #2

    Domyślnie

    Ja po staremu:
    Cooler noctua NH-D14/ NH-C14 jezeli chcesz krecic na powietrzu. Roznica cenowa niewielka, w perspektywie cenowej calego zestawu ( w stosunku do tego scythe ktory wrzuciles ) a zysk jakosci dosc spory.
    Reszta jest ok, jak na ten poziom zestawu. Pomijajac oczywiscie ceny dyskow, bo tutaj to juz Twoj wybor


    Nie wiem czy nie byloby rozsadne pomyslec o 2011. Wieksza przepustowosc RAMu moze miec znaczenie ( tutaj musisz sam zdecydowac czy ma dla tego co robisz ). Pytanie czy ten "krok dalej" da Ci wymierne korzysci. Wejscie w 2011 dosc szybko zwieksza koszta. Jezeli jestes w stanie wykorzystac wiecej rdzeni, ( nie mam pojecia jak to jest przy tych panoramach sferycznych ) to byc moze i7-3930K zaoferowalby Ci zwiekszenie komfortu i predkosci pracy, ktore uzasadnialoby prawie 2x wieksza cene za procesor + drozsze mobo. Jezeli nie, to i7-3820 jest calkiem fajna "alternatywa" dla i7-2600k, bo mimo zablokowanego mnoznika ludzie kreca go na 4.4GHz+, co daje calkiem dobre rezultaty. Czy troche wiecej l3cache i 4 kanalowy kontroler RAM moze Ci pomoc? Czy wiecej rdzeni da Ci wieksza wydajnosc? Jezeli nie, to i7-2600k jest najrozsadniejszym wyborem w tej chwili. Ale zawsze mozesz poczekac do ivy bridge... ^^
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Kompa składałem ok 2 lata temu i na temat bebechów nie będę się wypowiadał, bo te co mam to już starocie ale co do wiatraka to mogę polecić produkty z tej serii
    http://allegro.pl/silentiumpc-sparta...071521073.html
    Wychodzi taniej a ja narzekać na chłodzenie nie mogę. Ten z linku ma trzy rury ale bez problemu znajdziesz z czterema jeżeli uznasz za konieczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Budzetowe chlodzenie w systemie nastawionym na OC to nie jest najlepsze polaczenie :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie na 2600K jest takie chłodzenie, na którym kręci się taki wentyl. Mnożnik 48, szyna 102MHz. Jest względnie cicho (sumarycznie mam 5 wentyli w budzie), grzania przesadnego nie ma (max 50-60 stopni).
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorcik Zobacz posta
    U mnie na 2600K jest takie chłodzenie, na którym kręci się taki wentyl. Mnożnik 48, szyna 102MHz. Jest względnie cicho (sumarycznie mam 5 wentyli w budzie), grzania przesadnego nie ma (max 50-60 stopni).
    Dla czego nie ustawisz mnożnika na 49 i szyny na 100 Mhz, tylko niepotrzebnie katujesz sprzęt?

  7. #7

    Domyślnie

    Do mnie idzie poczta to chlodzenie....nie wiem na 100%, ale chlodzenie tej firmy moge polecic, widzialem jak sie to zachowuje na i7 2600K i 4GHz.....obroty minimalne, nieslyszalny i temperatury max 60C przy jednym wiatraku.....Mercedes!
    Co do zestawu, to wiecej RAMu bym wsadzil do kompa pod klejenie panoram

  8. #8

    Domyślnie

    wiecej ramu? naprawde pracujecie na wiecej niz 10 tiffach dla przykladu? choć z drugiej strony ddr3 jest tanie więc czemu nie... do niczego innego niż cad czy ps i praca z otwartymi ponad 20 tiffami 8giga sie nie przyda... no chyba ze ktos filmy montuje... mozna sie przyglądnąć otwierając monitor zasobów systemowy i zakładkę pamięć...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze niektóre gry razem z systemem potrafią łącznie pochłonąć ponad 6 GB RAM

  10. #10

    Domyślnie

    z tego co wiem,a moze malo szukalem, zadna gra nie wspiera wiecej pamieci niz ok 3,5GB zapowiadali chyba ze jakas strzelanka z tamtego roku ale nie potwierdzone...

    skyrim gra z konca 2011 i trzeba robic "myki" zeby skorzystala z wiecej niz 2 giga http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=223&t=3278 poprostu producenci narzucaja takie ograniczenia po przebadaniu albo i nie rynku i co kto ma w domu
    Ostatnio edytowane przez jarvik ; 02-02-2012 o 18:15

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •