Close

Strona 48 z 50 PierwszyPierwszy ... 384647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 499
  1. #471

  2. #472

    Domyślnie

    EMS Pocztex oferuje taką usługę (kurier poczty polskiej)
    ;]

  3. #473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    A co do tych miejsc pleneru, to może coś takiego: "Sesja plenerowa odbędzie się w 1-3 miejscach zaproponowanych przez Wykonawcę. W przypadku, gdy żadna z zaproponowanych przez Wykonawcę lokalizacji nie odpowiada Zamawiającym, zobowiązani są oni, w terminie nie późniejszym niż 7 dni od dnia ślubu, do przedstawienia Wykonawcy swoich propozycji miejsc, w których zostaną wykonane zdjęcia". Czy coś w tym stylu.
    Coś takiego se zapisać do umowy ze zleceniodawcą i murowane pozamiatanie fotografa lub trafienie do wariatkowa. Chhhooopy co Wy wymyślacie za amatorszczyznę.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 25-11-2015 o 20:39
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #474
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jak skonstruować wpis umożliwiający udostępnienie np 10 zdjęć w miarę możliwości obróbkowych ale po całkowitej wpłacie na konto fotografa?

  5. #475

    Domyślnie

    Kto ma udostępnić? Komu? Do czego? Jeśli Ty klientowi to dlaczego kilka a nie całość skoro zapłacił?
    ;]

  6. #476
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Odwieczne udostępnienie zdjęć kamerzyście na okładkę płyty. I proszę nie dyskutujmy czy dawać czy nie dawać. To jest moja decyzja. A udostępnić chcę ja czyli fotograf zleceniodawcom czyli parze młodej. Jeśli im to odpowiada to chciałbym to mieć w umowie.

  7. #477

    Domyślnie

    X. Udostępnienie części wykonanych zdjęć w ilości ..... sztuk firmie zapewniającej obsługę video ślubu oraz wesela jest możliwe dopiero po uiszczeniu przez Zleceniodawcę pełnej opłaty za wykonane fotografie. Udostępnione fotografie mogą zostać wykorzystane wyłącznie w celu ................................ .

    I dodaj sobie co tam chcesz.
    ;]

  8. #478
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dzięki ogarnę sobie to i wpisze do umowy. Przestałem z tym walczyć a muszę jakąś korzyść wynieść i choćby była to wpłata pełnej kwoty.

  9. #479

    Domyślnie

    Koledzy, jak rozwiązujecie takie kwestie:
    Po skończeniu materiału, wysyłacie go zgodnie z umową za pobraniem do młodej pary, która mieszka 400km dalej.
    W dniu doręczenia paczki, klient odmawia jej odbioru, bo "nie widziałem tych zdjęć".
    A w umowie jest wyraźny zapis "Wypłata wynagrodzenia następuje po zakończeniu pracy zleceniobiorcy, materiał zostanie dostarczony drogą kurierską - przesyłka pobraniowa".

    Autentyk:Poznań. Kolega fotograf wysłał paczkę z płytami do młodej pary. Odległość 30km,na drugim końcu miasta ale oni "zabiegani" i lepiej niech wyśle.
    Mieli mu zapłacić przelewem po otrzymaniu przesyłki. Ale potem wypięli się na niego i powiedzieli że materiał im się nie podoba i nie zapłacą. Płyty mu oddali.
    Za tydzień przy okazji jakiejś kawki widzi odbitki swoich zdjęć w lokalnym fotolabie.

    Sprawa skończyła się w sądzie.

    Druga sprawa. Słynne "poprawki". Na pewno są tu też kamerzyści na forum.
    Moje 2 wesele. Na początku swojej działalności 2 dni po wysłaniu materiałów dzwoni panna młoda z wielkimi pretensjami, że nie ma na filmie jakiegoś tam jej wujka ujętego jak tańczy w środku koła.
    Tyle że gotowy film miał mieć półtorej godziny, a pląsy samego wujka trwały 10 minut. No więc znowu otwieranie Vegasa, rendering,tworzenie menu, wypalenie płyty i nadruku.
    4 godziny w plecy.
    Wstawiłem już jej tego wujka i zapomniałem o sprawie.
    Ale teraz w umowie piszę "Zleceniobiorca zastrzega sobie prawo do montażu filmu według własnej wizji artystycznej, a klient oświadcza że akceptuje styl i koncepcję wykonywania reportaży przez Zleceniobiorcę, oraz że zapoznał się z przykładowymi fragmentami reportaży prezentowanymi w sieci na www.__________.com"

    Na poprawki zgadzam się tylko przy tworzeniu klipów dla firm za "duże pieniądze". Wtedy ewentualny kilkurazowy montaż mam wliczony w koszty.
    Canon 5D mark 2 + 24-70 F.4L, 24 F.1.8
    Lampki: chińczyk Voking VK 750II
    Były: Nikony D50, D90, D200, D610, D7000.
    Canony: 20D, 40D, 5D mk1, 7D

  10. #480

    Domyślnie

    Koledzy, jak to w końcu jest z tą umową? Która jest najbardziej aktualna? Ta z pierwszego wątku?

Strona 48 z 50 PierwszyPierwszy ... 384647484950 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •