Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Wyłudzenie danych osobowych

    Witam serdecznie.
    Ostatnio szukam pracy, na gumtree pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu przez piekarnię kierowcy. Odpowiedziałem, dostałem maila z prośbą o przesłanie prawa jazdy (facet tłumaczył się tym, że został oszukany już przez jedną osobę, która uprawnienia straciła i chce się zabezpieczyć). Skan wysłałem niczego nie podejrzewając, umówiłem się na rozmowę. Termin dość odległy, ale pomyślałem, że święta, sylwester, dlatego chce się umówić po nowym roku.
    Dziś dostaję maile od ludzi, że facet się zmył, kilka osób dostało tylko maila, że teraz jest niedostępny i się skontaktuje w celu ustalenia nowego terminu rozmowy. Piekarnia, za którą się podawał, nie miała pojęcia o wystawieniu ogłoszenia, zgłosiła już sprawę na policję.
    No i teraz pojawia się pytanie: do czego mógłby ktoś wykorzystać skan mojego prawa jazdy? Czy jak zgłoszę sprawę na policję to powinienem dostać jakieś potwierdzenia o zrobieniu przez nich notatki? Człowiek głupi, uczy się na błędach.

    ogłoszenie o którym piszę: klik
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  2. #2

    Domyślnie

    jak se zrobi lewe prawko z Twoimi danymi tylko zdjecie inne to przy sprawdzaniu prze policje wszystko bedzie sie zgadzac dane nr dokumentu data wydania itp.
    gosc widocznie falszuje dokumenty i potrzebuje prawdziwych danych by przy pierwszej lepszej kontroli nie wyszlo ze takie prawko nie zostalo nigdy wydane
    idz z tym na policje zanim na twoje konto nie wchodza jakies punkty ktorych Ty nie nazbierales

    i oby sie skonczylo na punktach a nie kredycie w providencie
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 05-01-2012 o 13:24
    nikony dwa i jakies szkła

  3. #3

    Domyślnie

    kredyt na prawo jazdy??
    nie mówcie mi, że takie triko się da??
    Człowiek uczy się na błędach - a jak nie, to dostaje po pysku...;p

  4. #4

    Domyślnie

    w providencie sie da na zmarłego w trakcie wojny dziadka.
    Tak że Darek uważaj i zgłoś najlepiej ten fakt na policji że ktoś wszedł w posiadanie skanu Twojego prawa jazdy. Lepiej chuchac na zimne jak to mawiają.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-01-2012 o 12:20 Powód: pis. ("także")

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie.Idź na policje i załatw sobie kwit, że taka sytuacja miała miejsce i to u nich zgłosiłeś, żeby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
    Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    wymień prawo jazdy , idź z nowym do banku (np swojego w którym masz jakiekolwiek konto) i zrób zastrzeżenie starego dokumentu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m737 Zobacz posta
    wymień prawo jazdy , idź z nowym do banku (np swojego w którym masz jakiekolwiek konto) i zrób zastrzeżenie starego dokumentu
    wystarczy jakikolwiek bank.

  8. #8

    Domyślnie

    dlatego też napisałem "na przykład" - owszem wystarczy jakikolwiek

  9. #9

    Domyślnie

    No więc byłem na komendzie, pan policjant odmówił spisania notatki twierdząc, że nie może bo nie doszło do przestępstwa. Nikt mnie nie zmusił do wysłania skanu. Wiedział już o jaką sprawę chodzi (byłem podobno 7 osobą tego dnia). Twierdził, że jedyne co mogę to zachować maile bo przydadzą się one jeśli dokument zostanie do czegoś wykorzystany. Człowieka, który zamieścił ofertę będą ścigać, ale z innego powodu - na wniosek piekarni, gdyż podszył się pod nią. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jednak użytku z tego skanu nie zrobią.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  10. #10
    conik
    Gość

    Domyślnie

    nadzieja jest matka wiadomo kogo....ja na twoim miejscu bym nie odpuscil...myslisz ze policja bedzie sie zastanawiala jesli dojdzie do przestepstwa z "twoim" udzialem...nie sadze. radze szybciutko zastrzec dokument ktory wyslales...zrobic duplikat lub nowy a policje "zmusisc" do przyjecia zeznania i wystawienia notatki ze takowe mialo miejsce

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •