Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z D300, D700

    Panowie i Panie

    Zastanawiam sie i szukam od jakiegoś czasu pewnej rzeczy Dokładnie interesuje mnie zakup czegoś w stylu Wt-4 ale to kosmiczny koszt lub karty eye fi z mozliwością bezprzewodowego przesyłania zdjęć z D300, D700 na komputer.
    Czy zna ktoś lub moze polecić jakąś karte CF z Wi-Fi ? a moze zna ktoś jakiąś inną alternatywe ?

  2. #2

    Domyślnie

    Te Eye-Fi to karty SD. By je włożyć do D700 potrzeba adaptera CF do SD. I co gorsza musi to być adapter Type I (cienki).
    Są takie, bo jest wiele przykładów na wykorzystanie EyeFi z D700, ale strasznie ciężko namierzyć dobry adapter :-\
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety ja nie znalazłem satysfakcjonującego i taniego rozwiązania. Był na sieci projekt skrzyneczki podłączanej pod złącze USB (usb-box czy jakoś podobnie się to nazywało), ale to wszystko takie protezy. Mnie się marzy sensowny i mały nadajnik we wkładzie do gripa. Jako, że jest to miejsce nie blokujące sanek i nie przeszkadzające w żaden inny sposób w użytkowaniu. A grip i tak w fotografii studyjnej (gdzie ten transmiter jest najbardziej użyteczny) jest dość typowym akcesorium. Niestety musiałby to raczej zrobić sam Nikon ze względu na znajomość protokołów komunikacyjnych.
    Z tego co pamiętam problemem przy adapterze do CF jest także mały zasięg, blokowany dodatkowo przez sam adapter oraz obudowę korpusu. I związane z tym problemy, w tym ogromny spadek prędkości przesyłania danych. Ale to aktualnie chyba jedyne tanie i dość wygodne rozwiązanie. Ale adapter kupić - to nie będzie łatwe.

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie

    Tak przeszukałem sobie jeszcze internecik i znalazłem na stronie www.eye-fi.pl adapter przy ktorym sie traci niby na transmisji. Adapter niby jest na gniazdo Typu II ale widziałem na allegro ze ten sam sklep na adapter Typu I. Do tego oczywiscie najdroższa i najlepsza karta i bedzie działać.
    Na youtube znalazłem 2 filmiki pokazujace wspołprace eye-fi z D700 i D3. Zobaczcie sami.
    http://www.youtube.com/watch?v=VFg-_PB4xgo
    http://www.youtube.com/watch?v=YywwabmhABQ

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko ta prędkość strasznie marna. Ciekawe jak z zasięgiem, czy w średniej wielkości studiu nie będzie z tym problemu.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  6. #6

    Domyślnie

    oczywiście ze marna prędkość. Zawsze mozna kupic sobie WT-4A. Popatrz ze na filmie przesyłane sa zdjęcia w RAW. Co do zasiegu w w specyfikacji dziala na 25m na zewnatrz i 12m w pomieszczeniu.

    Tak szukam i szukam ale problem w tym ze nie ma adaptera CF na typ I a D700 niestety dystonuje gniazdem na typ I . Lipa a moze jest karta CF WiFi? Dziwne ze nie ma tego firma eye-fi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-10-2011 o 00:59

  7. #7

    Domyślnie

    No przecież podałeś linka - tam też adaptery mają: http://www.eye-fi.pl/pl/p/Adapter-mi...CF-typ-I-II/20
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    No przecież podałeś linka - tam też adaptery mają: http://www.eye-fi.pl/pl/p/Adapter-mi...CF-typ-I-II/20
    no własnie wlasnie tam jest taki chwyt ze to jest adapter na micro SD a nie na SD. I tu jest lipa.

  9. #9

    Domyślnie

    Aaaaa... kurna. Nie zauważzyłem

    Czyli nadal w mocy jest to co napisałem wcześniej...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  10. #10

    Domyślnie

    czemu nie mogą zapakować tego do karty CF tylko jakieś adaptery... eh...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •