Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Question które obiektywy do którego body

    Zamowiłem d700 i czekam na dostawę. Oprócz niego mam d300. Szkła jakie posiadam to: N35 1.8, N85 1.8, T70-200 2.8 i T17-50 2.8. Pytanie moje jest takie, gdybyscie mieli uzyć obudwu korpusów np. na ślubie to któr obiektywy do którego korpusu byscie podpieli? Pomijam fakt, że T17-50 będzie pracować tylko na d300 ale właśnie użyć na d300 tego tamrona czy tez może założyć n85 i mieć do dalszych kadrów czy tez może stałki zostawić tylko do d700 a tamrony używac na d300?
    Co o tym myslicie?
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  2. #2

    Domyślnie

    Tele na fx, szeroki na dx. Czyli po dwa obiektywy na korpus. Niestety będziesz musiał wybierać. Może się też okazać, że będzie na tyle ciemno, że będziesz wolał przepinać obiektywy na D700 tylko.
    Przy szybkiej pracy będziesz pewnie preferował zoomy. Przy spokojniejszej lub szukając bardziej artystycznych ujęć - stałki.

  3. #3

    Domyślnie


    Czy nikt już sam nie potrafi myśleć, przemyśleć każdy chce mieć na tacy podane wytyczne jak ustawić co nacisnąć....

    ...ponad 2 lata na forum, 680 postów, pewnie fotograf od jeszcze dłuższego czasu zadaje takie pytanie...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta

    Czy nikt już sam nie potrafi myśleć, przemyśleć każdy chce mieć na tacy podane wytyczne jak ustawić co nacisnąć....

    ...ponad 2 lata na forum, 680 postów, pewnie fotograf od jeszcze dłuższego czasu zadaje takie pytanie...
    Po 1 - nigdy nie miałem FX, po 2 nigdy nie robiłem slubniaków i po 3 jak nie masz nic do powiedzenia to daruj sobie.

    Na d300 spokojnie sobie dobieram obiektywy w zależności od potrzeb. Jednak przede wszystkim wykonuje zdjęcia w firmie w której pracuje. To są zdjęcia przedmiotów, ludzi przy pracy czasem eventy. Nie robię zdjęć jak narazie w ciemnych pomieszczeniach. D700 zamówiłem po to by zacząć zdjęcia w kościołach bo mam takie zlecenia choć nigdy tego nie robiłem( do złośliwców - to nie ja tych ludzi namówiłem ) w związku z tym zastanawiam się nad podziałem obiektywów pomiędzy właśnie te dwa aparaty. Przede wszystki myslałem pomiędzy 35 a 85 i co na dx a co na fx.
    Wnioskując po twoim poście to lepiej się nie pytac na forum jak się przekroczyło jakąś liczbę postów przeciez to jakaś paranoja. Wiadomo, że sam będe próbował co mi bardziej odpowiada i na którym body, ale nie jest to powód do tego by sobie jakieś szyderki robić.


    Mosad dzięki opinie, przynajmniej na Ciebie zawsze można liczyć.
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aikidudi Zobacz posta
    Zamowiłem d700 i czekam na dostawę. Oprócz niego mam d300. Szkła jakie posiadam to: N35 1.8, N85 1.8, T70-200 2.8 i T17-50 2.8. Pytanie moje jest takie, gdybyscie mieli uzyć obudwu korpusów np. na ślubie to któr obiektywy do którego korpusu byscie podpieli? Pomijam fakt, że T17-50 będzie pracować tylko na d300 ale właśnie użyć na d300 tego tamrona czy tez może założyć n85 i mieć do dalszych kadrów czy tez może stałki zostawić tylko do d700 a tamrony używac na d300?
    Co o tym myslicie?
    Na DX dałbym T17-50 2.8, na FX N85 1.8. Można jeszcze przepinać 35-tkę na DX i FX (przy FX oczywiście na pełnej dziurze), 70-200 to raczej na plener ale może zrobisz też kilka portretów na sali. Dużo będzie zależeć od światła.
    Co do ślubów, to zrobiłem chyba ze dwa dla znajomych i mogę powiedzieć tyle, że bardzo potrzebne jest szerokie szkło. Przy błogosławieństwie, podczas przysięgi i przy życzeniach pewnie będziesz jechał na 17mm.
    Jeśli masz taką możliwość, to sprawdż w kościele światło oczywiście o tej samej godzinie co ślub; do tego organoleptycznie w domu sprawdż sobie body i szkła, jakim kątem dysponujesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Na D300 dałbym Tamrona i... tyle. Różnica w matrycach jest ogromna wg niektórych, wg mnie to przepaść, szczególnie jak założysz jasne stałki. Chyba że Ci winieta przeszkadza z N35 na FX (mi nie przeszkadza) to N35 też podepniesz pod D300. Wydaje mi się jednak (i z tego co widzę na forum nie tylko mi) że jakość N35 na pełnej klatce jest tak dobra że szkoda to zakładać na gorszą matrycę chyba, że chcesz mieć ciut wężej akurat bez straty pikseli. U mnie N35 to ulubione szkło, bardzo uniwersalne na śluby, kiedyś napewno w moje ręce wpadnie N35 1.4G.

    PS. Dla tych co zaraz będą po mnie jechać za polecanie N35 na FX z jej "kosmiczną" winietą przypomnę moje dwie wstawki z innego wątku, zdjęcia z D700 i N35 1.8G:

    f/1.8:


    f/4.0:
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 27-01-2012 o 11:35
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Na DX dałbym T17-50 2.8, na FX N85 1.8. Można jeszcze przepinać 35-tkę na DX i FX (przy FX oczywiście na pełnej dziurze), 70-200 to raczej na plener ale może zrobisz też kilka portretów na sali. Dużo będzie zależeć od światła.
    Co do ślubów, to zrobiłem chyba ze dwa dla znajomych i mogę powiedzieć tyle, że bardzo potrzebne jest szerokie szkło. Przy błogosławieństwie, podczas przysięgi i przy życzeniach pewnie będziesz jechał na 17mm.
    Jeśli masz taką możliwość, to sprawdż w kościele światło oczywiście o tej samej godzinie co ślub; do tego organoleptycznie w domu sprawdż sobie body i szkła, jakim kątem dysponujesz.
    Jedynym plusem jest to, że podobno angole nie mają błogosławieństwa rodziców w domu więc tyle z plusów.
    W przyszłym miesiącu będę dogadywać szczegóły więc zobaczę co i z czym sie je(przynajmniej teoretycznie).
    Też myslałem, żeby zooma zostawić na d300 a na d700 mieć stałki. powinno być dobrze. Wybiorę się w godziny otwarcia koscioła, żeby sprawdzić warunki tam panujące.
    Co do pleneru to zobaczę ich oczekiwania chociaż od siebie tez im zaproponuje. Właśnie przygotowuje swoje zdjęcia do foto książki by im tez pokazać coś więcej.
    mam 2 flashe z tym, że 1 to S600 a drugi chińczyk Y460 II. Sabinę chyba wrzucę na d700 a ten drugi flash na d300.
    Cały czas zapoznaje się z możliwościami d700 (jak miło strzelać pierwsze zdjęcia nowym aparatem ). Jak go troszkę ogarnę to wtedy będę bardziej pewny czy używac obu lamp czy tylko 1, a jeśli obu to którą na które body.
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  8. #8

    Domyślnie

    ja do niedawna miałem podobny zestaw d300+d700 i szkła T17-50 , N35,N50,N80-200 2,8 ED, . i Powiem potwierdzam to co powiedział Kolega Aeon88, zóżnica między tymi matrycami to przepaść. 80% zdjęć ślubnych to d700+N35 1,8 , 20% to tele i ryba. Plener to N80% 80-200 i 20% pozostałe. D300 to T17-50 i przygotowania reszta sporadycznie 50 1,8.. teraz do D700 zakupiłem N24 2,8 i zobaczymy . Generalnie to trzeba trochę mieszać szkłami . 2xd700 to byłaby super sprawa.
    tylko NIKON

  9. #9

    Domyślnie

    Szkoda, że nie masz 50 żadnego. Wtedy bym zaproponował D700 +35mm i D300+50mm (i czasem szeroki).

  10. #10

    Domyślnie

    W tym tygodniu aparat właściwie liźnięty. Jutro go biorę w plenerek i zobaczę co potrafi. Co do 50mm to droga nie jest (1.więc mógłbym skubnąć. Wcześniej jednak sprawdziłbym wpierw jak się sprawuje.
    Dzieki za rady
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •