Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Exclamation Nikon D90 PROBLEM z pokrętłem i programami

    Witam ... nie wiem czy ten temat był poruszany ale na forum nie znalazłem ...

    Mam problem z moja D-90tką ... otóż, przy próbie zmiany programu tematycznego i przekręceniu pokrętła program pozstaje cały czas ten sam ( w tym przypadku P ). Ok ... mozna korzystać z tego programu ale nie o to chodzi by strzelać zdjęcia na tym jednym programie. Dodam do tego fakt ze bez względu na to czy obiektyw jest podpięty czy nie, nie zmienia to tej funkcji ... Czasami przy przełączneniu na inny program ( np Macro lub Portret ) przez sekundę ikona tego programu wyświetlana jest na aparacie ale po sekundzie spowrotem widzę piękne P.
    Acha ... dodam jeszcze ze resetowanie ( za pomocą dwóch zielonych kropek ) nic nie daje ...

    Czy miał juz ktoś podobny problem ??

    Dziękuje z góry

  2. #2

    Domyślnie

    Przykra sprawa... Raczej to rzadka usterka... może w Twoim mieście jest jakiś dobry spec od sprzętu foto.... jeżeli nie to serwis Nikona na "Postępu" ratuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Całkowicie żaden inny program nie działa? Może to problem z pokrętłem.
    Aparat fotograficzny. moje inspiracje i GPLUS
    "...świat opisują liczby, gdy znajdziemy wszystkie dane z odpowiedniego zbioru, pojawi się wzór..."

  4. #4

    Domyślnie

    A tryby P A S M masz dostępne, czy zupełnie, całkowicie i wyłącznie tylko P?
    Trochę tego, trochę tamtego

  5. #5

    Domyślnie

    Wyślij na "Postępu". Samo się nie naprawi a nawet jeśli, to zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie?!
    D90 | AF-S Nikkor 18-105 VR| AF-S Nikkor 70-300 VR| SB-900 | MB-D80 | i takie tam...

  6. #6

    Domyślnie

    "Czasami przy przełączneniu na inny program ( np Macro lub Portret ) przez sekundę ikona tego programu wyświetlana jest na aparacie ale po sekundzie spowrotem widzę piękne P."

    Być może styki zaśniedziały od wilgoci. Spróbuj pokręcieć dłużej kółkiem w jednym kierunku, potem w drugim.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #7

    Domyślnie

    Pokręciłem kółkiem kilka razy, na przemian w lewo i prawo, kilka okrążeń tak jak zasugerował "Seeker".
    Muszę przyznać ze podziałało ... ale nie do końca ...
    Faktycznie musi być coś na stykach bo po kilku obrotach mogę chociaż przełączyć na manuala.
    Po przekręceniu na inne programy mozna z nich korzystać ale czasami nadal wskakuje na P.
    Nie wiem czy jest sens wysyłania tego do serwisu gdzie rozkręcą mi go na części i wezmą nie wiem jaką kasę ...
    Pobawie sie jeszcze, moze styki bardziej puszczą, chociaz jak już wskoczyło na M to nie mam co sie za wiele podniecać bo to wystarczy.
    Pobawie sie jeszcze i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
    DZIĘKUJE BARDZO ZA WSKAZÓWKI I PODPOWIEDZI

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli wilgoć.
    Nie sposób jej czasem uniknąć w akcji, ale potem w domu trzeba aparat dobrze wysuszyć
    i nie kisić go w plecaku.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  9. #9

    Domyślnie

    Wilgoć na pewno ma tu coś do gadania. Szczerze mówiąc to było moje pierwsze przypuszczenie z tego względu że aparat używany był na wakacjach w Hiszpanii a tam wilgotność jest dużo wyższa niż u nas.
    Szczerze mówiąc nawet nie mam czasu na to by go chować do plecaka. Torba wchodzi w grę tylko jeśli chodzi o transport.
    Sądzę ze aparat teraz jest suchy i wilgoci nie ma, ale pomimo tego coś tam się delikatnie popierniczyło i pozostawiło swój odcisk na sprzęcie.
    Gdybym chciał go wysuszyć to musiałbym go rozkręcić ... a tego na pewno nie chcę robić.
    Tak jak pisałem wcześniej, mogę ustawić aparat na manuala takze nie chcę kusić losu w momencie gdy mogę sobie wszystko samemu ustawiać.
    Pożyjemy - zobaczymy

  10. #10
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    nie wiem nadal jaki masz problem w wysłaniu go na postępu, albo wykonaniu telefonu do serwisu. Przecież póki co to nie kosztuje. Jak masz zwarcie w obiegu to chyba nie opłaca się czekać na większą awarię.
    .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •