Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    a może ktoś na temat odpowie na pytanie ?

    tele na śrubokręt, tanie, z jakością na 300 mm lepszą niż w sigmie 70-300 apo.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturmsi Zobacz posta
    a może ktoś na temat odpowie na pytanie ?

    tele na śrubokręt, tanie, z jakością na 300 mm lepszą niż w sigmie 70-300 apo.
    To znaczy jak tanie? Tańsze niż ta Sigma lub w tej samej cenie? To ja nie znam. Większość tanich teleobiektywów jest nieużywalna na najdłuższej ogniskowej i pełnej dziurze. Trzeba je przymknąć, albo skrócić ogniskową.
    Ale poszukaj na photozone.de i optyczne.pl. Masz wykresy, liczby, może coś się znajdzie. Moja wiedza w tej materii jest sprzed paru lat. A nuż coś nowego się pojawiło?

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    To znaczy jak tanie? Tańsze niż ta Sigma lub w tej samej cenie? To ja nie znam. Większość tanich teleobiektywów jest nieużywalna na najdłuższej ogniskowej i pełnej dziurze. Trzeba je przymknąć, albo skrócić ogniskową.
    Ale poszukaj na photozone.de i optyczne.pl. Masz wykresy, liczby, może coś się znajdzie. Moja wiedza w tej materii jest sprzed paru lat. A nuż coś nowego się pojawiło?
    Powiedzmy ze 800 zł, czy jest coś wartego uwagi oprócz często wspominanej sigmy 400 af macro? lub innej wersji bo już nie pamiętam która jest najlepsza z bodajże 3 rodzai.
    Dlatego nie chce taniego tele zooma którego trzeba przymykać mocno, tylko jakąś stałkę 300/400mm która na maks f 5.6/6.3 będzie dawać obrazek lepszy niż wspomnianiana sigma 70-300 apo na300 mm 5.6.
    Jak ktoś ma tą sigmę 400mm 5.6 to prosiłbym o pm z jakimiś samplami do pobrania

  4. #34

    Domyślnie

    http://www.flickr.com/photos/tags/sigma400mmf56/ - tu trochę zdjęć z tej Sigmy. Bardzo dużo zdjęć nie zachwyca delikatnie mówiąc. Zdarzają się pojedyncze klatki, które są w miarę ostre. Na części bokeh może zaskoczyć (choć to chyba bardziej w wersji HSM). Czy obrazek jest lepszy niż z Sigmy 70-300? Hmm. Nie podejrzewam. Sądzę, że po prostu jest dłuższa ogniskowa. A jakość wygląda na moje oko na słabszą. Ale zerknij sam.

  5. #35

    Domyślnie

    Faktycznie, szału nie ma...sigma 70-300 apo na f8 nie była zła...ale przydałoby się właśnie 400mm i maks 5.6 używalne...

  6. #36

    Domyślnie

    400mm na dx to już bardzo długa ogniskowa. Na wady obiektywu nakładają się wady fotografa w postaci poruszeń przy fotografowaniu z ręki.
    D50 nie daje dużych możliwości podwyższania ISO (dla skrócenia czasu) bez wprowadzania wad obrazu związanych z matrycą. Tak więc skórka za wyprawkę.
    Używam czasami 80-400VR z D200 - z różnymi skutkami, więc wiem co mówię. Bez statywu jest ciężko na 400mm.

    Mając na uwadze ww ograniczenia proponowałbym dać sobie spokój z ogniskowa 400mm, per saldo najlepszy kompromis dla twojego korpusu to 70-300VR, ma dobrą jakość obrazu samą w sobie, i co ważniejsze - wydajny VR - ułatwiający utrzymanie tej jakości kiedy warunki oświetleniowe nie są idealne.
    No ale kosztuje trochę więcej niż Sigma 70-300APO. Tyle że trudno znaleźć bardziej sensowną alternatywę.

    Sigma 400/5,6 zbiera bardzo rożne opinie, warto wiedzieć że miała 3 kolejne wersje produkcyjne ponoć znacznie różniące się jakością. Ponieważ jest to szkło nieco historyczne - mało znane jest w Polsce. Szukaj informacji w necie o ostatniej wersji. Nie wiem tylko gdzie ją kupisz (rzadkość w Polsce). Istnieje też ryzyko odmowy współpracy z nowszymi korpusami (zdarza się to starszym Sigmom).
    D200 i trochę różności.

  7. #37

    Domyślnie

    No fakt, 400mm bez vr to już dużo światła potrzeba, wiem bo miałem manualnego pentacona 500mm 5.6 i tylko i wyłącznie wchodził statyw w grę( ze względu na wagę też) ale to było z d40, iso używalne 800, teraz szkło ma być do d90, 1600 spokojnie w nim zaakceptuje, jak nie więcej..więc czas da radę odrobinę skrócić. Co nie zmienia faktu że dalej właśnie nie ma dobrej alternatywy w porównaniu do szkieł 70-300 (oczywiście w budżecie racjonalnym koło 1000zł) ...ta sigma to najlepsza wersja podobno jest 400 5.6 APO MACRO.

  8. #38

    Domyślnie

    co do studniówek to jakość zdjęć z mojej i mojej dziewczyny studniówki jest powiem szczerze tragiczna
    na studniówke dziewczyny wziąłem swojego jeszcze D60+18-135+SB900 i wszyscy mi później dziękowali że gdyby nie ja to by nie mieli zdjęć
    I zastanawiam się jak ze studniówki na 300 osób można wydać 500 zdjęć?
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparazzi89 Zobacz posta
    co do studniówek to jakość zdjęć z mojej i mojej dziewczyny studniówki jest powiem szczerze tragiczna
    na studniówke dziewczyny wziąłem swojego jeszcze D60+18-135+SB900 i wszyscy mi później dziękowali że gdyby nie ja to by nie mieli zdjęć
    I zastanawiam się jak ze studniówki na 300 osób można wydać 500 zdjęć?
    To chyba nie ten wątek?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •