Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Juz po sprawie, zakupiłem Sigma 70-300mm F4-5.6 Macro DG i szczerze nie żałuje, stabilizacji nie ma a te ostatnie 100mm nie jest takie złe jak je 'malują', znaczy rewelacja to nie jest ale za taką cenę to dobry materiał i oczywiście ma metalowy bagnet co mnie mocno przekonało. Wszystkim dziękuję za pomoc przy wyborze i wskazanie generalnych różnic pomiędzy obiektywami

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gall_emc2 Zobacz posta
    Juz po sprawie, zakupiłem Sigma 70-300mm F4-5.6 Macro DG i szczerze nie żałuje, stabilizacji nie ma a te ostatnie 100mm nie jest takie złe jak je 'malują', znaczy rewelacja to nie jest ale za taką cenę to dobry materiał i oczywiście ma metalowy bagnet co mnie mocno przekonało. Wszystkim dziękuję za pomoc przy wyborze i wskazanie generalnych różnic pomiędzy obiektywami
    Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich użytkowników

    Robię fotorelacje żużlowe dla jednego z portali internetowych. Pierwszym szkłem jakie posiadałem była właśnie Sigma 70-300 APO. Spisywała się na prawdę dobrze, używałem ją raczej do 200, góra 250mm. Autofocus trafiał z dość dużą skutecznością. Niestety owy egzemplarz sprzedałem wymieniając go na Nikkora 55-200 VR. Poczytałem testy, opinie i doszedłem do wniosku, że 200mm będzie wystarczające, optycznie miało być lepiej niż w przypadku Sigmy no i AF z własnym silnikiem miał być szybki i nie mylić się.. Rzeczywistość okazała się niestety brutalna i Nikkor przy Sigmie wypadł na prawdę blado, wiele zdjęć jest nietrafionych, poruszonych, w dziwnych barwach. Testowałem jeszcze pożyczonego od brata Nikkora 70-300mm z VR - wypadł o niebo lepiej od swojego krótszego brata, ale to już wyższa półka cenowa. Ze swojej strony gratuluję dobrego wyboru, ja też wracam do SIGMY 70-300mm w wersji APO Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z fotografią reporterską - dynamiczną jak żużel proszę o komentarz. Z pewnością przydałoby się swiatło 2.8, ale niestety na razie robię zdjęcia "tylko" za akredytację
    Pozdrawiam!
    Amator

  3. #13

    Domyślnie

    Może masz rację...Nie miałem do czynienia z sigmą 70-300 w wersji APO, ale wg mnie zwykła wersja (S70-300DG macro) nie jest warta swojej ceny (nawet 300Pln - bo tylko za nią tyle zapłaciłem). Znajomy również miał taką do Canona 40d i również spisywała się słabo. Czytając opinie w sieci - lepiej dołożyć 200-300 i kupić wersję APO, nawet używaną. Jest podobno dużo lepsza.
    D700+MB-10___d600____d3s___F14/2.8____S20/1.8____S35/1.4A___50/1.8___S85/1.4hsm___C85/1.5___T55-200____

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •